Kde som:  Katalóg  >  Vyhľadávanie

Laska a zivot zbierka basni

Nájdených:    4 produkty

Sedemnásť červených veveričiek

Zbierka básní plodnej poľskej autorky Ewy Lipskej vo skvelom preklade Karola Chmela. 'Môj život je ako nov v továrni na výrobu traktorov...'.

Vernosť

Nová zbierka básní, ktorých spoločným menovateľom je láska a prostota. Príbeh osobný je filozofiou staroby s poďakovaním za účasť na Bytí.

Jsem výšleh z ohně k ohni

Kolekce básní slavného anglického básníka Gerarda Manleyho Hopkinse (1844-1889) v překladu biskupa Josefa Hrdličky postihuje běžné události našeho dne, v nichž spatřuje podnětnou vznešenost: ta nás opět ubezpečuje, že život má hluboký význam a láska nevymizela.

O

Debutová básnická zbierka filmového a televízneho scenáristu a režiséra Michala Baláža O je súbor básní, ktoré vznikali počas jeho polročného pobytu v Nórsku, kde si formou poézie pod vplyvom rôznych vonkajších a vnútorných vplyvov (polárna noc, nehostinné počasie, majestátna príroda, tvorivý blok v písaní celovečerného scenára, samota a odlúčenie, život takmer mimo civilizácie) písal istý druh „emočného denníka“, „arteterapie“. Základným kameňom rukopisu sú teda vybrané básne z tohto obdobia, ...