Kde som:  Katalóg  >  Kozmetika a lifestyle  >  Lieky  >  Vitamíny  >  Vitamín B12

Vitamín B12

Načítavam galériu...
Predchádzajúca
Ďalšia
Kúpiť za 3,59 €
Dostupnosť: Skladom
Výživový doplnok s obsahom sladidiel. Železo prispieva k normálnej tvorbe červených krviniek, hemoglobínu a prenosu kyslíka v tele. k normálnej funkcii imunitného systému, k zníženiu miery únavy a vyčerpania a k normálnemu energetickému metabolizmu. Vitamín B12 prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, k tvorbe červených krviniek, k normálnej funkcii imunitného systému. k normálnemu en... Vitamín B12 je dôležitý pre správnu činnosť nervovej sústavy, psychickú činnosť a znižuje mieru únavy a vyčerpania.
 
Dávkovanie
1 tableta 1x denne. Dostatočne zapiť tekutinou. Neprekračujte denné dávkovanie.
 
Zloženie
Skladovanie: Prípravok Vitamín B12 extra skladujte pri izbovej teplote do 25 stupňov. Chrániť pred mrazom a slnečným žiarením. Uchovávať v suc... Vitamín B12 (kyanokobalamín) tablety - Výživový Doplnoknázovmnožstvo v 1 tablete% RVHvitamín B12250μg10 000%Vitamín B12, inak nazývaný aj kobalamín, je jedným z mnohých vitamínov skupiny B a pre človeka má nezastupiteľnú funkciu. V ľudskom tele je nevyhnutný pre správne fungov... Vitamín B12 je základná živina, ktorá pomáha telu vytvárať DNA, vyživuje mozog a nervový systém a pomáha pri tvorbe zdravých červených krviniek. Nedostatok B12 vás môže vystaviť vyššiemu riziku vzniku konkrétneho typu anémie, pri ktorom sa cítite slabí a unavení.
Aké sú výhody vitamínu B12?
Prevencia a liečba depresie - Vitamín B12 hrá úlohu pri produkcii serotonínu, takže nedostatok... Vitamín B12 je vo vode rozpustný vitamín. Najbohatším zdrojom vitamínu B12 sú potraviny živočíšneho pôvodu (mäso, ryby, mliečne výrobky). Avšak pridáva sa aj do iných druhov potravín, ako sú napríklad cereálie. Vitamín B12 má priamy vplyv na mnohé fyziologické procesy, preto aj jeho nedostatok častokrát spôsobuje nepríjemné zdravotné ťažkosti.
Účinky vitamínu B12:
Prispieva k správne... Vitamín B12 je dôležitý pre správnu činnosť nervovej sústavy, psychickú činnosť a znižuje mieru únavy a vyčerpania.Dávkovanie: 1 tableta 1x denne. Dostatočne zapiť tekutinou. Neprekračujte denné dávkovanie.Skladovanie: prípravok Vitamín B12 extra skladujte pri izbovej teplote do 25 stupňov. Chrániť pred mrazom a slnečným žiarením. Uchovávať v suchu a tme.Účinné látky: Vitamín B12. Obsah v jednej...  POPIS

 ZNAČKA:
 Adelle Davis

 TRVANLIVOSŤ:
 24 mesiacov od dátumu výroby

 FORMA:
 kapsuly

 OBSAH:
 60 kapsúl/ 60 denných dávok/ 30g

 VYROBENÉ V:
 Slovensko, EÚ

 ZLOŽENIE:
 vitamín B12 (kyanokobalamín), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza)
 Kapsula je vyrobená z ... NOW - Liposomal Vitamín B12 (Lipozomálny vitamín B12) Lipozomálny transportný systém v kombinácii vitamínu B12 ponúka ideálnu vstrebateľnosť a účinok. Vitamín B12 je bezpečne zapuzdrený a chránený vo forme nanočastíc lipozómov, ktoré aktívne prestupujú stenou tenkého čreva a vstrebávajú sa prostredníctvom miazgového systému priamo do krvného obehu. Povolené zdravotné tvrdenia podľa NARIADENIA KOM... Webber Naturals Vitamín B12 1000 mcg pod jazyk Methylcobal. 60 +20 tbl Vitamín B12 má priaznivé účinky na srdcovocievny systém, nervový systém, krvných buniek a tkaniva. Pri tvorbe energie pomáha spracovávať tuky a sacharidy. Vitamín B12 má vplyv na tvorbu červených krviniek a delenie buniek. Podporuje energetický metabolizmus a imunitný systém. Je nutný k udržaniu zdravej nervovej sústavy, normálnych duševných funkcií a kognitívneho výkonu.
Odporúčané dávkovanie
1/2 tablety denne.
Zloženie:Zloženie 1/2 tablety: Sladidlo: manitol, sacharóza; emulgátor: rastlinná celulóza; stabilizátor: polyvinylpol... Fin VitaB12tabsVitamín B12Výživový doplnok obsahuje vitamín B12, jeden z najdôležitejších vitamínov. Zdravie ukryté v jedinej tablete spoľahlivo pokryje jeho dennú potrebu.Primárnou funkciou vitamínu B12 je jeho podieľanie sa na tvorbe červených krviniek. Je potrebný pre mozog a jeho správne funkcie, ovplyvňuje stav nervového systému, je potrebný aj pre syntézu DNA. V neprítomnosti B12 sa štruktú... Vitamín B12 patrí medzi vitamíny rozpustné vo vode a ako jediný z vitamínov obsahuje kov - kobalt. Podieľa sa na normálnom energetickom metabolizme i metabolizme aminokyseliny homocysteínu čo býva častým problémom u vegetariánov, správnej funkcii nervovej sústavy, podporuje obranyschopnosť organizmu, a prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy. Okrem toho podporuje tvorbu červených krviniek a zúčas...

Všetky ponuky pre Vitamín B12

Doprava: 2,99 €
= 11,98 €
28. 10. 2022
Do obchodu
Doprava: 3,50 €
= 16,10 €
Skladom
Do obchodu

Popis Vitamín B12

Najlekaren.eu píše:

Výživový doplnok s obsahom sladidiel. Železo prispieva k normálnej tvorbe červených krviniek, hemoglobínu a prenosu kyslíka v tele. k normálnej funkcii imunitného systému, k zníženiu miery únavy a vyčerpania a k normálnemu energetickému metabolizmu. Vitamín B12 prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy, k tvorbe červených krviniek, k normálnej funkcii imunitného systému. k normálnemu energetickému metabolizmu, k zníženiu miery únavy a vyčerpania a tiež k normálnej psychickej činnosti. Vitamín C zvyšuje vstrebávanie železa, prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre normálnu funkciu kostí, chrupaviek, krvných ciev, kože, zubov a ďasien. Viac na adcc.sk

Earplugs.sk píše:

Vitamín B12 je dôležitý pre správnu činnosť nervovej sústavy, psychickú činnosť a znižuje mieru únavy a vyčerpania.
 
Dávkovanie
1 tableta 1x denne. Dostatočne zapiť tekutinou. Neprekračujte denné dávkovanie.
 
Zloženie
Skladovanie: Prípravok Vitamín B12 extra skladujte pri izbovej teplote do 25 stupňov. Chrániť pred mrazom a slnečným žiarením. Uchovávať v suchu a tme.
Účinné látky: Vitamín B12
Obsah v jednej tablete: 1000mcg DDP: 40.000%
Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza, methylcobalamin, stearan horečnatý, mastenca
Celková hmotnosť tablety: 250 mg
 
Upozornenie
Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ukladať mimo dosahu malých detí. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržiavajte odporúčané dávkovanie. Výrobca neručí za škody, vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.

Namaximum píše:

Vitamín B12 (kyanokobalamín) tablety - Výživový Doplnoknázovmnožstvo v 1 tablete% RVHvitamín B12250μg10 000%Vitamín B12, inak nazývaný aj kobalamín, je jedným z mnohých vitamínov skupiny B a pre človeka má nezastupiteľnú funkciu. V ľudskom tele je nevyhnutný pre správne fungovanie prakticky každej bunky a zohráva významnú úlohu pri vytváraní DNA.Zaujímavosťou je, že tento vitamín sú schopné vytvárať len niektoré druhy baktérií a ľudia sú odkázaní na jeho príjem takmer výlučne zo živočíšnej potravy alebo z výživových doplnkov.V tele človeka má vitamín B12 vplyv na správne fungovanie metabolizmu, nervového, imunitného, ale aj psychického systému. Nenahraditeľnú úlohu má aj pri delení buniek, vytváraní červených krviniek a pri vytváraní homocysteínu. Obľúbeným sa stal aj vďaka jeho schopnosti potláčať príznaky únavy a malátnosti.Náš TIP!Vitamín B12 je vhodné kombinovať s inými výživovými doplnkami, najmä s ostatnými vitamínmi skupiny B, avšak nikdy by sme nemali zabúdať na správnu a vyváženú stravu s dostatkom pohybu a cvičenia.B12 nájdete spoločne s ďalšími vitamínmi skupiny B aj v tabletách B-Complex Optimum či Multivitamín Multiminerál, pričom v druhých menovaných sa okrem mnohých základných vitamínov nachádzajú aj dôležité minerály. Vitamín B12 je vitamín dôležit&ya...

Herbatica.sk píše:

Vitamín B12 je základná živina, ktorá pomáha telu vytvárať DNA, vyživuje mozog a nervový systém a pomáha pri tvorbe zdravých červených krviniek. Nedostatok B12 vás môže vystaviť vyššiemu riziku vzniku konkrétneho typu anémie, pri ktorom sa cítite slabí a unavení.
Aké sú výhody vitamínu B12?
Prevencia a liečba depresie - Vitamín B12 hrá úlohu pri produkcii serotonínu, takže nedostatok môže súvisieť s klinickou depresiou. V jednej štúdii sa zistilo, že postihnuté staršie ženy s nedostatkom B12 majú dvojnásobné riziko ťažkej depresie ako ženy bez deficitu. Okrem toho boli vysoké hladiny vitamínu B12 spojené s lepšou pravdepodobnosťou zotavenia z veľkej depresívnej poruchy.
Znížené riziko makulárnej degenerácie - Predpokladá sa, že doplnenie vitamínu B12 znižuje hladinu homocysteínu v krvi, čo môže pomôcť zabrániť vekom podmienenej makulárnej degenerácii, očnému ochoreniu, ktoré môže u starších dospelých spôsobiť slepotu. 
Zdravie v tehotenstve - Ak má žena v počiatočných štádiách tehotenstva nedostatok vitamínu B12, je jej dieťa vystavené zvýšenému riziku vrodených chýb neurálnej trubice a nízkej pôrodnej hmotnosti. U matiek s nízkou hladinou B12 je tiež pravdepodobnejšie, že potratia alebo predčasne porodia. 
Zdravie mozgu - Vitamín B12 je nevyhnutnou živinou pre neuróny v mozgu. Atrofia mozgu, ktorá sa vzťahuje na stratu neurónov v mozgu, je spojená so stratou pamäti a demenciou.
Použitie: Dospelí užívajú 1 tabletu 1-krát denne s jedlom. Konzumovať pravidelne 1 mesiac.
1 dávka (jedna tabletka á 0,1 g) obsahuje: 8 mg (320 %*) vitamínu B12, 4 mg (285,7 %*) vitamínu B6 (*% odporúčanej dennej spotreby).
Zloženie: 
Obsah: 30 tabliet
Krajina pôvodu: Rusko

Eshop.hillvital.eu píše:

Vitamín B12 je vo vode rozpustný vitamín. Najbohatším zdrojom vitamínu B12 sú potraviny živočíšneho pôvodu (mäso, ryby, mliečne výrobky). Avšak pridáva sa aj do iných druhov potravín, ako sú napríklad cereálie. Vitamín B12 má priamy vplyv na mnohé fyziologické procesy, preto aj jeho nedostatok častokrát spôsobuje nepríjemné zdravotné ťažkosti.
Účinky vitamínu B12:
Prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.
Pomáha pri tvorbe červených krviniek.
Podporuje správnu funkciu nervových buniek. 
Prispieva k zníženiu stavov vyčerpania a únavy. 
Zmierňuje prejavy depresie.

Správna hladina vitamínu B12 je kľúčová pre zdravé tehotenstvo a zdravý vývoj plodu. Nízka hladina prináša so sebou riziko predčasného pôrodu, potratu alebo mozgových a neurologických porúch u novorodenca. 
Nedostatkom vitamínu B12 môžu trpieť vegetariáni alebo vegáni. Ich strava pozostávajúca z produktov rastlinného pôvodu neobsahuje tento vitamín takmer vôbec. Nedostatkom taktiež môžu trpieť osoby staršie ako 60 rokov a osoby trpiace poruchy trávenia a vstrebávania. Doplnenie vitamínu B12 môže byť v prípade, že trpíte jeho nedostatkom, životabudičom, zdrojom energie a nových síl.
HillVital tip:
Potrebujete doplniť vitamíny? Vyberte si z neustále sa rozširujúceho portfólia vitamínových a výživových doplnkov. Máme pre vás prírodné zdroje vitamínov aj vitamíny z prírodných zdrojov.
 
Vitamín B12 - Kyanokobalamín - 60 kapsúl - výživový doplnok.

Výživové hodnoty
Výživové hodnoty: v 1 kapsule: %RVH*
Vitamín B12 (kyanokobalamín) 250 mcg 10 000%
*RVH = Referenčná výživová hodnota

Zloženie
Zloženie: Vitamín B12, plnidlo: mikrokryštalická celulóza, uhličitan horečnatý, vegánska kapsula (hydroxypropyl metylcelulóza).
Hmotnosť: 21 g
Vegánsky produkt!

Doporučené dávkovanie
Dávkovanie:  Užite jednu kapsulu denne spolu s jedlom.
< p...

4home píše:

Vitamín B12 je dôležitý pre správnu činnosť nervovej sústavy, psychickú činnosť a znižuje mieru únavy a vyčerpania.Dávkovanie: 1 tableta 1x denne. Dostatočne zapiť tekutinou. Neprekračujte denné dávkovanie.Skladovanie: prípravok Vitamín B12 extra skladujte pri izbovej teplote do 25 stupňov. Chrániť pred mrazom a slnečným žiarením. Uchovávať v suchu a tme.Účinné látky: Vitamín B12. Obsah v jednej tablete: 1000 mcg. RVH: 40.000 %.Pomocné látky: mikrokryštalická celulóza, methylcobalamin, stearan horečnatý, mastenca. Celková hmotnosť tablety: 250 mg.Nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ukladať mimo dosahu malých detí. Výrobok nie je určený ako náhrada pestrej stravy. Dodržiavajte odporúčané dávkovanie. Výrobca neručí za škody, vzniknuté nevhodným použitím alebo skladovaním.

Vitaminyprezdravie.sk píše:

 POPIS

 ZNAČKA:
 Adelle Davis

 TRVANLIVOSŤ:
 24 mesiacov od dátumu výroby

 FORMA:
 kapsuly

 OBSAH:
 60 kapsúl/ 60 denných dávok/ 30g

 VYROBENÉ V:
 Slovensko, EÚ

 ZLOŽENIE:
 vitamín B12 (kyanokobalamín), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza)
 Kapsula je vyrobená z hydroxypropylmetylcelulózy (HPMC) a neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu.

 DÁVKOVANIE:
 1 x 1 kapsula denne (vitamín B12 500 mcg)

 Vhodný pre vegánov:
 áno

 Bez geneticky upravených látok:
 áno

 Bez lepku:
 áno

 
Vitamín B12 sa nachádza len v živočíšnych potravinách a  je nevyhnutné, aby ho vegáni dopĺňali v doplnkoch výživy.  Je dôležitý pre správne fungovanie nervovej sústavy
ÚČINKY VITAMÍNU B12 V SKRATKE
prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnemu fungovaniu psychiky
prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy
VÝŽIVOVÉ HODNOTY

 Množstvo aktívnych látok v odporúčanej dennej dávke dospelého 
 % RVH*

 Vitamín B12 (kyanokobalamín)
 500 mcg
 12500%

*denná referenčná výživová hodnota priemerného dospelého 
SKLADOVANIE
Uchovávajte na suchom, tmavom a chladnom mieste do 25 °C v dobre uzatvorenom obale.
UPOZORNENIE
Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy.
PREHLÁSENIE O ALERGÉNOCH
Tento produkt neobsahuje deriváty sóje ani žiadne iné hlavné alergény: mlieko, vajcia, ryby, ustrice, orechy, obilie a arašidy. Neobsahuje lepok. 
Prehlásenie: firma Adelle Davis s.r.o., jej...

BrainMarket.sk píše:

NOW - Liposomal Vitamín B12 (Lipozomálny vitamín B12) Lipozomálny transportný systém v kombinácii vitamínu B12 ponúka ideálnu vstrebateľnosť a účinok. Vitamín B12 je bezpečne zapuzdrený a chránený vo forme nanočastíc lipozómov, ktoré aktívne prestupujú stenou tenkého čreva a vstrebávajú sa prostredníctvom miazgového systému priamo do krvného obehu. Povolené zdravotné tvrdenia podľa NARIADENIA KOMISIE (EÚ) č. 432/2012 Povolené zdravotné tvrdenia podľa NARIADENIA KOMISIE (EÚ) č. 432/2012 Vitamín B12 prispieva k: normálnemu energetickému metabolizmu normálnej činnosti nervovej sústavy normálnemu metabolizmu homocysteínu normálnej psychickej činnosti normálnej tvorbe červených krviniek normálnu funkciu imunitného systému ŠPIČKOVÁ ABSORPCIA A VYUŽITEĽNOSŤ Lipozómy sú vyrobené z čistých fosfolipidov izolovaných zo slnečnicového lecitínu. Môžu mať rôzne veľkosti od niekoľkých nanometrov až po desiatky mikrometrov. V spojení s vodou formujú fosfolipidy mikroskopické štruktúry s dutinou uprostred vyplnenou vodou, obklopenou fosfolipidovým puzdrom. Vo vode uprostred fosfolipidu je potom možné rozpustiť iné molekuly, napríklad vitamín alebo glutatión, ktoré potrebujeme jednoduchou cestou vstrebať do tela. A zatiaľ čo hydrofilné (vodu priťahujúce) molekuly môžu byť držané vo vnútri zapuzdreného jadra, hydrofóbne (vodu odpudzujúce) látky sa môžu rozpustiť do samotnej fosfolipidovej membrány – takýmto spôsobom môžu lipozómy transportovať hydrofilné aj hydrofóbne molekuly. A práve vďaka týmto unikátnym vlastnostiam sú využívané ako matkou prírodou, napr. v materskom mlieku, tak aj špecializovanými producentmi, a to pri výrobe liekov alebo doplnkov stravy. Hlavným benefitom využitia lipozómov na transport mikronutrientov je to, že samotné lipozómy nie sú nijako narušené procesom trávenia pri prechode tráviacim traktom. U klasických doplnkov stravy telo totiž veľmi často rozbije mnoho komplexných molekúl ešte predtým, ako sú absorbované, prípadne ich skrátka natoľko ľahko neabsorbu...

Pilulka.sk píše:

Webber Naturals Vitamín B12 1000 mcg pod jazyk Methylcobal. 60 +20 tbl Vitamín B12 má priaznivé účinky na srdcovocievny systém, nervový systém, krvných buniek a tkaniva. Pri tvorbe energie pomáha spracovávať tuky a sacharidy.

Vitanella.sk píše:

Vitamín B12 má vplyv na tvorbu červených krviniek a delenie buniek. Podporuje energetický metabolizmus a imunitný systém. Je nutný k udržaniu zdravej nervovej sústavy, normálnych duševných funkcií a kognitívneho výkonu.
Odporúčané dávkovanie
1/2 tablety denne.
Zloženie:Zloženie 1/2 tablety: Sladidlo: manitol, sacharóza; emulgátor: rastlinná celulóza; stabilizátor: polyvinylpolypyrrolidon; višňová aróma; protihrudkujúca látka: rastlinný stearan horečnatý; farbivo: extrakt z červenej repy; vitamín B12 (kyanokobalamín) 250 µg (10.000 % RVH*). RVH* = Referenčné výživové hodnoty denného príjmu vitamínov a minerálnych látok.
V záujme rýchlejšej orientácie v množstve aktívnych látok je u extraktov uvedené ich skutočné (pôvodné) množstvo.
Upozornenie
Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne účinky. Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výživový doplnok sa nesmie používať, ako náhrada rozmanitej stravy. Minimálna trvanlivosť: do dátumu uvedeného údajom EXP na hornej strane obalu.

Bohatstvo-Prírody.sk píše:

Fin VitaB12tabsVitamín B12Výživový doplnok obsahuje vitamín B12, jeden z najdôležitejších vitamínov. Zdravie ukryté v jedinej tablete spoľahlivo pokryje jeho dennú potrebu.Primárnou funkciou vitamínu B12 je jeho podieľanie sa na tvorbe červených krviniek. Je potrebný pre mozog a jeho správne funkcie, ovplyvňuje stav nervového systému, je potrebný aj pre syntézu DNA. V neprítomnosti B12 sa štruktúra červených krviniek stáva nepravidelnou, jeho nedostatok spôsobuje chudokrvnosť.Najčastejšie sa nedostatok vitamínu B12 prejavuje u jedincov praktizujúcich vegánstvo. Prvé príznaky jeho nedostatku sú najčastejšie neurologického charakteru. V jeho neprítomnosti sa zhoršuje stav ochranného obalu neurónov (myelínu). V skorých štádiách sa tento stav prejavuje brnením koncov končatín, čo môže viesť až k ich znecitliveniu a bohužiaľ aj definitívnej paralýze so zraneniami miechy. Vegánstvo jeho nedostatok vykazuje najčastejšie preto, lebo tento vitamín sa v rastlinnej strave nenachádza. Podľa štatistík až 52 % vegánov trpí jeho nedostatkom a približne 21 % si svoje zásoby B12 vyčerpalo. Dopĺňanie B12 sa preto vegánom odporúča formou doplnkov výživy.Ak sa nedostatok vitamínu B12 vyskytuje u detí, často vedie k poškodeniu mozgu. Aplikácia vitamínu B12 zastaví pokračovanie poškodenia a stav mozgu sa pomaly vráti do normálu. Počas detstva medzi príznaky nedostatku patria poruchy pohybu, oneskorenie vývinu a megaloblastická anémia.ChudokrvnosťAnémia nastáva, keď sa v tele zníži počet cirkulujúcich červených krviniek. Anémia alebo chudokrvnosť je najčastejšia porucha krvi v bežnej populácii. Medzi jej príznaky najčastejšie patria bolesti hlavy, bolesti na hrudníku a najmä bledá pokožka. Trpí ňou približne 1,62 mld. ľudí na svete. Často sú ale spúšťačom iné ochorenia, ktoré narúšajú schopnosť organizmu produkovať zdravé červené krvinky alebo abnormálne zvyšujú ich rozklad alebo spôsobujú ich stratu.Okrem anémie sa jeho nedostatok prejavuje aj únavou, slabosťou, zápchou, stratou chuti d...

Avita.sk píše:

Vitamín B12 patrí medzi vitamíny rozpustné vo vode a ako jediný z vitamínov obsahuje kov - kobalt. Podieľa sa na normálnom energetickom metabolizme i metabolizme aminokyseliny homocysteínu čo býva častým problémom u vegetariánov, správnej funkcii nervovej sústavy, podporuje obranyschopnosť organizmu, a prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy. Okrem toho podporuje tvorbu červených krviniek a zúčastňuje sa procesu delenia buniek.
Zásoby vitamínu B12 si naše telo vytvára najmä v pečeni a vydržia niekoľko rokov. Pozor by si mali dávať vegetariáni, vegáni a ľudia nad 50 rokov, ktorí sú najviac ohrození nedostatkom vitamínu B12. Nedostatočnú hladinu kobalamínu mávajú v tele aj pacienti s črevnými poruchami či ochorením pankreasu. 
Medzi príznaky nedostatku vitamínu B12 patrí pocit slabosti a únavy, bledosť, tvorba áft, brnenie v rukách či nohách, zhoršenie pamäte, náladovosť a poruchy nervového systému. Ľudia trpiaci nedostatkom kobalamínu mávajú zvýšené hladiny homocysteínu, čo vytvára priestor pre vznik aterosklerózy. 
Lipozomálny vitamín B12 je bezlepkový, vhodný pre vegánov, neobsahuje žiadne GMO látky ani syntetické spojivá.
Produkt Vitamín B12  je vyhľadávaný pre tieto účinky:
Podporuje správnu funkciu nervovej sústavy, znižuje únavu a vyčerpanie
Podieľa sa na normálnom energetickom metabolizme – prispieva k tvorbe energie
Podporuje imunitný systém
Podporuje tvorbu červených krviniek a myelínu
Podieľa sa na metabolizme homocysteínu a bráni pred jeho kumuláciou v organizme
DÁVKOVANIE:
dospelí: 2x denne 5 ml (čajová lyžička)
POČET DÁVOK: 20
SPRÁVNE UŽÍVANIE:
Jednu dávku lipozomálneho roztoku dajte do 1dcl, napr. džúsu, vody alebo čaju a vypite. Nepite čistý koncentrát bez riedenia.
 
ZLOŽENIE:
demineralizovaná voda, lecitín slnečnicový geneticky nemodifikovaný, B12 (kyanokobalamín), konzervačná látka (sorban draselný), antioxidant (L-askorbát sodný), glycerín...

Parametre Vitamín B12

Výrobca Favea S.r.o.

Podobné produkty

Podobné frázy: