Kde som:  Katalóg  >  Vyhľadávanie

Dejiny zidov v antike

Nájdených:    3 produkty

Holokaust - vznik, dejiny a dôsledky: 1920 - 1945 - Thomas Cussans

Vydané pri príležitosti 75. výročia oslobodenia OsvienčimuPočas holokaustu bolo zavraždených približne 11 miliónov ľudí. Presné číslo sa nikdy nedozvieme, no asi 6 miliónov bolo Židov, z toho milión detí. Zvyšok tvorili početné etnické a sociálne skupiny, ktoré boli považované za Untermenschen, podradnú ľudskú rasu, ktorá podľa ríšskeho kancelára Adolfa Hitlera a vládnucej nacistickej strany nemala právo žiť.Keď sa v roku 1942 začalo realizovať konečné riešenie, zámer Reinharda Heydricha na vyh...

Židia v Bratislave v minulosti a súčasnosti

Dejiny bratislavskej židovskej komunity od najstarších čias až po vznik prvej ČSR. Zostavovateľ knihy Hugo Gold zachytil všetky aspekty života židov v Prešporku: duchovný, sekulárny, hospodársky aj kultúrny.

Tábor smrti Sobibor

Kniha Sobibor – tábor smrti (dejiny a odkaz) vznikla pri príležitosti 75. výročia povstania väzňov v tábore smrti Sobibor a následného zničenia tohto miesta hrôzy. Toto miesto má osobitný význam pre Slovensko, pretože práve tu bolo zavraždených najviac slovenských Židov. V jednotlivých kapitolách si autori, významní bádatelia, všímajú aspekty existencie a zničenia Sobiboru, ale aj súčasné reflexie holokaustu na Slovensku.