Kde som:  Katalóg  >  Vyhľadávanie

Knizka o zivote po smrti

Nájdených:    67 produktov

Knížka o životě po smrti

Německý naturfilosof, psycholog, lékař a fyzik Gustav Theodor Fechner (1801-1887) patří k nejpozoruhodnějším duchům 19. století. Ve své práci spojoval staré metafyzické principy s nejnovějšími poznatky experimentální přírodovědy a obojí rozvíjel. Spoluzakládal experimentální psychologii.

Ruka na zrcadle - Skutečný příběh o životě po smrti - Janis Heaphyová Durhamová

Ruka na zrcadle - Skutečný příběh o životě po smrti - Janis Heaphyová Durhamová, Vydavateľ: Knižní klub, Väzba: Knihy viazané, Rok vydania:2016, Počet strán: 328

Návšteva po rokoch - CD (+knižka)

Osem rokov po vydaní úspešného CD Lipa spieva Lasicu, korého sa na česko-slovenskom trhu predalo viac ako 16-tisíc kusov, vychádza nový album tejto autorskej dvojice. Milan Lasica špeciálne pre novinku Návšteva po rokoch napísal 14 textov o láske, vzťahoch, politike, ale aj erotike či živote.

7 důkazů života po smrti - Jean-Jacques Charbonier

Autor, který je lékař s pětadvaceti lety zkušeností v oboru resuscitace, nám velmi svěžím, čtivým stylem ukazuje, jak moc je důležité zohlednit poslední vědecké objevy a zvážit obecně panující názor na smrt. Díky údajům získaným za několik desítek let na základě vědeckých studií je hypotéza o posmrtném životě dnes již více věrohodná než domněnka, podle níž po smrti neexistuje vůbec nic.J. Charbonier hledal ty nejlepší argumenty, aby obhájil existenci života po fyzickém úmrtí, a našel jich sedm....

Smrtí ke svobodě

Uplynulo sto let od konce 1. světové války a založení Československé republiky, jejíž existence trvala pouhých dvacet let. Ve městech a především po venkovské krajině východních Čech je na ni rozptýlena řada památek z oblasti hmotné kultury, které stojí za ochranu a péči, zachování do budoucích let a turistické objevování. Formou bedekru knížka přináší úvod do tematiky památníků a pomníků padlých vojáků z 1. světové války na území východních Čech. Představuje reprezentativní vzorek pomníků, kte...

Po troškách - Weronika Gogola

Najlepšie historky zo života sa obvykle rozprávajú po troškách, po kúskoch, po epizódach. Niekto si niečo zapamätal a z toho zapamätaného sa rodí najuveriteľnejšie rozprávanie. Detský pohľad na svet umožňuje poľskej spisovateľke Weronike Gogolovej hovoriť bez fanfár či pátosu o tom najdôležitejšom v živote, ale aj o celkom všedných veciach. Román Po troškách je kniha o smrti, presnejšie o tom, že smrť je súčasťou života a tí, ktorí odišli, v ňom ostávajú prítomní práve vďaka rozprávaniu príbeho...

Lobkovický zámek v Neratovicích v životě a díle Františka Palackého

Kniha přináší širšímu čtenářskému publiku vůbec poprvé archivní dokumenty a dopisy, jež se váží bezprostředně k pobytu Františka Palackého a jeho ženy Terezie na zámku v Lobkovicích (Neratovicích). V obecné rovině pak navíc výtečně dokumentuje způsob života přední pražské měšťanské rodiny na venkově kolem poloviny 19. století – zejména shromážděná korespondence poskytuje ojedinělé svědectví o náladách venkovanů v okolí Lobkovic po potlačení pražského povstání v roce 1848 a o vztahu majitelů i s...

Tridsiatka na krku - Helen Exley

Originálna knižka vtipov, výrokov a zlomyseľných konštatovaní o živote po tridsiatke.

Tri poviedky o šťastí a zopár veršov-neveršov

Kniha „Tri poviedky o šťastí a zopár veršov-neveršov“ je zaujímavým prepojením poézie a prózy, ktorého nosným prvkom je zvláštny poetický jazyk. Pozostáva z troch poviedok a tridsiatich dvoch básní s bonusom vo forme balady. Úvodná poviedka „Obyčajný dotyk osamelých duší“ dáva možnosť hlbokého preniknutia do cítenia dvoch osamelých ľudí, bez zdanlivej vzájomnej väzby, ktorých napokon spája osud, aby zaplnil medzeru po tragickej, spoločnej smrti im najbližších osôb, o ktorej sa však nemajú možn...

Autobiografie I.

Autobiografie Marka Twaina byla poprvé publikována v roce 2010, tedy sto let po jeho smrti. Spíše než o klasickou autobiografii jde o soubor anekdot, „pomluv“ a přemítání o životě, na němž Twain pracoval několik let.

Autobiografie I

Autobiografie Marka Twaina byla poprvé publikována v roce 2010, tedy sto let po jeho smrti. Spíše než o klasickou autobiografii jde o soubor anekdot, „pomluv“ a přemítání o životě, na němž Twain pracoval několik let.

Zázraky Jána Pavla II.

Po smrti Jána Pavla II. začali z celého sveta prichádzať správy o zázrakoch, ktoré dosvedčovali ľudia, čo sa s ním počas života stretli. Začali pribúdať svedectvá o uzdraveniach a iných milostiach pripisovaných jeho príhovoru po odchode z tohto sveta. Knižka Zázraky Jána Pavla II. dokumentuje tieto prípady.

Včelař

„Knížka, po které bude prahnout dětská mysl i jazyk.“ – deník Independent Knížka Včelař dětem přibližuje krásné řemeslo včelaření a naučí je mnoho poznatků o životě včel, získávání medu a péči o tyto nenahraditelné zástupce hmyzí říše. Četbu doporučujeme doplnit jezením medových muffi nů, na něž uvnitř knížky najdete recept, který zvládne každý!

Lhářův klíč. Válka červené královny 2

Po děsivém dobrodružství, kdy jen o vlásek unikli smrti, princ Jalan Kendeth a vikinský válečník Snorri ver Snagason získají Lokiho klíč, pradávný artefakt schopný odemknout jakékoliv dveře. Zatímco Jal touží po návratu do domoviny, kde by pokračoval v marnotratném životě, Snorri chce najít bránu do smrti, otevřít ji dokořán a přivést svou rodinu zpátky do světa živých.

Lhářův klíč

Po děsivém dobrodružství, kdy jen o vlásek unikli smrti, princ Jalan Kendeth a vikinský válečník Snorri ver Snagason získají Lokiho klíč, pradávný artefakt schopný odemknout jakékoliv dveře. Zatímco Jal touží po návratu do domoviny, kde by pokračoval v marnotratném životě, Snorri chce najít bránu do smrti, otevřít ji dokořán a přivést svou rodinu zpátky do světa živých.

Autobiografie II.

Druhý svazek z rozsáhlých třídílných pamětí Marka Twaina, který byl poprvé publikován v roce 2010, tedy sto let po jeho smrti. Spíše než o klasickou autobiografii jde o soubor anekdot, „pomluv“ a přemítání o živote, na němž Twain pracoval několik let.

Autobiografie II

Druhý svazek z rozsáhlých třídílných pamětí Marka Twaina, který byl poprvé publikován v roce 2010, tedy sto let po jeho smrti. Spíše než o klasickou autobiografii jde o soubor anekdot, „pomluv“ a přemítání o živote, na němž Twain pracoval několik let.

Kliatba rokenrolu

Publikácia ponúka 63 príbehov o umení, živote a smrti vo svete rokenrolu. Predstavuje príbehy umelcov, ktorých život sa skončil na vrchole kariéry, osudy hudobných legiend, ktoré boli ikonami svojej doby, od Buddyho Hollyho po Whitney Houston.

Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let

Členové klubu Staří-ale-ne-mrtví přivítali dva nováčky, aby zaplnili mezery, které zůstaly po Grietje a Eefje, a Hendrik stále častěji přemítá o životě i smrti. Chybí mu milovaná Eefje a uvědomuje si, jak je čas nemilosrdný.

Nový tajný deník Hendrika Groena, 85 let

Holandský stařík je zpět! Pokračování hořkosladkého románu, který se stal světovým bestsellerem.Členové klubu Staří-ale-ne-mrtví přivítali dva nováčky, aby zaplnili mezery, které zůstaly po Grietje a Eefje, a Hendrik stále častěji přemítá o životě i smrti. Chybí mu milovaná Eefje a uvědomuje si, jak je čas nemilosrdný.

Věci našeho života

Obrázková knížka pro děti a jejich dospělé o věcech našeho života, které nás provázejí od samého narození až do konce. Může sloužit úplně malým dětem, které se učí teprve poznávat svět, až po jejich rodiče a prarodiče, kteří si nejen s nimi čtou, ale sami se nad svým živote zamýšlejí.

Dar z nebes

Příběh, který začal slzami a skončil radostíDozvíte se, jaká pravidla a jak to vypadá na onom světěNa motivy stejnojmenné knihy „Dar z nebes“ Jaspera SwainaPříběh Dar z nebes zaznamenává pozoruhodné vyprávění o životě po smrti. Mike, který zahynul při autonehodě, popisuje svému otci, autorovi knihy, přechod do jiného světa a začlenění do duchovní říše."Dokud jsi na zemi, určuješ svou budoucnost na onom světě.

Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný - Virginia Vallejová

Virginia Vallejová úprimne a pravdivo opisuje udalosti, ktoré sa čoskoro premenil na príbeh hrôzy a pomsty. V odvážnom, drsnom, očarujúcom a dekadentnom rozprávaní odkrýva informácie o Pablovi Escobarovi, jeho intimnom živote aj o zločinoch, ktoré neboli odhalené. Opisuje vznik kokaínového priemyslu, Escobarov legendárny zmysel pre korupciu a teror a vzťahy medzi jeho obchodom a karibskými diktátormi, kolumbijskou vládou minulého štvrťstoročia a americkou tajnou službou. Po rozchode s Escobarom...

Černé tajemství Karla IV. - Lev Tygr

Kniha o podivuhodných setkáních, nečekaných souvislostech a soukromém životě manželů Tomášových.Mysticko-filozoficko-humoristický příběh. Přináší ucelený pohled na svět, podaný čtivou formou jako dialog mezi autorem, jistým svérázným jaderným fyzikem, duchovními mistry Mílou a Eduardem Tomášovými, vybranými pražskými hasiči a dalšími experty. Řeší se zásadní otázky smyslu lidské i vesmírné existence, proč je na světě zlo, je-li vůbec nějaký rozdíl mezi Bohem a Ďáblem a co bude po smrti....

Accabadora

Román talentovanej sardínskej autorky Michely Murgie, ktorý získal tri prestížne talianske literárne ceny a bol preložený do viac ako 30 jazykov, rozvíja poetický príbeh o detstve a starnutí, o živote a smrti. „Accabadora" v sardínčine znamená „tá, ktorá ukončuje", dej knihy sa odohráva na sardínskom vidieku v polovici 50. rokov 20. storočia. Bonaria Urrai je accabadorou, miestni ju vnímajú ako „poslednú matku", jej činy sú vnímané ako gesto milosrdenstva a lásky - ona je tá, ktorá stojí po bok...

Vesmír

Čo sa stane, keď sa viaceré galaxie zrazia? Ako veľmi by si sa mohol priblížiť k magnetaru bez toho, aby si sa rozpustil? Existuje viac ako len jeden vesmír? Ponor sa do tajomstiev kozmu – preskúmaj čierne diery, pulzary, exoplanéty a pátraj po mimozemskom živote. Táto knižka ti ponúka aktuálne informácie o našej planéte, Slnečnej sústave a mnoho ďalších zaujímavostí o vesmíre.APLIKÁCIA ZADARMO! NAŽIVO, kedykoľvek v tvojom mobile či tablete! Scény sú také reálne, že sa ocitneš priamo vo vesmíre...

Tajomstvo pravekého lovca - Iva Nováková

Traja kamaráti, Alfréd Krtko, Edo Hrozil a Erik Hĺbal, sa tentoraz vydávajú až na Aljašku! Edo Hrozil dostane od amerického fanúšika pozvanie na Aljašku, aby preskúmal dosiaľ neprebádané nálezisko pravekých vykopávok. Čo všetko naši bádatelia objavia? A čo nájdu v zasypanej tajnej jaskyni, na ktorú náhodou pri kopaní narazia? Krížovky, spojovačky a tajné šifry po vylúštení odhalia príbeh o tajomných vykopávkach a o živote pravekých ľudí. Knižka deti nielen pobaví, ale precvičí aj ich schopnosť ...

Violka - Jaromíra Skočílková

Marika je samostatná mladá žena, která se nechce vázat, a aby si udělala v životě pořádek, rozhodne se odletět na Nový Zéland. Její plány zhatí tragická smrt její sestry Violy a jejího manžela – Marika se najednou musí postarat o malou neteř Violku, která po smrti rodičů trpí psychickými problémy, sehnat peníze na zaplacení dluhů sestřina manžela – a hlavně neustále bojuje s Violčinou babičkou, sestřinou tchyní, která je po všech stránkách ukázková mrcha. Maričin život najednou nabere úplně jin...

Pisár Gráč - Jozef Cíger Hronský

Osobité videnie každodennosti človeka, vzťahy muža a ženy a osud človeka v dejinných súvislostiach sú hlavnou témou moderného, reflexívneho románu J. C. Hronského. Autor navyše pridáva i rozmer tvorivého človeka, ktorý dejiny prežíva a zaznamenáva ich, to je jeho pisár Gráč, hráč, zapisovateľ i spisovateľ. Jeho osud predznamenáva i osud samotného autora, ktorý ešte bojoval v prvej svetovej vojne a po roku 1944 emigroval. Človek zmietaný dejinami, uvažujúci o živote a smrti, o hranici medzi nimi...

Říše snů, Gam - 3.vydání - Erich Maria Remarque

Dvě autorovy rané prózy, které za jeho života zůstaly téměř neznámé. Říše snů vyšla poprvé v Drážďanech v roce 1920 a sám Remarque ji označil za „umělecký román“. Kroužek mladých přátel seskupených kolem malíře Fritze Schramma žije uměním a vzájemnými city. V malířově podkrovní světničce vedle jeho ateliéru spřádá mládež své představy o životě a smrti, o hodnotách, lásce a lidských vztazích. Gam napsal autor pravděpodobně v letech 1923-24. Je to příběh mladé ženy, která cestuje po světě a v...

Předlistopadová jablka

Knížka Předlistopadová jablka popisuje volnou formou události a atmosféru doby nedlouho před a po Listopadu 1989. Autor vychází z vlastních zkušeností a zážitků, povídání je velmi osobní, i když podstatné momenty prožil obdobně každý, kdo konec 80. a začátek 90. let pamatuje. Text je doplněn o svébytné fotografie známé dokumentaristky - fotografky Iren Stehli, čímžvznikla zajímavá 'esej', která čtenářům připomene, co vše se od té doby změnilo - ať k lepšímu, či k horšímu, a co již dnes v běžném...

Čtenáři z Broken Wheel doporučují - Katarina Bivaldová

Úžasný feel-good román o lásce ke knihám a o tom, co všechno se může stát, když máte opravdové přátele Dvě zcela rozdílné ženy, osmadvacetiletá Sara Lindqvistová ze švédského Haninge a pětašedesátiletá Amy Harrisová z amerického Broken Wheel, si dopisují. Po dvou letech vzájemného vyměňování knih, dopisů a myšlenek o literatuře i životě se Sara rozhodne, že Amy navštíví. Když však konečně dorazí, je Amy po smrti. Sara se ocitá sama v ospalém městečku uprostřed ničeho. Pochopitelně jsou tam ale ...

Dobrodružstvá zajačika Petríka - Beatrix Potterová

Všetky deti určite potešia štyri veselé príbehy o kultovom zajačikovi Petríkovi. Príbehy spája postava Petríka, ktorý aj s ďalšími huncútmi rád neposlúcha. Dokonca aj po tom, čo vyrastú a založia si rodiny, dobrodružstvo si ich stále nájde. Knižka s autorkinými ilustráciami obsahuje všetky štyri rozprávky so zajačikom Petríkom: O zajačikovi Petríkovi O zajačikovi Benjamínovi O Skákajkovcoch O RyšavcoviO autorke: Beatrix Potter je bezpochyby jednou z najobľúbenejších spisovateliek pre deti. Po...

Havran v kávomate - Ráchel Noa

Tajomná Ráchel Noa sa ako prízrak vynára z internetového sveta, aby priniesla svoju vášnivú výpoveď o živote, láske a smrti. Hoci zatiaľ publikovala poéziu iba na Facebooku, jej básne prezrádzajú, že na scénu slovenskej poézie vkročilo zvláštne stvorenie. Jej debutová zbierka Havran v kávomate, je presne ako káva. Silná. Niekedy až príliš. Neznesiteľne úprimná, no zároveň neodolateľná tou zvláštnou arómou, akú má v sebe nezameniteľná osobnosť. Kniha vznikla výberom z viac ako desaťročnej tvor...

Já, Emilie Schindlerová - Erika Rosenbergová

Emilie Schindlerová, která podobně jako její manžel Oskar nasadila svůj život při záchraně více než 1300 Židů před jistou smrtí během nacistické nadvlády, prožila celá desetiletí po válce takřka zapomenuta v Argentině. Až mnohem později než jejímu manželovi se jí po životě ve velké chudobě dostalo finanční podpory a oficiálních poct zvláště z izraelské a německé strany.Vzpomínky statečné ženy, která si zachovala integritu v barbarské době, přinášejí svědectví o hrůzovládě nacistů, ale zároveň b...

Básně a Brundibásně - Jiří Pištora

Sebrané básnické dílo Dílo Jiřího Pištory představuje jeden z posledních podstatných vydavatelských dluhů české literatury. Zvláště dvě první Pištorovy sbírky z šedesátých let jsou dnes prakticky nedostupné. Paradoxní je, že tato stále živá poezie už dvě desítky let „leží“ zpracována zkušeným editorem. Nakladatelství Host nyní přichází s edicí, která obsahuje tři Pištorovy básnické sbírky, nejpodstatnější esejistické práce, kalendárium věnované jeho životu i oddíl dokumentů. Snaha vydat tuto ed...

Velká sestra, malá sestra, rudá sestra - Chang Jung

Kniha se zabývá ojedinělým osudem tří sester, které se zapsaly do historie Číny 20. století. Nejstarší Aj-ling (1889–1973) se provdala za H. H. Kchunga (1880–1967), který byl ministrem průmyslu, krátce i předsedou vlády Čínské republiky a rovněž guvernérem Čínské centrály banky. Po komunistickém převratu v Číně se Aj-ling s manželem usadili ve Spojených státech. Prostřední Čching-ling (1893–1981) se v roce 1915 provdala za Sunjatsena (1866–1925), zakladatele Kuomintangu, propadla komunistické ...

Noční labuť - Zuzana Hartmanová

Narodit se s vlohami k černé magii není nic příjemného. Být zavražděn v sedmnácti letech ještě méně. Nix se stalo obojí, a přesto žije. Jak je to možné? Inu, řekněme si na rovinu, že s tou holkou není něco v pořádku. Čistě teoreticky by už měla být po smrti, jenže konflikt dvou typů magie ji drží při životě. To neunikne pozornosti jak Řádu bílých čarodějů, tak černokněžnickému Konkláve. A protože ti první by tuto hříčku přírody nejraději sprovodili ze světa, nezbývá Nix než hledat ochranu u dru...

Utajovaný projev - 2.vydání - Tom Rob Smith

Druhý díl oceňované trilogie kriminálních thrillerů přeložených do 36 jazyků. Za první část volně navazující série – Dítě číslo 44 – byl autor nominován na prestižní Man Booker Prize a získal sedm mezinárodních cen. Sovětský svaz, rok 1956. Stalin je po smrti a neveřejný, utajovaný projev jeho nástupce Chruščova odhaluje pravdu o spáchaných zločinech. Krutý režim se otřásá v základech. Někdejší příslušník Státní bezpečnosti Lev Děmidov a jeho manželka Raisa řeší problémy s adoptovanými dcerami ...

Běž domů, Ivane - Josef Vlášek

Milé a úsměvné vyprávění Josefa Vláška o veselých příhodách kluků z páté třídy čtenářům připomene Poláčkovu knihu Bylo nás pět. Celý příběh se odehrává v době po srpnu 1968 v jedné specifické pražské čtvrti, do níž jednoho rána vtrhávají tanky okupantů. Zdánlivě se v životě hrdiny mnoho nemění, dál hraje tenis, těší se na kultovní radůstky té doby, věnuje se roztomilým školním a mimoškolním alotriím a začíná si také víc všímat spolužaček. Znovu se však mění k horšímu společnost, v níž vyrůstá, ...