Kde som:  Katalóg  >  Vyhľadávanie

Velka kniha povesti

Nájdených:    3 produkty

Veľká kniha slovenských povestí 2. diel - Zuzana Kuglerová

Zuzana Kuglerová sa už 20 rokov venuje zbieraniu povestí. V jej najnovšej knihe nájdete príbehy z viacerých regiónov Slovenska. Kým v prvom diele spájala jednotlivé povesti časová línia, v druhom diele je to línia „miesta“, resp. regiónu. Autorka vás prevedie Budatínskym, ale aj Budmerickým zámkom, spolu s ňou navštívite mocných zemepánov aj chudobné siroty. Spoznáte svet zbojníkov aj krutú grófku, ktorá nedovolila svojmu synovi, aby sa oženil s chudobnou pastierkou pávov. Dozviete sa tajom...

Veľká kniha staroslovanských povestí o bohoch, polobohoch a ľuďoch - Zuzana Kuglerová

Autorka v treťom zväzku povestí, ktorý nazvala Veľká kniha staroslovanských povestí, prináša povesti, mýty a legendy späté so staroslovanskými počiatkami našich dejín. Delí ich na éru starších bohov, éru mladších bohov, éru božaníc i éru znacharov a volchvov. Kniha obsahuje aj krátke staroslovanské mýty a legendy, zoznam staroslovanských bohov a duchovných bytostí i staroslovanské delenie času. Povesti dopĺňajú ilustrácie Ivana Pavliska.

Tajemství pražských půlnocí aneb Strašidla a pověsti staré Prahy

Velká kniha pražských pověstí obsahuje 432 staropražských pověstí nejen z historického centra Prahy, ale i z okrajových čtvrtí. Texty jsou doplněny 60 ilustracemi a jejich poesie a humor je dostatečně prověřena pětiletými zkušenostmi autora s vyprávěním pověstí na vycházkách Se strašidlem za strašidly.