Kde som:  Katalóg  >  Vyhľadávanie

Mala knizka o laske

Nájdených:    64 produktov

Moja farma

Knižka so samolepkami Titul: Moja farma Autor: neuveden EAN: 9788080881801 ISBN: 978-80-8088-180-1 Nakladatel: Martin Matuška MATYS 242 Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá Počet stran: 12 Jazyk: SK Moja farma Knižka plná samolepiek a zábavy, počítania i kreslenia. Viac ako 80 farebných samolepiek rozličných druhov zvieratiek a farmárskych strojov v knižke Moja farma naučí deti hravou formou spoznávať slová, farby a čísla.

Viac informácií
od 3,86 €
Do obchodu

Malá knížka o čistých barvách

Dana Puchnarová je již dnes živoucí legendou českého výtvarného umění 60. let, kdy spoluvýtvářela fenoménčeského informelu. Textová část obsahuje několik staťí a úvah o díle Dany Puchnarové, o smyslu a významu umění, geometrie, života atd. od Dany Puchnarové, Jana Kříže, Mahuleny Nešlehové, Kristýny Křížové. Obrazová část obsahuje 63 pohlednic s reprodukcemiautorčiných obrazů.

Moja malá knižka o obrovských strojoch

Kamióny, traktory, vlaky a lietadlá! Perfektná téma pre malých čitateľov! Táto malá kniha predstavujúca deťom zaujímavé obrovské stroje má veľké pestré ilustrácie a jednoduchý text.

Moja malá knižka o zvieratkách na farme

Toto malé leporelo s krásnymi ilustráciami oboznamuje deti so zvieratkami na gazdovskom dvore.Je pre ne výborným spoločníkom pri poznávaní okolitého sveta.

Bambi - Malá knižka o počasí - Walt Disney

Prečítajte si, ako Bambi a jeho zvierací kamaráti objavili slnko, dážď, vietor a sneh. Počasie môže byť veľká zábava.

Moja malá knižka o traktoroch, vlakoch a kamiónoch

V tomto malom leporele s pestrými ilustráciami spoznáte rôzne kamióny, vlaky a traktory. Je výborným spoločníkom pre deti, ktoré objavujú okolitý svet.

ZOO alebo Listy vôbec nie o láske

Román ZOO alebo Listy vôbec nie o láske je zasadený do Berlína v čase tzv. zlatých dvadsiatych rokov 20. storočia, ako sa označoval spoločensko-kultúrny život vo Weimarskej republike. Knižka Viktora Šklovského sa vracia do slovenskej kultúry. Vznikla medzi dvomi svetovými vojnami, v dobe obrovských spoločenských premien, ktoré spôsobili presuny miliónov ľudí na celej zemeguli.

Malé príbehy o láske 1 - Dana Lehotská, Jana Melešová, Pavla Tomášová

V edícii denníčky lásky prichádza spaľujúca vášeň, silné emócie a nežná láska v troch pravdivých príbehoch žien.Poviedka Bezsenné noci je príbehom ženy, ktorej pokojný a vyrovnaný rodinný život obráti naruby nečakaný návrat starej lásky. Obetuje spaľujúcej vášni svoju rodinu – muža a dcérku alebo sa rozhodne pre istoty... Nájde svoje šťastie?V príbehu Požičané šťastie spoznávame príťažlivú Martinu v čase, keď je na dne svojich psychických a fyzických síl.... a práve vtedy stretne na ulici lásku...

Malá morská víla

Malá morská víla je jednou z najkrajších Andersenových rozprávok. Dojemný tragický príbeh o láske malej morskej víly, ktorá sa veľmi chcela stať človekom, lebo sa zaľúbila do krásneho pozemského princa, a obetuje mu to najcennejšie, čo má, svoj hlas a svoj život.

Návšteva po rokoch - CD (+knižka)

Osem rokov po vydaní úspešného CD Lipa spieva Lasicu, korého sa na česko-slovenskom trhu predalo viac ako 16-tisíc kusov, vychádza nový album tejto autorskej dvojice. Milan Lasica špeciálne pre novinku Návšteva po rokoch napísal 14 textov o láske, vzťahoch, politike, ale aj erotike či živote.

Malá bojovnice

Elektronická kniha Malá bojovnice:Malá bojovnice je silná a přitom milá. Kamarádí se se sluncem a s větrem. Stará se o své tělo i duši. Pomáhá ostatním a svět je díky ní lepší. Každý může udělat něco dobrého dnes a tady. Díky promyšlené hře mezi úsporným textem a ilustracemi malí čtenáři vytuší, že každý den je plný příležitostí pro dělání lepšího, milejšího a spravedlivějšího světa. Nemusí jít o velké činy, často i ty nejběžnější každodenní rituály mohou mít velkou sílu. Záleží jen, jak se ...

Malá bojovnice

Elektronická kniha Malá bojovnice:Malá bojovnice je silná a přitom milá. Kamarádí se se sluncem a s větrem. Stará se o své tělo i duši. Pomáhá ostatním a svět je díky ní lepší. Každý může udělat něco dobrého dnes a tady. Díky promyšlené hře mezi úsporným textem a ilustracemi malí čtenáři vytuší, že každý den je plný příležitostí pro dělání lepšího, milejšího a spravedlivějšího světa. Nemusí jít o velké činy, často i ty nejběžnější každodenní rituály mohou mít velkou sílu. Záleží jen, jak se ...

Malá lienka v Afrike

Knižka pre deti s očarujúcimi ilustráciami od slovenských autorov. Veršovaný príbeh o malej lienke vtiahne dieťatko do deja hneď pri prvom čítaní.

Ľadové kráľovstvo - Knižka na celý rok - Walt Disney

Vitajte v Ľadovom kráľovstve! V tejto Knižke na celý rok sa najskôr zoznámite s hlavnými hrdinami, potom si prečítate príbehy o zimných kúzlach a sesterskej láske, o oslave konca zimy a strážení trolích batoliatok.

Malá morská víla - Hans Christian Andersen

Malá morská víla je jednou z najkrajších Andersenových rozprávok. Dojemný tragický príbeh o láske malej morskej víly, ktorá sa veľmi chcela stať človekom, lebo sa zaľúbila do krásneho pozemského princa, a obetuje mu to najcennejšie, čo má, svoj hlas a svoj život. Je to aj najmilšia rozprávka maliarky a ilustrátorky Maje Dusíkovej, ktorej ilustrácie robia z knihy malý šperk.Ilustrácie: Maja Dusíková Preklad a úprava: Milan Žitný

Malá panda - prštekové leporelo - Agnese Baruzzi

Malá panda má celý les na hranie a šantenie. Žiadny strom pre ňu nie je dosť vysoký, žiadna studená rieka dosť ľadová. A keď má hlad? Iba si vyhľadá tie najšťavnatejšie bambusové výhonky! Zoznám sa s maňuškovou pandou, ktorá má v pralese o zábavu rozhodne postarané. Táto veselá veršovaná knižka malým deťom predstaví život pandy v pralese a farebne jednoduché stvárnenie je ideálne pre vývoj najmenších detí.

Malá encyklopédia prírodnej medicíny - Andrew Chevallier

Postarajte sa o svoje zdravie pomocou overených a odskúšaných rastlinných liečiv. V tejto knihe nájdete viac ako 140 liečivých rastlín a informácie o ich vlastnostiach prospešných zdraviu a praktickom použití, napríklad o kurkume, rozmaríne či koreni ďumbiera. Prezrite si bohato ilustrovanú publikáciu, ktorá prináša návod, ako rastliny používať, ale aj dôležité rady týkajúce sa ich bezpečnosti a dávkovania. Obsahuje domáce recepty na viac ako 50 bežných chorôb vrátane bolesti hlavy, sennej nádc...

O chlapcovi, ktorý rozumel psom

Kniha O chlapcovi, ktorý rozumel psom:Mať psa je snom mnohých detí. Mojím však nie. Psa som mal a veľmi som ho ľúbil, ale odkedy odišiel, žiadneho iného som nechcel. Lenže potom som stretol Jetyho. A Jety sa rozhodol, že chce mňa. Bránil som sa, ale Jety spustil lavínu udalostí, ktorá ma strhla so sebou. Táto knižka je tejto o lavíne. A o zbabelosti, hryzení svedomia, odvahe i neistote, o nezištnej láske a hlavne o psíkoch.

O chlapcovi, ktorý rozumel psom

Kniha O chlapcovi, ktorý rozumel psom:Mať psa je snom mnohých detí. Mojím však nie. Psa som mal a veľmi som ho ľúbil, ale odkedy odišiel, žiadneho iného som nechcel. Lenže potom som stretol Jetyho. A Jety sa rozhodol, že chce mňa. Bránil som sa, ale Jety spustil lavínu udalostí, ktorá ma strhla so sebou. Táto knižka je tejto o lavíne. A o zbabelosti, hryzení svedomia, odvahe i neistote, o nezištnej láske a hlavne o psíkoch.

ALBATROS O malé Aničce

Malá Anička je zpět!Hraje si s míčem, přemisťuje věci a rozbaluje vánoční dárek. Půvabná obrázková knížka v sobě ukrývá tři příběhy z dílny švédských autorů Inger a Lasseho Sandbergových. Klasická dětská kniha v novém vydání.Jednoduché ilustrace a jazyk si od dob prvního vydání podmanily tisíce českých dětí. Z mnohých se mezitím stali rodiče, kteří nyní mohou milovaná vyprávění z dětství nabídnout i svým potomkům – v novém formátu a moderní grafické úpravě....

Moja malá kniha Slovenské NAJ - Magdaléna Gocníková a kol.

Moja malá kniha Slovenské NAJ - Magdaléna Gocníková a kol., Vydavateľ: AlleGro, Väzba: Paperback, Počet strán: 64, Rok vydania: 2021 Naše neveľké Slovensko má mnoho krásnych miest: vysoké hory, hlboké doliny, ka-menné hrady, jaskyne, lyžiarske svahy, prírodné plochy na kúpanie, kostoly i vzácne architektonické pamiatky. Hrdíme sa európskymi svetovými raritami. Okolo niekto-rých chodíme do školy, o iných sme počuli alebo čítali. S istotou viem, že sa do tejto knižky všetky naše NAJ nevošli. Vyb...

O chlapcovi, ktorý rozumel psom - Gabriela Futová

Mať psa je snom mnohých detí. Mojím však nie. Psa som mal a veľmi som ho ľúbil, ale odkedy odišiel, žiadneho iného som nechcel. Lenže potom som stretol Jetyho. A Jety sa rozhodol, že chce mňa. Bránil som sa, ale Jety spustil lavínu udalostí, ktorá ma strhla so sebou. Táto knižka je tejto o lavíne. A o zbabelosti, hryzení svedomia, odvahe i neistote, o nezištnej láske a hlavne o psíkoch.Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Legenda o Selenovi - Zuzana Kuglerová

Román o láske Žalny k Ratiborovi, vládcovi fiktívneho pohanského kniežatstva v 10. storočí. V príbehu vystupuje aj postava Svätoplukovho „strateného“ syna Mojmíra. Severne od upadajúceho nitrianskeho kniežatstva sa drží mocenský útvar, ukrytý pred známymi dejinami, lebo sa bráni kresťanstvu. Knieža Ratibor, zvaný Veľký Selen, vládne rovnomennému kmeňu, ktorý podľa tejto literárnej legendy mohol dať meno územiu Terra de Selinan, ako znie prvý doložený názov oblasti dnešnej Žiliny. Farbistá autor...

Myšlienky o milosrdenstve - Fabio Ciardi OMI

Knižka, hoci malá rozsahom, prináša bohatstvo myšlienok, ktoré sa môžu stať sprievodcom na našej ceste životom. Milosrdenstvo. Práve týmto slovom začal pápež František svoj príhovor, keď sa objavil v okne na Námestí sv. Petra pri prvej nedeľňajšej modlitbe Anjel Pána. Slovo, ktoré „mení všetko... mení svet. Trocha milosrdenstva urobí svet menej chladným a viac spravodlivým“. Milosrdenstvo ukazuje lásku Boha, nášho Otca, ktorý nás nesmierne miluje. Jeho láska sa prejavuje až do tej miery, že zo...

František: O modlitbe - Anna Maria Foliová

„Modlitba je mocná zbraň. Je víťazstvom nad samotou.“ Franciscus Hovorí sa, že modlitba je ako dýchanie. Ak sa duša nemodlí, vädne a zomiera. Čo je modlitba? Za koho sa máme modliť? Prečo? A ďalej, ako sa modliť? V bohatom duchovnom breviári pápež František hovorí o svojej skúsenosti, ako sa on rozpráva so Stvoriteľom, a pozýva nás, aby sme ho volali otecko, aby sme na neho zložili všetky starosti a obavy. Táto malá knižka sa môže stať cennou spoločníčkou na ceste. Obsahuje viac ako sto modliti...

Machule zo strednej

Elektronická kniha Machule zo strednej:Spoločné dielo študentov Strednej zdravotníckej školy v Nových Zámkoch je zložené z básničiek, prózy, obrázkov a fotiek. Ale je aj plné krásnych a čistých myšlienok a silných príbehov, ako aj obáv nad budúcnosťou. A práve slová o láske, rodine a skutočných hodnotách života sú na zamyslenie. Vidno, že títo mladí ľudia chcú a cítia úplne to isté, ako kedysi ich rodičia a pred nimi určite aj starí rodičia. Ich slová sú nahliadnutím do ich čistej duše a vše...

Kladivo: O tom, akí sú skvelí kamaráti, si celý život klamali

Kniha Kladivo: O tom, akí sú skvelí kamaráti, si celý život klamali:O tom, akí sú skvelí kamaráti, si celý život klamaliPartia starých kamarátov si na začiatku pandémie zaumieni,že päťdesiatku toho najstaršieho treba napriek všetkému osláviť tak,ako vždy – na chate.Sedmička chlapov sa vyberie do pustatiny na slovensko-poľských hraniciach, no dobrá nálada sa vytratí už počas cesty, keď vysvitne,že hlavný organizátor sa rozhodol po rokoch medzi nich zavolaťaj čudáka, ktorý im bol v detstve dob...

Ľúbim ťa (Female Force)

Ľúbim ťa je knižka o jedinečnej rodičovskej láske, ktorá sa pomocou príbehu prihovára nielen detským srdciam, ale aj dospelým. Stranu po strane cez zaujímavý dej knižka ubezpečuje dieťa, že je milované také, aké je.

Každý den s Bohem

Elektronická kniha Každý den s Bohem:365+1 krátkých zamyšlení nad verši z Bible Knihu můžete využít jako každodenní pomůcku k osobnímu ztišení, nebo ji lze číst i nahodile, „napřeskáčku“. Vhodná i jako hezký dárek! „Knížka přináší drobné úvahy nad Božím charakterem i jednáním. Poskytuje náměty k úvahám, povzbuzuje k zaujímání postojů, vede ke konkrétním činům. Malá denní pošťouchnutí mohou v delším časovém období přinést velké ovoce. Chce to jen nechat se oslovovat. Po malých vytrvalých krůč...

Walt Disney Classics - Lady a Tramp - kolektív autorov

Príbeh o psej slečne Lady a dobrosrdečnom tulákovi Trampovi patrí medzi najpôvabnejšie príbehy o láske. Film z dielne Walta Disneyho dojíma stále ďalšie a ďalšie generácie rodičov a detí. Knižka je ilustrovaná originálnymi vintage obrázkami z roku 1955.

Nevyslovené myšlienky

Elektronická kniha Nevyslovené myšlienky:Každý človek má svoje nevyslovené myšlienky. Výnimkou nie je ani Emma Longauer, autorka tejto knihy. Vo svojich básniach píše nielen o veciach, ktoré mala povedať nahlas, ale aj o takých, o ktorých neplánovala hovoriť nikdy: o predstavách, spomienkach, snoch, túžbách, živote, o priateľoch a ich príbehoch i o láske.

Všechny cesty vedou do chrámu aneb Svatojakubská pouť

Malá knižka o veľkej kresťanskej pútnickej ceste, o mnohých drobných každodenných radostiach, z ktorých niektoré môžu aj bolieť. Ten, kto sa vydá na púť sa môže tešiť na to, že akokoľvek sa dni opakujú v zdanlivo rovnakom rytme, nikdy nie sú rovnaké.

Habermannov mlyn

Strhujúca kniha o láske a statočnosti, ale aj zrade a zbabelosti. Otázka sudetských Nemcov a ich násilného odsunu po skončení 2. svetovej vojny patrí k jednej z najkontroverznejších tém novodobej česko-slovenskej histórie. August Habermann bol nemecký veľkopodnikateľ, jeden z mála ľudí, ktorí v tých ťažkých vojnových časoch dokázali zostať nad vecou.

Arabská romanca

Elektronická kniha Arabská romanca:Príbeh zo života nielen o arabskej láske a pochybnostiach, ale aj o rôznych uhloch pohľadu na tú istú situáciu a o tom, aké problémy to prináša. Zuzana je rozvedená osamelá žena v najlepšom veku, ktorej chýba láska. Na dovolenke v Egypte sa zoznámi s mladším mužom, ktorý jej prejavuje náklonnosť, ona sa však vzťahu s moslimom bráni, pretože takej láske neverí. No potom sa stane niečo, s čím vôbec nerátala... Marianna Jurková (1978) pochádza z východného Slo...

Patti a hudební nástroje

Elektronická kniha Patti a hudební nástroje:Obrázková knížka pro zvídavé děti o hudbě. Malá Patti přišla do prodejny hudebních nástrojů pro baskytaru. Ale to by nebyla ona, aby si nezkusila úplně všechno. Elektrickou kytaru, triangl, dokonce i panovu flétnu! Nejradši by si domů odnesla všecko, co tu mají (jen piáno by asi neunesla). Ale ouha! Vysněná baskytara je na ni moc velká? Co si počne? Veselá obrázková knížka, která děti přirozeně seznámí s mnoha hudebními nástroji a ukáže jim, že žád...

Patti a hudební nástroje

Elektronická kniha Patti a hudební nástroje:Obrázková knížka pro zvídavé děti o hudbě. Malá Patti přišla do prodejny hudebních nástrojů pro baskytaru. Ale to by nebyla ona, aby si nezkusila úplně všechno. Elektrickou kytaru, triangl, dokonce i panovu flétnu! Nejradši by si domů odnesla všecko, co tu mají (jen piáno by asi neunesla). Ale ouha! Vysněná baskytara je na ni moc velká? Co si počne? Veselá obrázková knížka, která děti přirozeně seznámí s mnoha hudebními nástroji a ukáže jim, že žád...

Polnočný denník - Maxim E. Matkin

Neuveriteľných 137 543 prístupov zaznamenal anonymný autor Maxim E. Matkin na svoju knihu príbehov Polnočný denník v internetovom časopise inZine. Do tohto čísla nie sú započítané reakcie na dielko, ktorých bolo niekoľko stoviek. Okolo identity autora sa v priebehu roka rozpútalo niekoľko škandálov, keď sa čitatelia snažili pod sľubmi finančných odmien dopracovať k informácii, kto sa za týmto, v slovenskom internetovom svete najznámejším menom, skrýva. Napriek tomu, že sa virtuálnym i reálnym p...

Ako odísť - Katherine Centerová

Keď sa vám zrúti život, dokážete začať odznova?Mladá a krásna Margaret mala pred sebou žiarivú budúcnosť. Tešila sa z úžasného priateľa, vysnívanej práce. Dokonalý život mala na dosah. Lenže v deň, ktorý mal byť jej najšťastnejším, sa udiala katastrofa a jej sa v zlomku sekundy zrútil svet. Margaret sa ocitá v nemocnici a pravdu o jej zdravotnom stave jej blízki dávkujú len postupne. Spočiatku je odhodlaná pobiť sa s osudom. Po boku má predsa rodinu a snúbenca, ktorý za jej stav nesie podiel vi...

Rozprávky slovensky anglicky

Detská knižka Rozprávky slovensky a anglicky je súhrn ôsmich klasických rozprávok, napísaných v slovenčine i angličtine. Môžu ju využiť rodičia pre domáce výučbu alebo tiež učitelia v škôlkach. Každá stránka ponúka štyri nové slovíčka, preklad, výslovnosť a obrázok. Deti v knihe objavia rozprávky: Malenka, Škaredé káčatko, O Červenej čiapočke Zvieratká a lúpežníci, Malá predavačka zápaliek Snehová kráľovná, Malá morská víla, O Jankovi a M...

Rozprávky slovensky anglicky

Detská knižka Rozprávky slovensky a anglicky je súhrn ôsmich klasických rozprávok, napísaných v slovenčine i angličtine. Môžu ju využiť rodičia pre domáce výučbu alebo tiež učitelia v škôlkach. Každá stránka ponúka štyri nové slovíčka, preklad, výslovnosť a obrázok. Deti v knihe objavia rozprávky: Malenka, Škaredé káčatko, O Červenej čiapočke Zvieratká a lúpežníci, Malá predavačka zápaliek Snehová kráľovná, Malá morská víla, O Jankovi a M...

Ne patrně Ne

Elektronická kniha Ne patrně Ne:Ne patrně Ne (1989), aforistické texty, někdy řazené mezi Holubovy prozaické tituly, vyšly v Klubu přátel poezie jako „malá knížka nadávek, zákazů, odkazů apod.“, jako snaha „udělat knížku, která šetří oči a je o něčem jiném“. Je tedy souhrnem kratších próz, satirických básniček i sesbíraných nápisů z různých exotických míst světa. Detaily knihy: Autor: Miroslav Holub Rok vydání: 2015 ISBN: 978-80-748-7078-1 Počet stran: 93...