Kde som:  Katalóg  >  Kozmetika a lifestyle  >  Lieky  >  Vitamíny  >  Vitamín B12

Vitamín B12

Načítavam galériu...
Predchádzajúca
Ďalšia
Kúpiť za 3,42 €
Dostupnosť: Skladom
Vitamín B12 prispieva k zachovaniu normálnych neurologických a psychických funkcií, vplýva na tvorbu červených krviniek, energetický metabolizmus a imunitný systém. Zároveň prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Dôležitú úlohu zohráva aj pri zachovaní normálneho metabolizmu homocysteínu. Vitamín B12 (kyanokobalamín) tablety - Výživový Doplnoknázovmnožstvo v 1 tablete% RVHvitamín B12250μg10 000%Vitamín B12, inak nazývaný aj kobalamín, je jedným z mnohých vitamínov skupiny B a pre človeka má nezastupiteľnú funkciu. V ľudskom tele je nevyhnutný pre správne fungov... Vitamin B12 60 kapsúl Vitamín B12 patrí medzi dôležité vitamíny skupiny B, medzi všetkými totiž vyniká svojimi vlastnosťami. Vitamín B12 je oceňovaný medzi športovcami, ale aj medzi bežnou populáciou, ktorá hľadá prirodzenú cestu vyváženej energetickej hladine, oddialenie únavy a vytrvalosti. Vitamín B12 vyhľadávajú ľudia orientovaní na výrobky vhodné pre vegánov, podporu energetického metabolizm... Vitamín B12 (kyanokobalamín) prispieva k:
- správnej látkovej premene, ktorá je dôležitá pre tvorbu energie;
- správnej činnosti nervového a imunitného systému;
-správnej látkovej premene homocysteín Vitamín B12 je vo vode rozpustný vitamín. Najbohatším zdrojom vitamínu B12 sú potraviny živočíšneho pôvodu (mäso, ryby, mliečne výrobky). Avšak pridáva sa aj do iných druhov potravín, ako sú napríklad cereálie. Vitamín B12 má priamy vplyv na mnohé fyziologické procesy, preto aj jeho nedostatok častokrát spôsobuje nepríjemné zdravotné ťažkosti.
Účinky vitamínu B12:
Prispieva k správne...  POPIS

 ZNAČKA :
 Adelle Davis

 TRVANLIVOSŤ :
 24 mesiacov od dátumu výroby

 FORMA :
 kapsule

 OBSAH :
 60 kapsúl/ 60 denných dávok/ 30g

 VYROBENÉ V :
 Slovensko, EÚ

 ZLOŽENIE :
 vitamín B12 (kyanokobalamín), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza)
 Kapsula je vyrob... Prirodzeným zdrojom vitamínu B12 v potravinách sú živočíšne produkty. Je teda vhodný najmä pre vegánov a vegetariánov, ktorí by tak mali vitamín B12 dopĺňať. Na vyšší príjem by mali dbať tiež starí ľudia, alkoholici a tehotné. V niektorých obdobiach života sú nároky na spotrebu vitamínu B12 vyššia a telo môže mať vitamínu nedostatok, jeho deficit sa potom prejavuje veľmi nešpecificky a na prvý po... Vitamín B12 má vplyv na tvorbu červených krviniek a delenie buniek. Podporuje energetický metabolizmus a imunitný systém. Je nutný k udržaniu zdravej nervovej sústavy, normálnych duševných funkcií a kognitívneho výkonu.
Odporúčané dávkovanie
1/2 tablety denne.
Zloženie:Zloženie 1/2 tablety: Sladidlo: manitol, sacharóza; emulgátor: rastlinná celulóza; stabilizátor: polyvinylpol... Garden of Life Vitamín Code RAW B-12, 1000 mcg, 30 rastlinných kapsúl
Vitamín B-12 vo je vo vode rozpustný vitamín nevyhnutný pre udržanie zdravého nervového systému a pre produkciu energie z tukov a bielkovín. Vitamín B-12 je tiež nevyhnutný pre syntézu DNA počas delenia buniek, a preto je obzvlášť dôležitý pre rýchlo sa množiace bunky, ako sú krvinky.
Garden of Life Vitamin Code RAW... Fin VitaB12tabsVitamín B12Výživový doplnok obsahuje vitamín B12, jeden z najdôležitejších vitamínov. Zdravie ukryté v jedinej tablete spoľahlivo pokryje jeho dennú potrebu.Primárnou funkciou vitamínu B12 je jeho podieľanie sa na tvorbe červených krviniek. Je potrebný pre mozog a jeho správne funkcie, ovplyvňuje stav nervového systému, je potrebný aj pre syntézu DNA. V neprítomnosti B12 sa štruktú...

Všetky ponuky pre Vitamín B12

Doprava: 3,20 €
= 15,80 €
Skladom
Do obchodu

Popis Vitamín B12

GymBeam.sk píše:

Vitamín B12 prispieva k zachovaniu normálnych neurologických a psychických funkcií, vplýva na tvorbu červených krviniek, energetický metabolizmus a imunitný systém. Zároveň prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. Dôležitú úlohu zohráva aj pri zachovaní normálneho metabolizmu homocysteínu.

Namaximum píše:

Vitamín B12 (kyanokobalamín) tablety - Výživový Doplnoknázovmnožstvo v 1 tablete% RVHvitamín B12250μg10 000%Vitamín B12, inak nazývaný aj kobalamín, je jedným z mnohých vitamínov skupiny B a pre človeka má nezastupiteľnú funkciu. V ľudskom tele je nevyhnutný pre správne fungovanie prakticky každej bunky a zohráva významnú úlohu pri vytváraní DNA.Zaujímavosťou je, že tento vitamín sú schopné vytvárať len niektoré druhy baktérií a ľudia sú odkázaní na jeho príjem takmer výlučne zo živočíšnej potravy alebo z výživových doplnkov.V tele človeka má vitamín B12 vplyv na správne fungovanie metabolizmu, nervového, imunitného, ale aj psychického systému. Nenahraditeľnú úlohu má aj pri delení buniek, vytváraní červených krviniek a pri vytváraní homocysteínu. Obľúbeným sa stal aj vďaka jeho schopnosti potláčať príznaky únavy a malátnosti.Náš TIP!Vitamín B12 je vhodné kombinovať s inými výživovými doplnkami, najmä s ostatnými vitamínmi skupiny B, avšak nikdy by sme nemali zabúdať na správnu a vyváženú stravu s dostatkom pohybu a cvičenia.B12 nájdete spoločne s ďalšími vitamínmi skupiny B aj v tabletách B-Complex Optimum či Multivitamín Multiminerál, pričom v druhých menovaných sa okrem mnohých základných vitamínov nachádzajú aj dôležité minerály. Vitamín B12 je vitamín dôležit&ya...

Pilulka.sk píše:

Vitamin B12 60 kapsúl Vitamín B12 patrí medzi dôležité vitamíny skupiny B, medzi všetkými totiž vyniká svojimi vlastnosťami. Vitamín B12 je oceňovaný medzi športovcami, ale aj medzi bežnou populáciou, ktorá hľadá prirodzenú cestu vyváženej energetickej hladine, oddialenie únavy a vytrvalosti. Vitamín B12 vyhľadávajú ľudia orientovaní na výrobky vhodné pre vegánov, podporu energetického metabolizmu, potlačenie únavy a podporu obranyschopnosti organizmu.

Naureus.sk píše:

Vitamín B12 (kyanokobalamín) prispieva k:
- správnej látkovej premene, ktorá je dôležitá pre tvorbu energie;
- správnej činnosti nervového a imunitného systému;
-správnej látkovej premene homocysteín

Eshop.hillvital.eu píše:

Vitamín B12 je vo vode rozpustný vitamín. Najbohatším zdrojom vitamínu B12 sú potraviny živočíšneho pôvodu (mäso, ryby, mliečne výrobky). Avšak pridáva sa aj do iných druhov potravín, ako sú napríklad cereálie. Vitamín B12 má priamy vplyv na mnohé fyziologické procesy, preto aj jeho nedostatok častokrát spôsobuje nepríjemné zdravotné ťažkosti.
Účinky vitamínu B12:
Prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.
Pomáha pri tvorbe červených krviniek.
Podporuje správnu funkciu nervových buniek. 
Prispieva k zníženiu stavov vyčerpania a únavy. 
Zmierňuje prejavy depresie.

Správna hladina vitamínu B12 je kľúčová pre zdravé tehotenstvo a zdravý vývoj plodu. Nízka hladina prináša so sebou riziko predčasného pôrodu, potratu alebo mozgových a neurologických porúch u novorodenca. 
Nedostatkom vitamínu B12 môžu trpieť vegetariáni alebo vegáni. Ich strava pozostávajúca z produktov rastlinného pôvodu neobsahuje tento vitamín takmer vôbec. Nedostatkom taktiež môžu trpieť osoby staršie ako 60 rokov a osoby trpiace poruchy trávenia a vstrebávania. Doplnenie vitamínu B12 môže byť v prípade, že trpíte jeho nedostatkom, životabudičom, zdrojom energie a nových síl.
 
HillVital tip:
Potrebujete doplniť vitamíny? Vyberte si z neustále sa rozširujúceho portfólia vitamínových a výživových doplnkov. Máme pre vás prírodné zdroje vitamínov aj vitamíny z prírodných zdrojov.
 
Vitamín B12 - Kyanokobalamín - 60 kapsúl - výživový doplnok.

Výživové hodnoty (kliknite tu...)
Výživové hodnoty: v 1 kapsule: %RVH*
Vitamín B12 (kyanokobalamín) 250 mcg 10 000%
*RVH = Referenčná výživová hodnota

Zloženie (kliknite tu...)
Zloženie: Vitamín B12, plnidlo: mikrokryštalická celulóza, uhličitan horečnatý, vegánska kapsula (hydroxypropyl metylcelulóza).
Hmotnosť: 21 g

Doporučené dávkovanie (kliknite tu...)
Dávkovanie:  Užite jednu kapsulu ...

Vitaminyprezdravie.sk píše:

 POPIS

 ZNAČKA :
 Adelle Davis

 TRVANLIVOSŤ :
 24 mesiacov od dátumu výroby

 FORMA :
 kapsule

 OBSAH :
 60 kapsúl/ 60 denných dávok/ 30g

 VYROBENÉ V :
 Slovensko, EÚ

 ZLOŽENIE :
 vitamín B12 (kyanokobalamín), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza)
 Kapsula je vyrobená z hydroxypropylmetylcelulózy (HPMC) a neobsahuje žiadne zložky živočíšneho pôvodu.

 DÁVKOVANIE :
 1 x 1 kapsula denne (vitamín B12 500 mcg)

 Vhodný pre vegánov :
 nie

 Bez geneticky upravených látok : 
 áno

 Bez lepku :
 áno

 
Vitamín B12 sa nachádza len v živočíšnych potravinách a  je nevyhnutné, aby ho vegáni dopĺňali v doplnkoch výživy.  Je dôležitý pre správne fungovanie nervovej sústavy
ÚČINKY VITAMÍNU B12 V SKRATKE
prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie
prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému
prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému a k správnemu fungovaniu psychiky
prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy
VÝŽIVOVÉ HODNOTY

 Množstvo aktívnych látok v odporúčanej dennej dávke dospelého 
 % RVH*

 Vitamín B12 (kyanokobalamín)
 500 mcg
 12500%

*denná referenčná výživová hodnota priemerného dospelého 
SKLADOVANIE
Uchovávajte na suchom, tmavom a chladnom mieste do 25 °C v dobre uzatvorenom obale.
UPOZORNENIE
Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy.
PREHLÁSENIE O ALERGÉNOCH
Tento produkt neobsahuje deriváty sóje ani žiadne iné hlavné alergény: mlieko, vajcia, ryby, ustrice, orechy, obilie a arašidy. Neobsahuje lepok. 
Prehlásenie: firma Adelle Davis ...

Prezdravie.sk píše:

Prirodzeným zdrojom vitamínu B12 v potravinách sú živočíšne produkty. Je teda vhodný najmä pre vegánov a vegetariánov, ktorí by tak mali vitamín B12 dopĺňať. Na vyšší príjem by mali dbať tiež starí ľudia, alkoholici a tehotné. V niektorých obdobiach života sú nároky na spotrebu vitamínu B12 vyššia a telo môže mať vitamínu nedostatok, jeho deficit sa potom prejavuje veľmi nešpecificky a na prvý pohľad nie je možné určiť, že ide práve o nedostatok vitamínu. Prispieva tiež k tvorbe červených krviniek a zníženie únavy a vyčerpania.

Vitanella.sk píše:

Vitamín B12 má vplyv na tvorbu červených krviniek a delenie buniek. Podporuje energetický metabolizmus a imunitný systém. Je nutný k udržaniu zdravej nervovej sústavy, normálnych duševných funkcií a kognitívneho výkonu.
Odporúčané dávkovanie
1/2 tablety denne.
Zloženie:Zloženie 1/2 tablety: Sladidlo: manitol, sacharóza; emulgátor: rastlinná celulóza; stabilizátor: polyvinylpolypyrrolidon; višňová aróma; protihrudkujúca látka: rastlinný stearan horečnatý; farbivo: extrakt z červenej repy; vitamín B12 (kyanokobalamín) 250 µg (10.000 % RVH*). RVH* = Referenčné výživové hodnoty denného príjmu vitamínov a minerálnych látok.
V záujme rýchlejšej orientácie v množstve aktívnych látok je u extraktov uvedené ich skutočné (pôvodné) množstvo.
Upozornenie
Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne účinky. Uchovávajte mimo dosahu a dohľadu malých detí. Skladujte a po otvorení uchovávajte na suchom a tmavom mieste. Výživový doplnok sa nesmie používať, ako náhrada rozmanitej stravy. Minimálna trvanlivosť: do dátumu uvedeného údajom EXP na hornej strane obalu.

BrainMarket.sk píše:

Garden of Life Vitamín Code RAW B-12, 1000 mcg, 30 rastlinných kapsúl
Vitamín B-12 vo je vo vode rozpustný vitamín nevyhnutný pre udržanie zdravého nervového systému a pre produkciu energie z tukov a bielkovín. Vitamín B-12 je tiež nevyhnutný pre syntézu DNA počas delenia buniek, a preto je obzvlášť dôležitý pre rýchlo sa množiace bunky, ako sú krvinky.
Garden of Life Vitamin Code RAW B12 je v aktivovanej forme vitamínu B12 - methylcobalamin.
Produkt je vhodný pre jedincov zameraných na:
Posilnenie krvotvorby.
Prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu nervovej činnosti.
Vhodné pre vegánov.
 
Zloženie


Doplnkové fakty

Veľkosť porcie:   1 kapsula

Počet porcií:   30

 
Množstvo na porciu
% dennej hodnoty

Vitamín B12 (ako methylcobalamin)
1000 mcg
41667 %

RAW Organické zložky - ovocie a zelenina Organické jablko (ovocie), organické repa (koreň), organická brokolica (stonka a kvet), organická mrkva (koreň), organický špenát (list), organická paradajka (ovocie), organické jahody (ovocie), čerešne z organických listov (ovocie ), organické ostružiny (ovocie), organická zelená paprika (zelenina), organické brusnice klíčky, organické čučoriedky (ovocie), organický zázvor (koreň), organický cesnak (hlava), organická zelená cibuľa , organická malina (ovocie), organický petržlen (list), organický karfiol (kvet a stonka), organická červená kapusta (list), organické kale (list), organická uhorka (plod), organický zeler (stonka), organická špargľa šťava (kvet a stonka).
20 mg
+

Probiotiká a enzýmy Lipasová zmes surovej probiotickej a enzýmovej proteázy, proteáza, aspergillopepsin, beta-glukanáza, celulasa, bromelain, fytáza, laktáza, papaín, peptidáza, pektináza, xylanáza, hemiceluláza, [Lactobacillus plantarum, Lactobacillus bulgaricus].
60 mg
+

+denná hodno...

Bohatstvo-Prírody.sk píše:

Fin VitaB12tabsVitamín B12Výživový doplnok obsahuje vitamín B12, jeden z najdôležitejších vitamínov. Zdravie ukryté v jedinej tablete spoľahlivo pokryje jeho dennú potrebu.Primárnou funkciou vitamínu B12 je jeho podieľanie sa na tvorbe červených krviniek. Je potrebný pre mozog a jeho správne funkcie, ovplyvňuje stav nervového systému, je potrebný aj pre syntézu DNA. V neprítomnosti B12 sa štruktúra červených krviniek stáva nepravidelnou, jeho nedostatok spôsobuje chudokrvnosť.Najčastejšie sa nedostatok vitamínu B12 prejavuje u jedincov praktizujúcich vegánstvo. Prvé príznaky jeho nedostatku sú najčastejšie neurologického charakteru. V jeho neprítomnosti sa zhoršuje stav ochranného obalu neurónov (myelínu). V skorých štádiách sa tento stav prejavuje brnením koncov končatín, čo môže viesť až k ich znecitliveniu a bohužiaľ aj definitívnej paralýze so zraneniami miechy. Vegánstvo jeho nedostatok vykazuje najčastejšie preto, lebo tento vitamín sa v rastlinnej strave nenachádza. Podľa štatistík až 52 % vegánov trpí jeho nedostatkom a približne 21 % si svoje zásoby B12 vyčerpalo. Dopĺňanie B12 sa preto vegánom odporúča formou doplnkov výživy.Ak sa nedostatok vitamínu B12 vyskytuje u detí, často vedie k poškodeniu mozgu. Aplikácia vitamínu B12 zastaví pokračovanie poškodenia a stav mozgu sa pomaly vráti do normálu. Počas detstva medzi príznaky nedostatku patria poruchy pohybu, oneskorenie vývinu a megaloblastická anémia.ChudokrvnosťAnémia nastáva, keď sa v tele zníži počet cirkulujúcich červených krviniek. Anémia alebo chudokrvnosť je najčastejšia porucha krvi v bežnej populácii. Medzi jej príznaky najčastejšie patria bolesti hlavy, bolesti na hrudníku a najmä bledá pokožka. Trpí ňou približne 1,62 mld. ľudí na svete. Často sú ale spúšťačom iné ochorenia, ktoré narúšajú schopnosť organizmu produkovať zdravé červené krvinky alebo abnormálne zvyšujú ich rozklad alebo spôsobujú ich stratu.Okrem anémie sa jeho nedostatok prejavuje aj únavou, slabosťou, zápchou, stratou chuti d...

Parametre Vitamín B12

Výrobca Favea S.r.o.

Podobné produkty

Podobné frázy: