Kde som:  Katalóg  >  Vyhľadávanie

Valentines album v a cd

Nájdených:    106 produktov

Tretí album - CD

Radovo druhý a názvom Tretí album bratislavskej skupiny. Štvorica hrá podľa ich slov primitive rock a post šansón a s nadhľadom hovorí o svojej hudbe ako o „nesprávnej odpovedi na britpop a správnej odpovedi na slovenský pop a český underground.“ Ich debutový album Bozkávam získal na Radio_Head Awards dve ocenenia v kategóriách Debut roka a Album roka (cena kritikov).

Modrý album - CD

Najpredávanejší titul Mira Žbirku Modrý album vychádza po 20 rokoch v reedícii. Nový zremastrovaný zvuk a bonusový materiál.

Majster a Margaréta - CD

Skladateľka a flautistka Sisa Michalidesová, dvojnásobná držiteľka ceny Esprit za najlepší jazzový album roka 2015 Dream Rhapsody a 2017 Chloe, pokrstila na festivale Open Jazz Fest v poradí už trinásty album s názvom Majster a Margaréta. Skladateľku inšpiroval k hudobnej kompozícii rovnomenný román Michaila Bulgakova.

Údolia a kopce - CD

Aranžérska originalita, jemne psychedelický zvuk a experimentátorstvo v kombinácii s priamočiarym pesničkárstvom dávajú bratislavskej skupine dobrý predpoklad, že aj v silnej konkurencii jesenných „releasov“ môže ich najnovší album Údolia a kopce ašpirovať na jednu z najsilnejších slovenských nahrávok roka. Na albume nájdete slovenské piesne s hitovým potenciálom ale zároveň s osobitnou atmosférou, vrstvenými vokálmi, minimalistickou reverbovou gitarou a nástrojmi ako ondes, kalimba a tape choi...

Po kopcoch v županoch - CD

Kto má rád Psích vojakov s Filipom Topolom, nemal by v ani v tomto Hvozde zablúdiť. Skupina sestier Lucie a Ivany funguje síce od roku1998, no až teraz nahrali svoj prvý album v produkcii Tomáša Slobodu.

Sandonoriko - V jabloňovom kraji - CD

Štrnásť nových spoločných skladieb Martina Geišberga a Daniela Špinera je ukážkovým príkladom, ako v hudbe prirodzene spojiť pesničkársky prístup s improvizáciou, poéziou aj magicko-realistickými textami. Album V jabloňovom kraji je zároveň prvým vydaným nosičom Martina Geišberga po dvanástich rokoch koncertovania, režírovania a tvorby divadelnej hudby.

Mlýnské kolo v srdci mém - CD

Nový štúdiový album kráľovnej českého a slovenského šansónu po viac ako dvadsiatich rokoch je udalosťou roka. Levanduľová obálka obsahuje kolekciu trinástich šansónov o láske a smrti, ktoré zložili francúzski autori a dostali špičkové české texty.

CD Smola a Hrušky-Čiernobiely - Kolektív

Track list : 1.Zelený Čaj (feat. Boy Wonder, Colectiv, Alžbeta & Júlia) 2.Mary 3.Daj Mi Signál (feat. Zoči Voči, Zita Rigondeaux) 4.Televízne Noviny (feat. Zverina) 5.Gruľa (feat. Petra Polnišová) 6.Čierny Biely (feat. Supa, Gulo Čar) 7.Čo Si Kúpila (feat. Meliško, Mariša) 8.Profesor Lásky 9.Only Love (feat. Tribuman, Alžbeta & Júlia) 10.Vylížem (feat. Berenika Kohoutová) 11.Kurmi (feat. Marián Čekovský) 12.Za Rodinu 13.Ako Chutí Láska (feat. Borra) 14.Utekám (feat. Fast Food Orchestra) 15.Prof...

CD - Smola a hrušky - Audiostatusy - Smola a Hrušky

CD - Smola a hrušky - Audiostatusy - Smola a Hrušky, Vydavateľ: ZUNE TRADE,s. r. o., Rok vydania: 2022 asaďte si hrušky, otočte hlas doprava a vypočujte si pätnásť zhudobnených statusov kapely Smola a Hrušky. Koncepčný album spája reflexia na aktuálne témy a obraz doby. Prevažnú väčšinu pesničiek vyplnili témy a situácie, ktoré vznikali počas dvoch rokov a boli súčasťou tzv. korona-špeciálu. Prostredníctvom takto tvorených skladieb kapela komunikovala a pravidelne sa vyjadrovala k dianiu na Slo...

Performances - CD

Skladateľ, aranžér, pedagóg a klavirista Ľuboš Šrámek pripravil nový autorský album! Tento album vznikal celý rok. Nahrávalo sa vo Viedni, v ďalekom New Yorku i v domácej Bratislave.

Zvery - CD

“Neviem, či sa môže stať z človeka - extroverta behom života introvert. Akokoľvek tvorba pesničiek na album ZVERY ma zastihla v silno introvertnej fáze.” Album ZVERY nahrával a produkoval Erik Horák v Lososound s prispením hostí Rolanda Kánika a Bronky Schragge.

Písničkář - CD

Vladimír Veit, jeden z členů hudebního sdružení Šafrán, natočil v květnu a červnu 2011 své třinácté studiové album, které příznačně nazval Písničkář. Kolekce patnácti písní vznikla v domácím studiu Vladimíra Merty, jenž album aranžoval a přidal se k nahrávání i jako instrumentalista.

Zelená - CD

skupina PROVISORIUM v obsadení: Dežo Ursiny (spev, gitara), Ľubomír Stankovský (bicie nástroje, perkusie, vokál), Vladimír Kaššay (basová gitara, vokál), Jaroslav Filip (klávesové nástroje), Richard Kroczek (elektrické husle), Dušan Húščava (tenorový saxofón) ČO: Zelená je v poradí siedmy album Deža Ursinyho a v časovom poradí štvrtý z 80. rokov minulého storočia, kedy Dežova nahrávacia činnosť bola najintenzívnejšia. Ursiny pre tento účel zobral do svojej skupiny Provisorium špičkových hudobní...

Homegrown - CD

Homegrown je akustické album kanadského hudebníka Neila Younga, které bylo natočeno v letech 1974 a 1975, avšak v době nahrání nebylo vydáno. Poprvé oficiálně vyšlo až v roce 2020.

Cirrus - CD

Pozoruhodný album, z ktorého cítiť mladícku nespútanosť aj hudobnú dospelosť. Mladá Sisa Fehérová, zocelená nespočetným improvizáciami v londýnskych kluboch, zložila a nahrala osem skladieb v angličtine a zvyšných päť pesničiek sú slovenské ľudovky v jazzovo-bluesových aranžmánoch.

Delta Machine - CD

Dlouho očekávané třinácté studiové album, nazvané Delta Machine právě vychází! Album, které se nahrávalo během posledního roku v kalifornské Santa Barbaře a v New York City, produkoval Ben Hillier a mixoval Flood. Kromě standardního CD, vychází album Delta Machine i jako exkluzivní Deluxe Edice se 4 bonusovými tracky a 28 stránkovým knižním bookletem, jehož součástí budou i fotky dlouholetého spolupracovníka Depeche Mode Antona Corbijna.

La Loba - CD

V uplynulých dňoch vyšiel vo vydavateľstve Pavian Records v poradí piaty album speváčky a hudobníčky Ildikó Kraicovej a jej spoluhráčov zo skupiny Romanika. Nový album nesie názov La Loba.

Gaia - CD

První dáma českého písničkářství Radůza se chystá vydat přelomové album s názvem Gaia. V autorských písních rozkládá svět optikou svého vidění na atomy, abyz nich na jiném místě a v jiném čase složila nové zvuky, příběhy a obrazy.

Zvon - CD

Iva Bittová je jedním z mála českých umělců, jejichž kariéra přesahuje české hranice. Album Zvon je rozmáchlým a zvukově bohatým projektem obsahujícím starší i novější skladby z repertoáru Ivy Bittové v úpravě pro symfonický orchestr.

Ostrov - CD

Skupina "Fallgrapp" s novou štúdiovkou zachováva trojročný odstup medzi svojimi nahrávkami. Po úspešných albumoch Rieka (2014) a V hmle (2017) vydáva svoj tretí album s názvom "Ostrov", ktorý je podľa jej zakladateľa a lídra Jureša Líšku po všetkých stránkach najviac vyzretým dielom formácie.

Noční obraz - CD

Nové autorské album dvojice Mišík–Ostrouchov s řadou mezinárodních hostů a silným přesahem. Vladimír Mišík, jehož poslední deska Jednou tě potkám získala šest cen Anděl a zaznamenala vynikající ohlasy, vydává v září 2021 nové studiové album s názvem Noční obraz.

Pakáreň - CD

Pakáreň je debutový album legendárnej slovenskej punkovej skupiny Slobodná Európa, ktorý bol zrealizovaný vo vydavateľstve Opus v roku 1991. Dnes, po 30 rokoch, ho vydáva Opus znova v obnovenej vinylovej reedícii, okrem iného aj ako spomienku na nedávno zosnulého kmeňového člena skupiny Braňa Alexa, ktorý hrá na albume na basovú gitaru a je autorom, resp. spoluautorom viacerých piesní. Je to typická Slobodná Európa v tej najrýdzejšej podobe, štýlovo čistá a nezameniteľná....

Nebeští malíři - CD

Společné album Jaroslava Hutky a Radima Hladíka s moravskými lidovými posvátnými baladami vzniklo v roce 1991 a vychází po více než pětadvaceti letech. Album s vánoční tematikou navazuje na první dvě Hutkova alba lidových písní, a to dokonce i obalem, který navrhla Zora Růžová, autorka obalů legendárních desek Stůj, břízo zelená a Vandrovali hudci.

Radio - CD

Album Radio Charlieho Soukupa, poprvé vydané legendárním vydavatelstvím Jiřího Pallase Šafrán ´78 ve švédské Uppsale, patří k již klasickým nahrávkámčeského undergroundu 70. let - a přesto nyní vychází na CD vůbec poprvé, doplněno o řadu bonusových skladeb z originálního pásku s nahrávkou alba. Charlie Soukup, dnes žijící v Austrálii, patří spolu se Sváťou Karáskem a Dášou Vokatou k nejvýraznějším písničkářům českého undergroundu. Jeho sarkastické, ironické, ale i vážné písně dokázaly pojmenova...

Amen Dolores - CD

Keď si album Amen Dolores pozorne vypočujete, nájdete v ňom nezameniteľný rukopis Vlada Nosáľa, jeho talent a cit pre pesničkárstvo, chytľavé melódie plné nápadov, ktoré spolu s textami rozprávajú zaujímavé príbehy. Vlado aj s kapelou a hudobno-producentskou výpomocou od Tomáša Slobodu vytvorili naozaj pestrý, hudobne rozmanitý, vyzretý album, o ktorom by ste v pohode povedali, že ho pravdepodobne zložila nejaká známa zahraničná kapela.

Žalman a spol.: Když Bůh Jihočechy stvořil - CD - Žalman & spol.

Mimořádně úspěšné album z roku 1992 nyní vychází na četná přání fanoušků v reedici.Pavel Žalman Lohonka se na něm spojil se členy své tehdy nové kapely Žalman a spol a s EX-Minnesengry.Lechtivé a pijácké lidové písničky zde dostaly nový kabát, ideální k posezení s přáteli nebo ke zvednutí nálady. Skvělé album do těžké doby.

Stará píseň - CD

K šedesátým narozeninám si Jiří Šlupka Svěrák, skladatel, textař, zpěvák a pianista, nadělil koncert v divadle Semafor. Sestřih mimořádnéhokoncertu vychází na CD jako vlastně první Šlupkovo oficiální autorské album.

Chobotnica - CD

Atmosféricky veľmi silný, až psychedelický album v slovenčine nahrávala štvorica skvelých muzikantov naraz a bez prílišných editácií a samplov, čo je citeľné v energii a v typickej "Slobodovskej neučesanosti". Na albume započujete hlasy Jany Kirschner (Zachvela sa zem), Laskyho (Káva a nikotín), Juraja Podmanického (Zakázaná zóna), Braňa GZA Wáclava (Cudzinec), alebo Martina Gašpara - producenta kultového albumu Le Payaco Niečo je zlodej - na kontrabas (Zakázaná zóna ), Roberta Rotha (Chobotnic...

Rozhledna - CD

Rozhledna je třetí řadové album písničkáře Petra Linharta, dříve člena kapel Majerovy brzdové tabulky a Čp. 8., muže inspirovaného krajinami a jejich příběhy. Rozhledna stojí někde v česko-německém pohraničí, ale za dobrého počasí z ní zahlédnete i věž kostela v Zaječí na jižní Moravě a párkrát za rok dokonce i vzdálené Tichomoří. Z Rozhledny jsou stále vidět i dávno zmizelá města Most a Přísečnice, kus starého Kladna, údolí Johanna Antona Breiteho, poutní kaplička Kristýny Ringlové, andělé na ...

Úsvit - CD

Tá usmievavá, mladá, nežná a krehká Kristína Prekopová, ktorú som roky stretával na chodbách Slovenského rozhlasu, vydáva svoj druhý album (vo vydavateľstve Pavian Records) po debutovom Buď chvíľl môj z roku 2013)! Za konvenčným obalom a názvom albumu sa ukrýva jedno intro a11 piesní, z ktorých si 8 skomponovala Kristína sama, v dvoch prípadoch si pozvala českého filmára a šansoniéra Patrika B.Ulricha a jednu Patrik napísal sám. Textárov je na albume už viacej – celkovo deväť, pričom Kristína s...

Alter ego - CD

Letošní jarní album Vlastimila Třešňáka Alter ego nabízí posluchačům jedenáct nových písní. Představují svého autora v typické roli kousavého, ironického, nesmlouvavého, a přesto ve své tradiční nesmiřitelnosti poetického a v lepší doufajícího glosátora.

Best of - CD

Bratislavská kultová skupina Tornádo Lue v súčasnosti pracuje na svojom novom albume, ale to jej nebráni, aby sa pozrela do svojej minulosti a pozbierala album na svoju prvú bestofku. Na vinyle.

Poza bučky - CD

Prvý album Maringotky s názvom Poza bučky obsahuje trinásť autorských skladieb a predstavuje celkom autentický počin a zároveň "taký slovenský gypsy jazz" v zmysle tradície Djanga Reinhardta, kde sa gypsy jazzové nápady miestami miešajú s prvkami slovenskej ľudovej hudby.

Mirror Me - CD

Dlho očakávaný druhý album, ktorého hlavnou témou je hľadanie vlastnej identity. Tolstoys vo svojom diele pracujú s ideou, že všetky naše pocity, zvyky a vzorce vychádzajú z toho, ako sa k nám naši rodičia, priatelia a partneri chovali v minulosti.

Skeleton Tree - CD

Skeleton Tree je šestnácté studiové album australské rockové skupiny Nick Cave and the Bad Seeds. Jeho nahrávání probíhalo na konci roku 2014 ve studiu Retreat Studios v Brightonu, následně na podzim 2015 ve francouzském La Frette Studios a počátkem roku 2016 v AIR Studios v Londýně.

Jazyk duší - CD

Svoj piaty album nahral Nany Hudák vo vlastnej izbe, v provizórnom štúdiu zo sadrokartónu a sklenenej vaty. Keď si na konci zrátal, koľko času ho svoj najnovší počin stál od prvého nazvučovania akustickej gitary až po posledné dolaďovanie masteringu, súčet tvoril vyše 1000 hodín.

Tsvantsik Yorn - CD

Tento rok je pre nás dvojnásobne výnimočný. Oslavujeme v ňom 20. výročie založenia našej kapely PREßBURGER KLEZMER BAND a tak sme pripravili pre vás všetkých náš nový album pod názvom TSVANTSIK YORN (20 ROKOV). Už viete, že naša hudba je živá, univerzálna a aj na tomto albume preletíme svetom.

Made in China - CD

Mňága a Žďorp nahrala novinku v Číne, konkrétne v pekinskom štúdiu A-string Entertainment. Album obsahuje dvanásť skladieb.

Skryté slunce - CD (audiokniha)

Nové studiové album přináší jedenáct mariánských písní, v nichž Petr Lutka navazuje na bohatou tradici české katolické písně, kterou nezaměnitelným způsobem rozvíjí. Album citlivě aranžoval zkušený muzikant Václav Veselý, spolu se synem Janem Veselým na desku nahráli řadu nástrojů a zvuk Petrovy kytary obohatili o housle, akordeon a violu.

Třecí plochy - CD

Album obsahuje 12 písní a otvírákem je předělávka písničky Je to nejistý od J.A.R. Po úspěšné spolupráci na albu Třínohý pes se kapela znovu rozhodla natáčet s producentem Milanem Cimfem.Třecí plochy kapela nahrála v květnu ve studiu Sono. Některé písničky se vyklubaly ze starších demáčů, jiné vznikly letos.