Kde som:  Katalóg  >  Vyhľadávanie

Atlas sveta

Nájdených:    76 produktov

Atlas světa

Přehledný a praktický příruční atlas světa s aktuálními ověřenými informacemi o naší planetě nabízí politické a fyzické mapy světa ve vynikajícím rozlišení. Ilustrovaná textová část je věnovaná státům světa a kromě nejdůležitějších informací o jednotlivých zemích obsahuje i státní vlajky.

Školský atlas sveta

Atlas je univerzálnou pomôckou pre výučbu nielen geografie na všetkých stupňoch škôl. Je rozdelený do tematických kapitol, ktoré sú naviac farebne rozlíšené, vďaka čomu je orientácia v mapách veľmi zjednodušená.

Môj atlas sveta

Dievčatá a chlapci, vydajte sa do veta a podniknite objavné cesta. Vďaka detailným ilustráciám a zrozumiteľným textom sa niečo nové naučíte, ale aj sa zabavíte.

Atlas Sveta - Aktivity

Vaše deti sa pomocou zábavných aktivít zabavia a naučia sa veľa faktov o svete. Deti môžu priraďovať vlajky, učiť sa kresliť krok za krokom a hľadať cestu z bludiska.

Môj atlas sveta - Kolektív

Dievčatá a chlapci, vydajte sa do veta a podniknite objavné cesta. Vďaka detailným ilustráciám a zrozumiteľným textom sa niečo nové naučíte, ale aj sa zabavíte. Náučná knižka je plná hádaniek, záhad a okienok. Keď ich otvoríte, zasa sa niečo nové dozviete.– Viac ako 60 okienok – Deti môžu objavovať samy alebo čítať s rodičmi – Pre dievčatá a chlapcov od 4 rokov – Hry a hádankyZ nemeckého originálu Mein Weltatlas (Schwager & Steinlein GmbH, Köln) preložila Mgr. Katarína Halčinová....

Školský atlas sveta ZŠ/SŠ

Najobľúbenejší a najpredávanejší atlas sveta (1.vydanie) v pevnej väzbe určený pre žiakov základných aj stredných škôl. Je rozdelený do tematických kapitol: VESMÍR A SLNEČNÁ SÚSTAVA • najnovšie astronomické poznatky SVET • tematické mapy • informácie o prírode, obyvateľstve, hospodárstve a prostredí, v ktorom ľudia na Zemi žijú SVETADIELY • podrobné všeobecko-zemepisné mapy • rozširujúce tematické a tiež historické mapy • fotografie so stručnou charakteristikou a tabuľkou geografických údajov D...

Moje první encyklopedie - Atlas světa

Pro všechny děti, které chtějí začít objevovat svět! S tímto bohatě ilustrovaným atlasem procestují celou zeměkouli a seznámí se se všemi světadíly. Prosředníctvím více než dvaceti názorných map zjistí spoustu zajímavostí, které si díky obrázkům snadno zapamatují.

Atlas helénistického světa

Atlas podrobně popisuje multikulturní helénistický svět v letech 336–31 př. n. l. , od Alexandra Makedonského až po Kleopatru. Výzkum dějin řeckých obcí i státních celků helénistického období prošel za posledních dvacet let zásadním vývo­jem.

Atlas stredovekého sveta

Druhý zo série atlasov ľudskej histórie prináša ručne ilustrované mapy, množstvo informácií o civilizáciách a národoch a je dokonalým obrázkovým sprievodcom na ceste stredovekým svetom.

Foni book Atlas sveta 72 strán

Foni book Atlas sveta 72 stránTento nový Atlas vďaka fascinujúcim obrázkom o ľuďoch, miestach a prírode sveta poskytuje vzrušujúci pohľad na súčasný svet. Atlas sveta, ktorý vypracovali experti na vzdelávanie a uznávaní kartografi, je vhodnou pomôckou na rozširovanie vedomostí doma aj v školskom prostredí. Obsahuje množstvo... Jazyk: SlovenskýVäzba: PevnáPočet strán: 72

Kúzelné Čítanie – Kniha Atlas Sveta SK

Kniha pre deti Kúzelné Čítanie – Kniha Atlas Sveta SK: Séria Kúzelné čítanie predstavuje ideálny spôsob poznávania sveta pre deti vo veku od 6 rokov. Deti si nenásilnou a interaktívnou formou prehlbujú svoje vedomosti, logické myslenie i schopnosť koncentrácie. Všetky získané zručnosti si deti trénujú v zábavných, edukatívnych, vedomostných i postrehových hrách, ktoré knihy obsahujú.Knihy z tejto série v sebe spájajú obrázky, text a hovorené slovo. Špeciálna elektronická ceruzka (predáva sa ...

Moja veľká kniha odpovedí - Atlas sveta

Ktorá krajina je najväčšia na svete? Žije niekto na Antarktíde?

Detský ilustrovaný ATLAS SVETA - Jiří Martínek, RNDr.

Vydaj sa na poznávaciu cestu okolo sveta! Chceš vedieť, ktorý štát sa nazýva „krajina bieleho slona“, akou rečou sa hovorí v Latinskej Amerike alebo ktorý svetadiel je najmenší? S týmto atlasom sa vo svete ani v zemepise nestratíš!

Moja gigantická kniha odpovedí - Atlas sveta XL

Ktorá krajina je najväčšia na svete? Žije niekto na Antarktíde?

Môj atlas divov sveta + plagát a samolepky

MÔJ ATLAS DIVOV SVETA vás pozýva na cestu za najväčšími pokladmi planéty Zem. Na ilustrovaných mapách a pútavých kresbách a fotografiách objavíte nielen skvosty prírody, ale aj krásne, ľudskou rukou vytvorené stavby.

Môj atlas divov sveta + plagát a samolepky - Kolektív autorov

MÔJ ATLAS DIVOV SVETA vás pozy´va na cestu za najväčšími pokladmi planéty Zem. Na ilustrovany´ch mapách a pútavy´ch kresbách a fotografiách objavíte nielen skvosty prírody, ale aj krásne, ľudskou rukou vytvorené stavby. Medzi množstvom úchvatny´ch miest nájdete aj sedem novy´ch divov sveta. Dozviete sa, ako vznikli, kde sa nachádzajú a čím sú tak jedinečné. Veľa zábavy si užijete aj pri hľadaní a nalepovaní obrázkovy´ch samolepiek do knihy a do priloženej veľkej mapy sveta. Tešte sa na svoju ve...

Atlas helénistického světa - Laurianne Martinez-Seve, M. Benoit-Guyod

Atlas podrobně popisuje multikulturní helénistický svět v letech 336–31 př. n. l. , od Alexandra Makedonského až po Kleopatru. Výzkum dějin řeckých obcí i státních celků helénistického období prošel za posledních dvacet let zásadním vývo­jem. Tato kniha nabízí přehledně zpracované dříve známé skutečnosti i nejnovější fakta

Veľký atlas zvierat

Nádherne ilustrovaný atlas sveta, v ktorom sú svetadiely znázornené zjednodušene a jednotlivé typy prostredia spolu so zvieratami realisticky. Atlas deťom poskytuje obraz o svete a prírode na našej planéte.

Encyklopedický atlas světových dějin

Encyklopedický atlas sveta približuje čitateľom historické situácie vizuálnou cestou, pri ktorejdochádza k účelovému spojeniu máp a historického prehľadu. Prehľadné a obsažné.

Atlas monster a nadpřirozených bytostí z celého světa

Trpaslíci a obři, víly, strašidla, démoni, obludy a nestvůry, samozřejmě draci a v neposlední řadě stvoření, která na sebe dokážou vzít podobu kohokoli a čehokoli… Atlas monster nabízí tematickou procházku po všech kontinentech, protože tato podivuhodná stvoření se vyskytují všude na světě. Jsou to bytosti tajuplné, ale i obdivuhodné – už pro to, s jakou lehkostí se vymykají všem přírodním a lidským zákonům.

Veľký atlas zvierat, 4. vydanie - Francisco Arredondo

Nádherne ilustrovaný atlas sveta, v ktorom sú svetadiely znázornené zjednodušene a jednotlivé typy prostredia spolu so zvieratami realisticky. Atlas deťom poskytuje obraz o svete a prírode na našej planéte. Doplnený je 80 samolepkami zvierat, ktoré deti musia správne umiestniť do púští, morí, lesov, riek či na ľadovce. Zábavnou formou sa naučia niečo nové o zvieratách, a o kontinentoch na ktorých žijú.

Atlas štěstí

Elektronická kniha Atlas štěstí:Cesta kolem světa a 33 mezinárodních návodů, jak dosáhnout štěstíBojíte se blížícího se pracovního pohovoru? Vezměte si příklad z Islanďanů a jejich konceptu ?etta reddast, neochvějného přesvědčení, že všechno nakonec dopadne dobře. Bloudíte životem a nevíte kudy kam? Vyzkoušejte čínský stav radosti sing-fu, který dá vašemu životu smysl. Máte práce nad hlavu? Italové vám přiblíží ryzí umění dolce far niente neboli sladké nicnedělání. Jste zahlceni prací a odst...

Planéta Zem Ilustrovaný atlas všetkých kútov a kultúr sveta - Enrico Lavagno

Chcete vedieť, kde žijú najväčšie veľryby? Do ktorého mora sa vlieva rieka Rýn a aká je dlhá rieka Dunaj? Spoznať najväčšie svetové gejzíry či driemajúce sopky? Tento bohato ilustrovaný atlas celej našej planéty vás povodí po všetkých kontinentoch, upozorní na historické i kultúrne zaujímavosti jednotlivých krajín, tradície ich obyvateľov, prírodné krásy i nerastné bohatstvo, najkrajšie stavby i najvyššie vrchy na svete. Kniha vás oboznámi s miestnou faunou i flórou, ale aj so spôsobom života ľ...

Atlas šťastia

Elektronická kniha Atlas šťastia:Cesta okolo sveta, ktorá prináša 33 medzinárodných návodov, ako dosiahnuť šťastieBojíte sa blížiaceho sa pracovného pohovoru? Inšpirujte sa Islanďanmi a ich konceptom betta reddast, neochvejným presvedčením, že všetko nakoniec dobre dopadne.Blúdite životom a neviete ako ďalej? Spravte to ako Číňania a nájdite svoj stav radosti sing-fu, ktorý dá vášmu životu zmysel.Máte práce vyše hlavy? Taliani vám pomôžu naučiť sa umeniu dolce far niente, čiže sladkému nične...

Atlas globalizace

Atlas nahlíží na současnou globalizaci i pozice států a oblastí z mnoha úhlů pohledu a vše názorně ukazuje na mapách a v grafech. Snaží se přispět k lepšímu pochopení současného světa.

Atlas mýtov

Vydajte sa s nami spoznávať svet – a vezmeme to pekne od základov! Atlas mýtov vám totiž priblíži niekoľko prastarých kultúr našej planéty a ich predstavy o stvorení sveta, ľudí a zvierat. Tieto predstavy sú základom každej z dvanástich máp v knihe.

Atlas šťastia

Cesta okolo sveta, ktorá prináša 33 medzinárodných návodov, ako dosiahnuť šťastie. Bojíte sa blížiaceho sa pracovného pohovoru?

Atlas štěstí

Atlas štěstí vás zavede do mnoha zemí, od Anglie přes Bhútán, Irsko, Finsko, Turecko, Sýrii až po Japonsko a odhalí vám taje štěstí z celého světa, které vám změní život.Bojíte se blížícího se pracovního pohovoru? Vezměte si příklad z Islanďanů a jejich konceptu ?etta reddast, neochvějného přesvědčení, že všechno nakonec dopadne dobře.Bloudíte životem a nevíte kudy kam?

Atlas šťastia

Kniha Atlas šťastia:Blúdite životom a neviete ako ďalej? Spravte to ako Číňania a nájdite svoj stav radosti sing-fu, ktorý dá vášmu životu zmysel. Máte práce vyše hlavy? Taliani vám pomôžu naučiť sa umeniu dolce far niente, čiže sladkému ničnerobeniu. Atlas šťastia vás zavedie do mnohých krajín od Anglicka cez Bhután, Írsko, Fínsko, Taliansko až po Japonsko a odhalí tajomstvá šťastia z celého sveta, ktoré vám zmenia život.

Atlas neuveriteľných miest

Atlas neuveriteľných miest je cestou na tie najfantastickejšie a najčudnejšie miesta sveta. Možno je ôsmym divom sveta, že aj napriek moderným mapám a satelitnej fotografii nás naša planéta neprestáva prekvapovať.

Atlas Krokodíl

Figúrka Atlas Krokodíl:Má vaše dieťa rado zvieratká a rado ich chodí pozorovať do zoologickej záhrady? Potom práve pre malých milovníkov zvierat sú pripravené figúrky zvierat celého sveta. Figúrka Atlas krokodíl je prepracovaná do najmenších detailov, realisticky vyfarbená a je vyrobená z odolného plastu. Figúrka krokodíla je 16 cm dlhá a doplní zbierku zvieratiek, ktoré deti milujú. Figúrky Atlas učia deti nielen rozlišovať jednotlivé živočíšne druhy, ale inšpirujú aj k získavaniu ďalších i...

Atlas Delfín

Figúrka Atlas Delfín:Má vaše dieťa rado zvieratká a rado ich chodí pozorovať do zoologickej záhrady? Potom práve pre malých milovníkov zvierat sú pripravené figúrky zvierat celého sveta. Figúrka Atlas delfín je prepracovaná do najmenších detailov, realisticky vyfarbená a je vyrobená z odolného plastu. Figúrka delfína je 11 cm dlhá a doplní zbierku zvieratiek, ktoré deti milujú. Figúrky Atlas učia deti nielen rozlišovať jednotlivé živočíšne druhy, ale inšpirujú aj k získavaniu ďalších informá...

Atlas Líška

Figúrka Atlas Líška:Má vaše dieťa rado zvieratká a rado ich chodí pozorovať do prírody alebo do zoologickej záhrady? Potom práve pre malých milovníkov zvierat sú pripravené figúrky zvierat celého sveta. Figúrka Atlas líška predstavuje líšku obyčajnú, presne takú, ktorá sa vyskytuje v našich lesoch a akú ju deti poznajú z rozprávok. Figúrka je prepracovaná do najmenších detailov a je vyrobená z odolného plastu. Líška je 7 cm dlhá a doplní zbierku zvieratiek, ktoré deti milujú. Figúrky Atlas u...

Atlas Levíča

Figúrka Atlas Levíča:Má vaše dieťa rado zvieratká a rado ich chodí pozorovať do prírody alebo do zoologickej záhrady? Potom práve pre malých milovníkov zvierat sú pripravené figúrky zvierat z celého sveta. Figúrka Atlas levíča predstavuje malé levíča s veľkými očami, presne také, aké deti poznajú z obrázkových knižiek a rozprávok. Figúrka je prepracovaná do najmenších detailov a je vyrobená z odolného plastu. Levíča je 7 cm vysoké a doplní zbierku zvieratiek, ktoré deti milujú. Figúrky Atlas...

Atlas miznúcich miest

Atlas miznúcich miest je vzrušujúcou expedíciou, ktorá odhaľuje stratené, zabudnuté a ohrozené miesta nášho sveta. Mapy nám predstavujú svet taký, aký je teraz aj aký bol v minulosti.

Atlas římské říše

Tento atlas přináší zcela nový pohled na dějiny římské říše, na její vznik a rozvoj. Není pouhým dalším atlasem o Římě a ani si neklade za cíl podat celkový přehled o římské civilizaci. Naším záměrem je promýšlet, jakým způsobem byla římská říše utvářena: jak vznikla, jak byla spravována, bráněna, jak v ní probíhal proces integrace a akulturace. Jak se vlastně Římané dokázali stát pány většiny obydleného světa?

Atlas ohrožených živočichů

Narodili jsme se do světa, který nabral závratného tempa. Zatímco na počátku 20. století chodily po Zemi pouhé dvě miliardy lidí, o sto let později je to již neuvěřitelných 7,6 miliard. Rodíme se, žijeme, umíráme a drancujeme naši planetu.

Superzvedavci Atlas XXL

S Atlasom XXL Superzvedavci podniknete neobyčajnú cestu plnú zaujímavostí a prekvapení, ktoré nájdete v odpovediach na 200 otázok, doplnených vtipnými ilustráciami. Vydajte sa na dobrodružnú a zábavnú cestu okolo sveta s touto obrovskou knihou, v ktorej si môžu listovať malí aj veľkí.

Atlas zemí, které neexistují

Graficky unikátne spracovaný atlas pozýva na pútavú exkurziu do skrytého sveta. Na 240 stranách a 50 mapách predkladá geograficko-historické informácie o skutočných územiach sveta, päťdesiatich neuznaných štátoch, o ktorých sa vie len málo.

Atlas rané kolonizace

Nová obrazová publikace s mapami popisuje evropskou expanzi v 16.–18. století. Věnuje se i objevným plavbám 15. století, které tuto kapitolu kolonizace světa otevřely. Kniha řeší otázky týkající se obecného chápání kolonizace, zkoumá její ekononický i politický přínos pro metropole, dopad na místní obyvatelstvo, ale také vliv na rozvoj vědy a techniky. Snaží se podat globální a nestranný popis tohoto dějinného období.