Kde som:  Katalóg  >  Vyhľadávanie

Male basne v proze

Nájdených:    9 produktov

Malé básně v próze / Petits Poemes un Prose

Prokletý básník Charels Baudelaire ovládal překvapivou pointu a hudebnost jazyka nejen ve verších slavné sbírky Květy zla. Přesvědčí nás o tom jeho prozaické dílo nazvané Malé básně v próze, známé i pod původním názvem Spleen de Paris.

Básne v próze

Ivan Sergejevič Turgenev (1818 - 1883) vytvoril na sklonku svojho života lyricko-filozofické Básne v próze, ktoré dodnes žiaria ako moderný skvost v diele tohto svetového klasika, predstavujú prozaikov vrcholný tvorivý čin a popri Charlesovi Baudelairovi zneho urobili nesmrteľného majstra tohto náročného literárneho žánru.Autor sám pokladal tieto miniatúry za náčrty, za prípravu motívov, ktoré by sa dali použiť vo väčších epických útvaroch. Keďže mnohé mali osobný pôvod a zreteľne sa v nich zrk...

Prídem hneď a iné básne

Barbara Korun (1963) je slovinská poetka, organizátorka literárneho života a redaktorka. V r. 1991 získala Cenu Slovinského knižného veľtrhu za najlepší debut roka, v r. 2010 Ocenenie Zlata ptica za literaturo, v r. 2011 Veronikinu cenu za poéziu a v r. 2014 Premio Nazionale 'Leandro Polverini', poesia intimista. Jej tvorba siaha od symbolisticko-expresívnej ľúbostnej lyriky cez básne v próze až po angažované básnické monológy.

Ostnaté vzpomínky. Vzpomínky a kresby z věznění v Táboře, Malé pevnosti Terezín

Ostnaté vzpomínky – tak charakterizoval Karel Valter, významný moderní český malíř, kreslíř a grafik, své vzpomínky na nacistické věznění v Táboře, v Malé pevnosti Terezín a v Buchenwaldu. Jeho vyprávění doprovázejí brilantní kresby, básně a úvahy, které v koncentračním táboře Buchenwald vytvořil, ukrýval a po osvobození přivezl domů.

Don Čičo má v klopě orchidej

Máme tu novou sbírku Ivana Wernische, a samé nové básně! Básně ve verších, básně v próze a básně prozodicky hybridní. Experiment s formální realizací básní se poddává Wernischovu hravému géniu.

Ultramarín

Carverove poviedky sú vraj minimalistickými básňami v próze. Jeho básne sú oveľa viac než poviedky v poézii.

Modelové mesto

Donna Stonecipher vyrastala v Spojených štátoch a Teheráne, niekoľko rokov pobudla v Prahe a teraz žije v Berlíne. Debutovala v roku 2002 zbierkou básní v próze Rezervoár (The Reservoir), po ktorej nasledovali zbierky Souvenir de Constantinople (2007), Svetoobčianka (The Cosmopolitan, 2008), Modelové mesto (Model City, 2015), Dejiny transakcií (Transaction Histories, 2018) a esej Básne v próze a mesto (Prose Poetry and the City, 2018).

Nedokonaný

Výber z rôznorodého a bohatého diela poľského básnika, prozaika a dramatika obsahuje básne v próze, ktoré patria k vrcholom poľskej literatúry na prelome XIX. a XX. storočia. Preklad Iveta Mikešová.

Skanseny

Básnická sbírka, dokončená před deseti lety, vychází tiskem poprvé. Zahrnuje lyrické verše i básně v próze, v nich nejvýraznější místo zaujímají úvahy o existenci člověka v dnešním světe, máchovský pocit ohroženosti a nestálosti pozemského života.