Kde som:  Katalóg  >  Vyhľadávanie

Jazztone records v a cd

Nájdených:    85 produktov

Pohybliví v nehybnom - CD

Skupina Le Payaco po piatich rokoch prichádza s novým albumom Pohybliví v nehybnom. Novinka príjemne prekvapí osobitou, až filmovou atmosférou, payácovsky hravými postupmi, textami a dvojhlasnými spevmi.

Údolia a kopce - CD

Aranžérska originalita, jemne psychedelický zvuk a experimentátorstvo v kombinácii s priamočiarym pesničkárstvom dávajú bratislavskej skupine dobrý predpoklad, že aj v silnej konkurencii jesenných „releasov“ môže ich najnovší album Údolia a kopce ašpirovať na jednu z najsilnejších slovenských nahrávok roka. Na albume nájdete slovenské piesne s hitovým potenciálom ale zároveň s osobitnou atmosférou, vrstvenými vokálmi, minimalistickou reverbovou gitarou a nástrojmi ako ondes, kalimba a tape choi...

Sandonoriko - V jabloňovom kraji - CD

Štrnásť nových spoločných skladieb Martina Geišberga a Daniela Špinera je ukážkovým príkladom, ako v hudbe prirodzene spojiť pesničkársky prístup s improvizáciou, poéziou aj magicko-realistickými textami. Album V jabloňovom kraji je zároveň prvým vydaným nosičom Martina Geišberga po dvanástich rokoch koncertovania, režírovania a tvorby divadelnej hudby.

Po kopcoch v županoch - CD

Kto má rád Psích vojakov s Filipom Topolom, nemal by v ani v tomto Hvozde zablúdiť. Skupina sestier Lucie a Ivany funguje síce od roku1998, no až teraz nahrali svoj prvý album v produkcii Tomáša Slobodu.

Spiralization - CD

Jana Bezek je veľmi nenápadným, ale o to stabilnejším ohnivkom reťaze slovenskej jazzovej scény! Jej hudobné začiatky sú spojené s poľským Krakovom, kde študovala na Akadémii múzických umení jazz a interpretáciu klasickej hudby, ale v súčasnosti už viac rokov stabilne pôsobí v Bratislave. Okrem pedagogickej činnosti a práce s deťmi, sa venuje aj svojmu triu, s ktorým taktiež vystupuje – ako napríklad aj na pódiu festivalu Bratislavských jazzových dní v roku 2016, kde spôsobila v dobrom slova zm...

Live - CD

Na CD se nachází koncert z bluesové scény Festivalu Boskovice, kterou připravuje v létě pražský Unijazz ve spolupráci s mezinárodním festivalem Blues Alive v Šumperku. Duo Boboše a Marka již vydalo dvě studiové alba Inversion a Diversion.

Ladíííme! - CD

Volám sa Hájenka, celým menom detský folklórny súbor Hájenka a som z Petržalky. V apríli 2018 som oslávila 30. narodeniny a toto CD je môj najkrajší narodeninový darček! Moja kamoška detská ľudová hudba Jarabinka sa narodila o päť rokov neskôr, v roku 1993. Jej prvou mamou bola Ľubica Hlinková, ktorá ju veľmi dobre vychovala.

Jedna - CD

Banda je kapela, zložená zo skúsených harcovníkov, milujúcich folklór, a to nielen slovenský. Ich dlho pripravované debutové CD je plné hudobných prekvapení a nečakaných spojení, na ktorom sú hlava, srdce a ruky zúčastnených muzikantov v závideniahodnej rovnováhe.

Úsvit - CD

Tá usmievavá, mladá, nežná a krehká Kristína Prekopová, ktorú som roky stretával na chodbách Slovenského rozhlasu, vydáva svoj druhý album (vo vydavateľstve Pavian Records) po debutovom Buď chvíľl môj z roku 2013)! Za konvenčným obalom a názvom albumu sa ukrýva jedno intro a11 piesní, z ktorých si 8 skomponovala Kristína sama, v dvoch prípadoch si pozvala českého filmára a šansoniéra Patrika B.Ulricha a jednu Patrik napísal sám. Textárov je na albume už viacej – celkovo deväť, pričom Kristína s...

Cirrus - CD

Pozoruhodný album, z ktorého cítiť mladícku nespútanosť aj hudobnú dospelosť. Mladá Sisa Fehérová, zocelená nespočetným improvizáciami v londýnskych kluboch, zložila a nahrala osem skladieb v angličtine a zvyšných päť pesničiek sú slovenské ľudovky v jazzovo-bluesových aranžmánoch.

Divoko - CD

Divokosť z nového albumu presakuje všetkými stenami a objavuje sa v neotesanom zvuku z nahrávania v Bielych Karpatoch, či v textoch o láske bez nároku na odmenu. Hudobne Longital prechádzajú gitarovo-sláčikovými krajinami s klavírom prítomným častejšie ako obyčajne a krehké momenty striedajú s návalmi energie, ktoré ústia až do psychedelicko-rockových vyvrcholení.

Chobotnica - CD

Atmosféricky veľmi silný, až psychedelický album v slovenčine nahrávala štvorica skvelých muzikantov naraz a bez prílišných editácií a samplov, čo je citeľné v energii a v typickej "Slobodovskej neučesanosti". Na albume započujete hlasy Jany Kirschner (Zachvela sa zem), Laskyho (Káva a nikotín), Juraja Podmanického (Zakázaná zóna), Braňa GZA Wáclava (Cudzinec), alebo Martina Gašpara - producenta kultového albumu Le Payaco Niečo je zlodej - na kontrabas (Zakázaná zóna ), Roberta Rotha (Chobotnic...

Gaia - CD

První dáma českého písničkářství Radůza se chystá vydat přelomové album s názvem Gaia. V autorských písních rozkládá svět optikou svého vidění na atomy, abyz nich na jiném místě a v jiném čase složila nové zvuky, příběhy a obrazy.

Zvery - CD

“Neviem, či sa môže stať z človeka - extroverta behom života introvert. Akokoľvek tvorba pesničiek na album ZVERY ma zastihla v silno introvertnej fáze.” Album ZVERY nahrával a produkoval Erik Horák v Lososound s prispením hostí Rolanda Kánika a Bronky Schragge.

Jolanka - CD

Szidi Tobias si v tomto albume oblieka piesne ako šaty zo šatníka. V každej dokáže byť iná a do každej si doplní nejakú „cetku“, drobnosť, cingrlátko, hocičo, čo nájde, čo má po ruke.

Postalgia - CD

Katarína Máliková na svojom v poradí druhom albume prekračuje hranice žánru world music a posúva sa do nových, pre ňu neprebádaných zdrojov zvuku. V repertoári albumu Postalgia zachováva krehkosť klavírnych aranžmánov a spevu, ktorý stále miestami odkazuje na "temný horehronský" vokál, oveľa viac však počuť nové nástroje, syntetizátory, či napríklad inšpirácie škandinávskym synth-popom.

Naživo - CD

Stretnutie autorskej tvorby Katky Koščovej a Daniela Špinera s osobitým pesničkárstvom dvoch generácií Geišbergovcov (otec Marián a synovia Martin a Marek). Unikátne prepojenie niekoľkých muzikantských svetov v jednom koncertnom programe.

Revolúcia - CD

Pesničky v poctivom oldskúlovom rockovom kabáte potešia starých i mladých prívržencov revolúcie. Basgitarista a textár Millas Groove a jeho kapela zo Starej Ľubovne hľadajú svoje publikum nielen medzi motorkármi, ale všade tam, kde treba vyvolať pocit slobody a čerstvého vetra vo vlasoch.

Pustvopol - CD

Pustvopol je archaický názov pre Pusté pole - časť chotára obce Telgárt v okrese Brezno a Pustvopol, Pustvopol je obradná, tajomná a fanfárovitá ľudová pieseň z Telgártu, ktorá tvorí hlavný motív albumu. Telgárt, Šumiac, Pusté pole.

Analemma - CD

"Po mnohých skúsenostiach s komponovaním hudby v rôznych zostavách, či už duo, trio, s elektronikou, na živo, v štúdiách, ma lákalo vytvoriť dielo, ktorého hudobný základ je dopredu skomponovaný niekym iným. Slavo Solovic mi ponúkol materiál, ktorý ma mimoriadne oslovil a vtiahol ma do jeho hudobnej krajiny, ktorú som sa pokúsila zabývať.

Modlitbičky - CD

Projekt inšpirovaný básňami Milana Rúfusa pod rovnomenným názvom Modlitbičky. Je realizovaný v spolupráci s dirigentom Róbertom Tišťanom, Bratislavským detským zborom a komorným orchestrom.

Gloria - CD

"Gloria" je zrcadlem všeho dobrého, co jste kdy měli rádi na Dlhých dieloch / Longital, přesto je zde cítit posun do jiných prostorů. V nich jasněpromlouvá radost a vlny modrého moře přináší láhve plné nevyřčených zpráv, zjištění a kreseb krás navštívených krajů.

Pastorella - CD

Cirkev, žijúca v rytme liturgického roka, už od raného stredoveku každoročne slávila polnočnú omšu i ďalšie omše a pobožnosti vianočného obdobia - sviatkov Narodenia Ježiša Krista, Nativitate Jesu Christi. Ich ne­odmysliteľnou súčasťou bola hudba a jej príprava patrila k pravidelným povinnos­tiam chrámových hudobníkov.

Oknom - CD

„Po piatich rokoch ma prestalo baviť spievať stále tie isté pesničky, potrebovala som zmenu, aj keď to trochu trvalo. Som nadšená zo spolupráce so skvelými muzikantmi, ktorí z tých mojich nápadov dokázali vytvoriť piesne, ktoré ma tešia a ktoré ma nesmierne baví interpretovať.“ Nahrávka sa pohybuje v okolí žánrov ako je šansón, jazz, folk, ale ako Katka rada hovorí: „Sú to v prvom rade pesničky, nechcem ich nijako škatuľkovať.

La Loba - CD

V uplynulých dňoch vyšiel vo vydavateľstve Pavian Records v poradí piaty album speváčky a hudobníčky Ildikó Kraicovej a jej spoluhráčov zo skupiny Romanika. Nový album nesie názov La Loba.

Delta Machine - CD

Dlouho očekávané třinácté studiové album, nazvané Delta Machine právě vychází! Album, které se nahrávalo během posledního roku v kalifornské Santa Barbaře a v New York City, produkoval Ben Hillier a mixoval Flood. Kromě standardního CD, vychází album Delta Machine i jako exkluzivní Deluxe Edice se 4 bonusovými tracky a 28 stránkovým knižním bookletem, jehož součástí budou i fotky dlouholetého spolupracovníka Depeche Mode Antona Corbijna.

Gastronomic Pleasure - CD

Album Fedor Frešo Gastronic Pleasure, ktorý vychádza ...januára 2020 prináša po prvýkrát v ucelenej forme na jednom CD skladby všetkých rockových skupín, v ktorých hral legendárny slovenský basový gitarista Fedor Frešo. Tento reprezentatívny výber skladieb z obdobia rokov 1968 -1981 obsahuje celkom 12 piesní, na ktorých sa Fedor podieľal ako autor, spoluautor, producent či spevák, počas svojho pôsobenia v dnes už kultových skupinách The Soulmen, Prúdy, Collegium Musicum, M efect a Fermata....

Cez okno - CD

Po viac ako 23 rokoch od pôvodného vydania vychádza reedícia beznádejne vypredaného, dnes už kultového, prvého sólového albumu slovenského hudobníka, skladateľa, klaviristu, humoristu, dramaturga, herca, skrátka „človeka hromadného výskytu“ Jara Filipa. Reedíciu albumu Cez okno pripravilo vydavateľstvo Pavian Records. « Album vychádza k 70.výročiu nedožitých narodenín Jara Filipa 22.júna 2019 v zremastrovanej podobe, pod remaster sa podpísal Miroslav Širáň a jeho PJ Sound Studio....

Bekot & Bakot - CD

Slniečko alebo Punto & rybacé hlavy je hudobná skupina so sídlom v Piešťanoch. Ich špecifikom je spev v trnavskom dialekte a humorné texty Petra Remiša v trnavskom dialekte.

Štedrý večer - CD

Tradičné slovenské koledy v netradičnom prevedení Kataríny Koščovej a jej kapely. Súčasťou albumu je tiež duet Katky Koščovej a Vojtěcha Dyka – Štědrý večer, ktorý vznikol v spolupráci so skvelým českým textárom Michalom Horáčkom.

Karnevalová vrana - CD

Karnevalová vrana je druhým albumom Korben Dallas. Na albume sa okrem členov kapely predstavujú aj viacerí hostia: v troch skladbách nahral gitary Ľubo Petruška z Chiki liki tu-a, v piesni Trofeje hosťuje Andrej Šeban.

Poruchy spánku - CD

Na novom albume ponúkame "tri svety v jednom". Burlasova hudobná i slovná irónia, Zagarov postmoderný humor a hudobná nadsázka a Kladivov neortodoxný romantizmus.

Blumental Blues - CD

Takmer päťdesiat rokov sa píše história jednej z najoriginálnejších československých a slovenských rockových skupín, skupiny FERMATA. Tohtoročná jeseň v nej napíše ďalšiu nezabudnuteľnú kapitolu - po viac ako 14 rokoch totiž skupina Fermata prichádza s novým, v poradí už trinástym albumom.

Pozdrav Slnku - CD

"Tento príbeh sa začal vo februári 2001 v Bratislave, medzi Prašnou baštou a Novým mostom. Prišla idea, objavilo sa slniečko na starej drevenej pečiatke a mohlo to začať.

Amen Dolores - CD

Keď si album Amen Dolores pozorne vypočujete, nájdete v ňom nezameniteľný rukopis Vlada Nosáľa, jeho talent a cit pre pesničkárstvo, chytľavé melódie plné nápadov, ktoré spolu s textami rozprávajú zaujímavé príbehy. Vlado aj s kapelou a hudobno-producentskou výpomocou od Tomáša Slobodu vytvorili naozaj pestrý, hudobne rozmanitý, vyzretý album, o ktorom by ste v pohode povedali, že ho pravdepodobne zložila nejaká známa zahraničná kapela.