Kde som:  Katalóg  >  Knihy a filmy  >  Knihy  >  Beletrie  >  Romány

Romány

Nájdené:    219 produktov

Cecelia Ahernová: Sto mien

Kitty Loganová je úspešná novinárka. Jej kariéru poškvrní škandál, keď nepravdivo obviní stredoškolského učiteľa telesnej výchovy zo zneužívania žiačok. Akoby toho nebolo dosť, jej najlepšia priateľka a mentorka Constance umiera na rakovinu. Kitty sa rúca súkromný i profesionálny život, a tak sa pri poslednom rozhovore opýta Constance to, čo trápi každého novinára: Existuje článok, ktorý si chcela napísať, no nepodarilo sa ti to? Odpoveďou je zoznam a na ňom sto mien, ktoré na prvý pohľad nič nespája. Na Kitty čaká článok jej života. Pri jeho tvorbe sa postupne stretáva s príbehmi ľudí, vypočuje si ich osudy, a snaží sa pospájať mozaiku ich príbehov, pričom sa jej postupne odhaľuje nielen tajomstvo Constancinho života, ale i svojho vlastného.

Viac informácií
od 8,56 €
Kúpiť najlacnejšie

červený dom

Martin je chlapec s neuveriteľnou fantáziou. Nemá rád školu. Písanie sa mu zdá hlúpe, veď je to iba ukladanie čudných znakov na papier. Čítanie ho tiež nebaví. Všetko sa však zmení počas dvoch mesiacov, ktoré strávi vo Švédsku. Starý pastier mu rozpráva príbeh o malom škaredom dievčatku Liv a mnoho ďalších príbehov. Do všetkých Martin vstupuje ako do pestro pruhovanej lode slov. Každý sa v nej môže bezpečne plaviť. Dospelí na to už dávno zabudli. Čo všetko sa ešte stane? Prečo sa chlapec vráti do školy úplne iný a v čítaní nemá medzi spolužiakmi konkurenciu? Niektoré hodiny však ešte stále presníva a len jeho kamarát Nils tuší, že v myšlienkach sa vracia ku škriatkom, k začarovanému domu a príbehom, ktoré sú neuveriteľné, ale stali sa. Čarovné čítanie pre deti, dospelých a celú rodinu.

Viac informácií
od 5,93 €
Kúpiť najlacnejšie

Edmond Rostand: Cyrano z Bergeracu

V titulní roli hrdého gaskoňského bouřliváka Jiří Langmajer Osoby a obsazení: Cyrano z Bergeracu Jiří Langmajer Roxana Kateřina Lojdová Kristian de Neuvillette Daniel Bambas Hrabě de Guiche Otakar Brousek ml. Ragueneau Milan Stehlík Le Bret Jaromír Meduna Kapitán Carbon de Castel Jaloux Jan Novotný Ligniere Hanuš Bor De Valvert Martin Písařík Montlfeury Jiří Žák Bellerose Zdeněk Hess Cuigy Martin Zahálka Brissaille Marek Holý Nespokojenec Václav Knop Dlouhoprsťak Filip Kaňkovský mušketýr Vilém Udatný první básník Svatopluk Schuller druhý básník Viktor Dvořák třetí básník Jaroslav Šmíd dueňa Dana Syslová Lisa, žena Ragueneaua Lucie Juřičková a další Režie a úprava textu Tomáš Vondrovic Překlad Jaroslav Vrchlický Hudba Zdeněk Zdeněk V dějinách divadla je datum 28. prosince 1897 bezpochyby jedním z hvězdných okamžiků ...

Viac informácií
od 10,06 €
Kúpiť najlacnejšie

Helen Fieldingová: Celebrity pre Afriku

Rosie odchádza z londýnského nakladateľstva do Afriky, kde pracuje v utečeneckom tábore. K tomuto rozhodnutiu ju priviedla nespokojnosť s vlastným životom a problematický vzťah s populárnym televíznym komentátorom. Zoči-voči strašnej biede, v ktorej ľudia umierajú hladom, zásadne zmení svoj postoj k životu a rozhodne sa konať – v prvom rade otvoriť oči celebritám, ktoré majú veľké možnosti… Prvá kniha Helen Fieldingovej!

Viac informácií
od 10,31 €
Kúpiť najlacnejšie

Chlapík od vedľajšieho hrobu - Mazetti Katarina

Román Chlapík od vedľajšieho hrobu približuje život v dnešnom Švédsku z netradičného uhla pohľadu a svojím univerzálnym posolstvom je rovnocenným konkurentom súčasnej aj u nás populárnej švédskej kriminálnej prózy.

Viac informácií
od 6,88 €
Kúpiť najlacnejšie

Jennifer Probstová: Hľadanie vytúženého dňa

V malebnom mestečku Verily v tesnom susedstve NewYorku sa Kate Seymourovej a jej dvom najlepším priateľkám a spoluzakladateľkám zoznamovacej agentúry Kinnections nesmierne darí. No Kate nie je len úspešnou majiteľkou agentúry. Do vienka dostala neobyčajný dar, dotyk, vďaka ktorému s neochvejnou istotou odhalí, či to, čo vzniká medzi dvomi ľuďmi, je láska. Pocíti ho, keď sa dotkne záhadnej knihy ľúbostných zaklínadiel vo svojom obľúbenom antikvariáte... a s ešte väčšou silou, keď stretne Slada Montgomeryho, takmer vo všetkých smeroch úžasného a sexi rozvodového právnika. Slade jedného dňa vtrhne do Kinnections, pretože sa obáva, že praktiky agentúry sú pochybné a ublížia jeho sestre, Katinej najnovšej klientke. Jediný spôsob, ako presvedčiť tohto zarytého cynika, že agentúra nie je organizovanou bandou sobášnych podvodníčok a že láska nie je prelud, je nájsť mu ženu jeho snov. Podarí sa Kate udržať ich vzájomný vzťah v hraniciach vymedzených zmluvou, keď ju už pri prvom stretnutí...

Viac informácií
od 11,09 €
Kúpiť najlacnejšie

Jerome David Salinger: Kto chytá v žite

Prvotina a najznámejšia próza významného amerického prozaika patrí ku kultovým dielam svetovej literatúry. Hrdina Holden Caulfield, ktorý prechádza životnou krízou, je priťahovaný i odpudzovaný fyzickými aj duševnými stránkami života. Súcit s nedospelými deťmi, ohrozenými pádom do priepasti dospievania, ktoré túži zachrániť, v ňom vyvoláva rozporné pocity, ktoré môžu podliehať rozličným interpretáciám. K tomuto Salingerovmu dielu sa hneď po jeho vydaní prihlásilo množstvo mladých čitateľov, ktorí v ňom videli predovšetkým dokument generačnej kritiky mladých proti starým a jeho stále nové vydania potvrdzujú, že je aktuálny dodnes.Knihu preložila: Viera Marušiaková

Viac informácií
od 8,56 €
Kúpiť najlacnejšie

Jozef Banáš: Kód 1

Milé čitateľky, milí čitatelia, po úspechu kníh Kód 9, Kód 1 a Kód 7 sa vám do rúk dostáva ich súborné ilustrované vydanie. Vďaka fotografiám, mapám, poznámkam, komentárom a vysvetlivkám sa môžete stať účastníkmi autorovho putovania a nahliadnuť do krajín, kde sa príbehy Kódov zrodili. Navštívite atraktívne prostredie Číny, Tibetu, Nepálu, Indie, Kašmíru, Vatikánu, Bhutánu, Sikkimu, Jeruzalema či Betlehema. Jozef Banáš prináša v Kódoch svoju životnú filozofiu, že všetko sa riadi zákonom rovnováhy. Rovnováhu medzi mužom a ženou hľadá v Kóde 9, medzi duchom a hmotou v Kóde 1 a medzi dobrom a zlom v Kóde 7. Kód 9 je však predovšetkým o tom, ako milovať, Kód 1 o tom, ako byť dobrým človekom, a Kód 7 o tom, ako byť šťastným. Autor verí, že popri dobrodružstve budú jeho texty aj motivačným čítaním, ktoré zmení váš pohľad na život.

Viac informácií
od 89,34 €
Kúpiť najlacnejšie

Lev Nikolajevič Tolstoj: Vojna a mier 1 + 2

L. N. Tolstoj písal Vojnu a mier v r. 1863 – 1869. Kompletné štvorzväzkové vydanie vyšlo v r. 1869. Dobová kritika najprv román odsúdila, ale čitateľský úspech bol obrovský. Dve vydania sa rozpredali veľmi rýchlo, r. 1873 vyšlo tretie, podstatne prepracované vydanie, ktoré sa vydáva a vychádza v prekladoch dodnes. Ide o klasický veľkoromán zo života ruskej spoločnosti v prvých desaťročiach 19. storočia. Popri množstve realisticky zobrazených postáv zasadených do historických udalostí plnokrvne zobrazuje postavy generála Kutuzova a Napoleona. Nájdeme tu opis napoleonských rusko-francúzskych vojen prebiehajúcich v rokoch 1805 – 1812 (detailne je v románe opísaná bitka pri Slavkove 1805, ale aj bitka pri Borodine a obsadenie Moskvy Francúzmi). Hlavnými hrdinami románu sú dvaja šľachtici Andrej Bolkonský a Pierre Bezuchov, ako aj členovia rodiny Rostovovcov. Pierre Bezuchov je nositeľom Tolstého myšlienok, často výstižne hodnotí politicko-spoločenské dianie okolo seba, niekedy aj ...

Viac informácií
od 17,11 €
Kúpiť najlacnejšie

Líšky na vinici

Z předrevoluční Paříže v krátkém období let 1776–1778 autor sleduje boj za nezávislost třinácti amerických států. Revoluční myslitelé ve Francii vidí v americkém boji uskutečnění svých ideálů o lidských právech. Lion Feuchtwanger se neomezuje jen na široké a působivé zobrazení tehdejší francouzské společnosti, v němž čtenáři předkládá řadu událostí a postav – vedle spisovatele Beaumarchaise i umírajícího básníka Voltaira, krále Ludvíka XVI., Franklinovu misi, Marii Antoinettu, císaře Josefa II. –, ale ukazuje i stále platné zákony historického vývoje.

Viac informácií
od 4,65 €
Kúpiť najlacnejšie

Outsider

Dostihový thriller o Jayi Jessopovi. Záhadný mladý irský trenér, finančně podporovaný anonymním zdrojem, se přesunuje do Velké Británie, aby se pokusil soupeřit s úspěšným britským protějškem Jayem Jessopem. V Jayových stájích se ve stejném období spustí řada nepříjemných událostí: Dojde k požáru, pokus o Jayovu diskreditaci ho spojuje s obchodem s drogami, dochází k odchodům koní i stájového žokeje. Nakonec jde o život i Jayovu asistentovi. Násilí se stupňuje a vzniká podezření, že je organizováno z jednoho místa. Konečné odhalení původce všech potíží je však šokem pro policii, bankovní scénu i mezinárodní dostihové autority.

Viac informácií
od 8,04 €
Kúpiť najlacnejšie

Paul Glaser: Tanec s nepriateľom

Podmanivý skutočný príbeh silnej, citlivej a odvážnej ženy, ktorá si aj napriek pohnutému osudu zachovala životný optimizmus. Keď Paul Glaser počas návštevy Osvienčimu objaví medzi vystavenými exponátmi kufor z Holandska so svojím menom, jeho život sa prevráti naruby. Po návrate domov sa pokúša vyriešiť túto záhadu a začína pátrať po vojnovej minulosti svojej rodiny. Prostredníctvom denníka, fotografií, listov, ale aj filmov a piesní, odhaľuje neuveriteľný osud otcovej sestry – tety Roosje – a postupne si skladá jej životný príbeh poznačený láskou a zradou. Teta Roosje bola obľúbená učiteľka tanca, ktorá spolu s manželom Leom viedla úspešnú tanečnú školu. Nanešťastie sa Leo po vypuknutí druhej svetovej vojny spojil s nacistami, a keďže mali v manželstve s Roosje problémy, svoju židovskú manželku nemilosrdne udal. Počas vojny Roosje väznili v niekoľkých koncentračných táboroch. V Osvienčime sa podrobila neľudským experimentom obávaného doktora Mengeleho a v Birken...

Viac informácií
od 9,37 €
Kúpiť najlacnejšie

Pomstitelia z Čorštýna

Bohato zaľudnený, príbehovo sýty a historický vierohodný román má dimenzie poľských diel H. Sienkiewicza...“ (z posudku Petra Glocka). Veľkolepou kulisou sú temné, krvavé udalosti z polovice 17. storočia, keď počas povstania B. Chmeľnického Alexander Kostka-Napierski so svojimi druhmi, so spišským zbojníkom Andrejom Savkom, pastierikom Zbyškom, a biedou do krajnosti vybičovanými roľníkmi obsadil Čorštýnsky hrad. Prežijeme krušné časy plné bezprávia, rozhodujúcu bitku o hrad Čorštýn, okamihy jemnej lásky i dramatických zápasov.

Viac informácií
od 6,79 €
Kúpiť najlacnejšie

Poppet

Zopa Poppet 3v1 urobí radosť deťom už od 12 mesiacov a rodičov poteší svojou chytrou variabilitou. Robustná konštrukcia z hliníka v kombinácii s kvalitnými plastami, zaručí odolnosť, dlhú životnosť a bezpečnosť. Poppet možno použiť ako postrkovadlo, odrážadlo a kolobežku. - Robustná konštrukcia. - Gumové kolieska s guličkovými ložiskami ABEC7. - Mäkčené sedadlo. - Úložný priestor pod sedadlom. - Vhodné pre deti od 12 mesiacov. - Nosnosť do 20 kg. - Jednoduchá údržba. Poppet 3v1 možno od 12 mesiacov dieťaťa použiť ako postrkovadlo: - deťom poskytne oporu pri prvých, ešte neistých krôčikoch - do postrkovadla nie je inštalovaná vodiaca tyč, takže dieťa sa pridržiava madielka na boxe a získava tak potrebnú istotu pre svoju chôdzu Od 18 mesiacov veku môžete Poppet 3v1 využiť pre dieťa ako odrážadlo: - do konštrukcie možno na zadnú stranu pripevniť vodiacu tyč, ktorá vám zaistí kontrolu nad jazdou dieťaťa - mäkčené sedadlo sa dá odklopiť a využiť tak bo...

Viac informácií
od 48,68 €
Kúpiť najlacnejšie

Robert Edsel: The Monuments Men

Now a major film starring George Cloooney, Matt Damon, Cate Blanchett, Bill Murray, John Goodman, Hugh Bonneville, Bob Balan, Jean Dujardin and Dimitri Leonidas. What if I told you that there was an epic story about World War II that has not been told, involving the most unlikely group of heroes? What if I told you there was a group of men on the front lines who didn't carry machine guns or drive tanks; a new kind of soldier, one charged with saving, not destroying. From caves to castles in a thrilling race against time, these men risked their lives daily to save hundreds of thousands of the world's greatest works of art. They were the Monuments Men, and This is their extraordinary true story. "Remarkable". (Washington Post). "Engaging, inspiring". (Publishers Weekly).Now a major film starring George Cloooney, Matt Damon, Cate Blanchett, Bill Murray, John Goodman, Hugh Bonneville, Bob Balan, Jean Dujardin and Dimitri Leonidas. What if I told you that there was an epic story abo...

Viac informácií
od 2,38 €
Kúpiť najlacnejšie

Rudolf Sloboda: Krv

V románe Krv (1991) autor na pozadí spomienok z predchádzajúcich rokov života zobrazil udalosti, ktoré viedli k spoločenskému zvratu v novembri 1989. Román, tak ako všetky Slobodove diela, je vo svojej podstate postavený na jeho vlastných zážitkoch a životných skúsenostiach. Výraznou črtou jeho prozaickej tvorby je charakteristický rozprávačský štýl. Základné motívy diela sú vystavané na láske, žiarlivosti, erotike, sexuálnych vzťahoch, ale i osamelosti a hľadaní zmyslu života. Edícia kníh Rudolfa Slobodu, ktorej grafickú podobu navrhol Boris Meluš, získala v roku 2016 Národnú cenu za dizajn.

Viac informácií
od 12,86 €
Kúpiť najlacnejšie

Svadobné šaty

Krásne celočipkované svadobné šaty, ktoré sú vyrobené z veľmi jemnej čipky pretkávané zlatou nitkou. Šaty sú prestrihnuté pod prsiami, majú rozšírenú sukňu a sú podšité. Rukávy v 7/8 dĺžke sú iba čipkované. Šálový golier vedený od výstrihu cez ramená decentne upozorní na Vaše prednosti a šatám dodá na jemnosti. Tieto svadobné šaty sú ideálnou voľbou pre všetky nevesty, ktoré hľadajú originalitu, štýl, kvalitné vypracovanie a chcú sa po celý deň cítiť príjemne. Dĺžka rukáva 45cm.

Viac informácií
od 125,70 €
Kúpiť najlacnejšie

Vlasta Pittnerová Pani matka

Kniha Páni od stavu poutavě líčí těžký život soukeníků na Moravě. Vypráví nejen o jejich práci, která jim zajišťuje obživu, ale hlavně o lásce, zradě, zklamání a o úsilí vyrovnávat se s následky, které jejich jednání přináší.

Viac informácií
od 10,06 €
Kúpiť najlacnejšie

William Shakespeare: Búrka

Aj v tomto slávnom Prosperovom výroku sa skrýva metafora začarovaného ostrova. A ostrov, kde milánsky vojvoda a čarodejník Prospero pomocou kníh nadobudne moc nad divochom Calibanom, to nie je len veľká metafora Shakespearovej doby, v ktorej sa rodilo anglické impérium - je to aj ustavične aktuálna metafora súčasného sveta. Je iba krásnym snom dobro kultúry, ak jej pomocou mocné impérium expanduje na územie kohosi slabšieho? A máme iba ako zlý sen odsudzovať impérium, ktoré napokon suverenitu toho slabšieho uznáva a z jeho územia odchádza, ale svoju kultúru mu zanecháva? Aj Shakespearova predposledná samostatná hra bola dielom génia, ktorý si vždy vedel položiť tie najťažšie otázky v tej najbásnickejšej podobe. William Shakespeare (1564 - 1616) nebol len veľký dramatik, o ňom sa vždy bude hovoriť aj ako o najväčšom básnikovi divadla. Aj nový slovenský preklad je dielom básnika - hru preložil Ľubomír Feldek....

Viac informácií
od 5,07 €
Kúpiť najlacnejšie

Čtenářský klub Jane Austenové - Karen Joy Fowlerová

Jocelyn zbožňuje dohazování, ridgebacky, svou kamarádku Sylvii a romány Jane Austenové. Aby Sylvii, která se právě rozvádí, potěšila, rozhodne se založit čtenářský klub Jane Austenové a pozve do něj ještě Prudie, Bernadette, Allegru a Grigga. Během šesti měsíců se společně scházejí nad šesti romány slavné autorky. Jejich posezení však otvírají nejen literární příběhy, otázky a zápletky.

Viac informácií

Volání Cthulhu - Spisy 3/I - Howard Phillips Lovecraft

Třetí svazek souborného beletristického díla H. P. Lovecrafta obsahuje povídky a romány z let 1926-1930, z autorova nejproduktivnějšího období. Příběh Případ Charlese Dextera Warda, je přibližně v polovině přerušen, aby si i dnešní Lovecraftův obdivovatel mohl vychutnat rozpoložení čtenáře magazínu Weird Tales v roce 1941, který tehdy našel román rovněž rozdělený do dvou čísel a musel si celé dva měsíce počkat na pokračování

Viac informácií

Orlando - Virginia Woolfová

Příběh mladého šlechtice Orlanda, milovaného královnou, zrazeného ruskou princeznou, patří mezí pronikavé romány Virginie Woolfové. Překlenuje více než tři století, avšak Orlandův biologický věk dosáhne jen třiceti let. Kromě toho v průběhu románu hlavní hrdina změní pohlaví a je z něho manželka a matka. Dvojjazyčné zpracování románu pomůže ve zdokonalení jazykových znalostí angličtiny. V knize najdete upravený text v jazyce originálu, zrcadlový český překlad, opakovací bloky a cvičení....

Viac informácií

Idiot - Fiodor Michajlovič Dostojevskij

Idiot zaujímá zvláštní postavení mezi romány Fjodora Dostojevského. Je to autorův jediný román, ve kterém je hlavním hrdinou člověk kladný, až ideální. Hrdina, který věří, že vnitřní krása, ušlechtilost a láska k bližnímu může zachránit svět. Avšak střet knížete Myškina s realitou vede k tragickému konci… Publikace nabízí zjednodušenou verzi románu, která je určena pro mírně pokročilé studenty ruštiny, zrcadlový český překlad, komentáře gramatických a lexikálních jevů a poznámky k ruským reálií...

Viac informácií

K majáku - 4. vydání - Virginia Woolfová

Román vyšel poprvé r. 1927 a brzy se zařadil se mezi nejlepší anglicky psané romány 20. století. Jedná se o dílo obsahující nejvíc autobiografických prvků, Woolfová se v něm pokusila vyrovnat se vztahem k rodičům a nastínit i jejich vzájemný vztah. Je to také kniha zabývající se různými fázemi dětství a mládí, a hlavně problémy spojenými s tvůrčí prací a možností či nemožností poznání lidí i světa kolem nás.

Viac informácií

Setnovo pátrání 2: Zakázaná kniha - Christian Jacq

Láska, falešná zdání a boj se zločinem: druhý díl dobrodružství ve starověkém Egyptě.Napínavý příběh slavného Christiana Jacqa který proslul svými romány o starém Egyptě, pokračuje a jeho hrdinou je nadále učený princ Setna, mladší syn Ramesse II. Potřebuje vstoupit do prokletého hrobu a zjistit pravdu o Usirově zapečetěné nádobě. Sechet hledá, kam by se uchýlila, a snaží se využít schopností, jež získala zasvěcením do mysterií lví bohyně. Setkají se opět Setna a Sechet, kteří si slíbili věčnou...

Viac informácií

Vetřelci - komplet svazek 4 (Koncert zla, Sebevražedná mise) - Yvonne Navarro, S.D. Perry

Čtvrtý svazek kompletní série Vetřelci obsahuje tyto romány: Yvonne Navarro: Koncert zla Šílený hudební skladatel se rozhodne šokovat svět svou nejnovější skladbou, Symfonií nenávisti. V jeho bizarní hudbě lze nalézt zmučené lidské výkřiky smíšené s pronikavým jekotem vetřelců. Ta melodie mu však stále uniká. Damon ví, že hudba, kterou hledá, spočívá hluboko v nemilosrdném tvorovi, jehož pojmenoval Mozart. A nezastaví se před ničím, aby ji osvobodil. S. D. Perry: Sebevražedná mise Tým složený...

Viac informácií

Verne Jules - Cesta do středu země, Děti kapitána Granta, Hvězda Jihu - 3CD - Jules Verne

Dramatizace románů Julese Verna z archivu Českého rozhlasu Hrají Jiří Bartoška, Hana Maciuchová, Petr Čepek, Zlata Adamovská, Radovan Lukavský, Václav Knop, Vladimír Brabec, Martin Myšička, Andrea Elsnerová, Jiří Štěpnička, Miroslav Táborský, Ilja Racek a řada dalších Klasik dobrodružné a vědeckofantastické literatury slavný francouzský spisovatel Jules Verne psal své romány ve druhé polovině 19. století, dodnes jsou však čtenářským lákadlem pro ty, kteří milují vzrušující děj a objevy napína...

Viac informácií

Malý princ - Malá obrazová kniha - Antoine de Saint-Exupéry

Exkluzivní vydání jedné z nejvýznamnějších knih 20. století Malý princ byl napsán a vydán za války, jeho autor Antoine de Saint-Exupéry (1900–1944) byl letec a spisovatel známý i svou tvorbou pro dospělé (romány Noční let, Válečný pilot, Citadela aj.). Kniha vyšla už v prvním vydání s jednoduchými a křehkými ilustracemi autora textu, v této podobě je známá dodnes. Je výjimečná, dodnes se těší úspěchu na celé zeměkouli: patří k 50 nejprodávanějším knihám na světě. Vyšla v mnoha vydáních, překla...

Viac informácií

Saudade – Na kole a v kajaku kolem světa - Matěj Balga

Tři roky na cestě kolem světa a do nitra vlastní duše Na začátku byla jedna dívka, zlomené srdce, vážná nemoc a kolo z bazaru. Psal se říjen 2014, když Matěj Balga vybral osm set dolarů a vydal se hledat ztracenou lásku a léčit své rány tam, kde ožívají romány Jacka Kerouaca a kde dny začínají dříve. Hedvábnou stezkou projel Evropou a Asií, pracoval v čínském baru, projel pod polární září Aljašky a Yukonu, stal se bezdomovcem v San Franciscu, vyzval neprostupnou džungli Darién, na nafukovacím ...

Viac informácií

Přemyslovci - Trůn patří rytířům - Ludmila Vaňková

Nová řada královských ság Ludmily Vaňkové PŘEMYSLOVCI pokračuje třetí knihou TRŮN PATŘÍ RYTÍŘŮM (1231-1271) a spojuje romány Zapomenutý král a Král železný, král zlatý. Třetí díl historické ságy Přemyslovci zachycuje velké půlstoletí českého království, které nepoznalo žádné porážky a vzkvétalo, i když bylo často v ohrožení a sousední země stíhala pohroma za pohromou. Václav I. převzal dědičné království po svém otci už jako velmoc a jeho syn Přemysl II. vytvořil přemyslovskou říši sahající ...

Viac informácií

Vynálezci zázraků. Sebrané povídky H. G. Wellse. Svazek I - H. G. Wells

Třiatřicet fantaskních i humorných povídek z pera světoznámého autora science fiction. Anglický spisovatel Herbert George Wells proslul zejména svými sci-fi romány Válka světů nebo Stroj času, neméně bohatá je ovšem i jeho povídková tvorba. I v ní hrají fantastické motivy významnou roli – například v příbězích o létajícím stroji či tajemné observatoři –, ale Wellsovi nejsou cizí ani povídky s prvky tajemna, dobrodružství a humoru. Vynálezci zázraků jsou prvním z plánovaných tří svazků Wellsový...

Viac informácií

2001: Vesmírná odysea - C. Arthur Clarke

Na Měsíci je nalezen záhadný objekt. Důsledky objevu jsou natolik významné, že je kvůli němu vůbec poprvé vyslána lidská posádka hluboko do Sluneční soustavy. Ale ještě než výprava dosáhne cíle, vyskytnou se potíže narůstající do děsivých rozměrů… Slavný román napsaný v době, kdy přistání na Měsíci bylo ještě pouhým snem, přetvořený do jednoho z nejvýznamnějších filmů všech dob, strhující, prorocký. 2001: Vesmírná odysea je příběhem o přetrvávající otázce místa člověka ve vesmíru.. Pokud bycho...

Viac informácií

Stručné dejiny sveta - Herbert George Wells

Herbert George Wells, anglický prozaik konca 19. a prvej polovice 20. storočia, bol autor obľúbených science-fiction románov a viacerých náučno-populárnych kníh pre širokú verejnosť, ktorý sa vyjadroval k mnohým aktuálnym politickým témam. Medzi jeho najvýznamnejšie diela patria romány Vojna svetov. Stroj času, Neviditeľný a iné. Po prvej svetovej vojne napísal monumentálne trojzväzkové dejiny Náčrt histórie sveta v rozsahu 1 324 strán, z ktorých vytvoril kratšiu verziu pod názvom Stručné dejin...

Viac informácií

Julianna alebo Hra na únos - Júlia Voznesenská

V Nemecku žijúca bývalá disidentka J. Voznesenská je originálna ruská autorka, ktorá zažiarila hneď po vstupe na knižný trh (2002). Na Slovenku vyšli vo Vydavateľstve Spolku slovenských spisovateľov v preklade I. Vranskej Rojkovej dva jej romány: Kasandrina cesta alebo Dobrodružstvá s cestovinami a Lancelotova púť. Populárna predstaviteľka fantastickej prózy s kresťanským podtextom inšpirovaná dielami Lewisa a Tolkiena v novom románe sviežo, pútavo a s humorom prináša moderný príbeh dvojičiek, ...

Viac informácií

Bridget Jonesová 3 knihy KOMPLET - Helen Fieldingová

Bridget Jonesová - Zbláznená do chlapa Prešlo pätnásť rokov, odkedy sme sa zoznámili s očarujúco nevyspytateľnou Bridget Jonesovou a sledovali jej dobrodružstvá aj v druhom pokračovaní príbehu. Dnes už má Bridget päťdesiatjeden rokov, sama vychováva dve deti, píše scenár a (zasa raz) sa všemožne pokúša nájsť si partnera. V hlave jej víria napríklad aj tieto zásadné otázky: Čo urobíte, keď vaša priateľka oslavuje šesťdesiate narodeniny v ten istý deň, keď váš frajer slávi tridsiatku? Je nesprá...

Viac informácií

4x komisař Maigret - 4CD - Georges Simenon

Závěrečná série případů komisaře Maigreta s Rudolfem Hrušínským v titulní roli Dále hrají Vladimír Brabec, Jiří Adamíra, Ilja Racek, Jaroslava Adamová, Blanka Bohdanová, Jorga Kotrbová, Jiří Vala, Vlastimil Hašek, Věra Kubánková, Miluše Šplechtová, Karolína Slunéčková a další Režie Jiří Horčička Nahrávky Českého rozhlasu z let 1970-1991 popis: I kdyby Georges Simenon nevystoupal na literární Parnas se svým komisařem Maigretem, vstoupil by patrně do dějin frankofonní literatury jako jeden z...

Viac informácií

Luckies Drevené puzzle - romantický vzkaz LUKYCMP

Drevené puzzle v tvare srdiečka s hladkou zadnou stranou pre romantické odkazy a centrálnym dielikom tvaru srdiečka. Romantická maličkosť v darčekovom balení, ktorá urobí radosť každému! Rozmery srdiečka v zloženom stave: 15 x 15 x 0,3 cm; rozmery krabičky: 4 x 8,3 x 9 cm.

Viac informácií

Oliver Weber Romantický náhrdelník s červeným kryštálom Beach Antique Heart 11731 227

Oliver Weber Romantický náhrdelník s červeným kryštálom Beach Antique Heart 11731 227.

Viac informácií

Barown Dámska blúzka ROMANCE-BLEU, XS

Dámska blúzka s romantickým dizajnom, kvetinovým vzorom, dlhými naberanými rukávmi na gombík, vzadu zapínaním na gombík a vzadu zapínaním na gombík. Materiál: 100% polyester. Miery modelky: výška (178 cm), hruď (82 cm), pas (60 cm), boky (97 cm). Údržba: riaďte sa inštrukciami na štítku.

Viac informácií

Stil Anatomický batoh Romantic 2

Kvalitná školská aktovka v roztomilom dizajne Romantic 2 pre žiaka prvého stupňa základnej školy. Batoh má anatomicky tvarovaný chrbát s pevnou konštrukciou. Široké a pohodlné popruhy pomáhajú k zdravému vývoju detskej chrbtice. Batoh spĺňa všetky bezpečnostné parametre. Ergonomická aktovka je ideálna pre prváčikov a žiakov I. stupňa ZŠ. Batoh má anatomicky tvarovaný chrbtový panel, vďaka ktorému batoh perfektne sedí na chrbte. Široké a mäkké ramenné popruhy sú výškovo nastaviteľné a zaručia...

Viac informácií

Michel Design Works Hydratačné mlieko na ruky a telo - Romance LOT266

Hydratačné mlieko na ruky a telo - Romance, 236 ml, v nádhernej darčekovej krabičke s prekrásnou kvetinovou vôňou. Obsahuje bambucké maslo, aloe vera, jojobový olej a výber tých najlepších bylín, ktoré sú vhodné aj pre najsuchšie pokožku. Intenzívne hydratuje a zanecháva pokožku hodvábne hladkú a príjemne prevoňanú. Vhodné pre suchú až veľmi suchú pokožku.

Viac informácií

Michel Design Works Papierové prestieranie - Romance PM266

Papierové prestieranie - Romance. Papierové prestieranie je vyrobené z tvrdeného papiera, s farbou na sójovej báze. S nádherným romantickým, kvetinovým motívom a vtáčikmi. Ideálne pre všetky príležitosti. 25 ks papierových prestieraní. Rozmery: 43x30cm.

Viac informácií

Michel Design Works Michel Design Works Trhací poznámkový blok - Romance NB266

Michel Design Works Trhací poznámkový blok - Romance, Popis: Trhací poznámkový blok v nádhernej krabičke s romantickým kvetinovým motívom a magnetickým uzáverom. Vo vnútri krabičky je 343 trhacích listov. Elegantný a jedinečný doplnok na každom stole. Rozmery: 8x7,5cm

Viac informácií

Michel Design Works Michel Design Works Malá súprava lepiacich a poznámkových bločkov - Romance NPFS266

Michel Design Works Malá súprava lepiacich a poznámkových bločkov - Romance, Popis: Jedinečná súprava lepiacich a poznámkových bločkov v nádhernej väzbe s romantickým motívom. Malá súprava obsahuje: 25 lepiacich lístkov, 125 lepiacich záložiek, 1 poznámkový bloček (75 listov). Tieto krásne ozdobné lístky a bločky môžu byť použité kdekoľvek v dome, na kuchynskej linke, nočnom stolíku, pri každom telefóne alebo na pracovnom stole.

Viac informácií

Michel Design Works Vonná sviečka v skle - Romance, 184 g, CAN266

Ručne vyrobená, 100% prírodný vonná sviečka zo sójového vosku s prekrásnou kvetinovou vôňou. Balená v nádhernej krabičke s romantickým motívom. Krásny dizajn krabičky je doplnený elegantným dreveným krúžkom v zlatej farbe. Sviečka je balená v skle. Doba horenia 45 hodín. Hmotnosť 184 g. Sviečky vyrobené zo sójového vosku sú 100% prírodné, netoxické a čisto horí.

Viac informácií

Michel Design Works Michel Design Works Darčeková súprava mydiel - Romance SOAT266

Michel Design Works Darčeková súprava mydiel - Romance, Popis: Súprava 12-tich luxusných mydiel v darčekovej krabičke s nádherným romantickým motívom. Hydratačné trikrát mleté, krémové mydlá ručne vyrobené z tých najčistejších surovín v Sussexe, Anglicku. Obsahuje čistý palmový olej, glycerín a bambucké maslo. Hydratuje, zanecháva pokožku hodvábne hladkú a príjemne prevoňanú. Hmotnosť: 12x11g, Nádherná romantická kvetinová vôňa spríjemní všetky vaše dni....

Viac informácií

Michel Design Works Vonný difuzér - Romance HFD266

Vonný difuzér - Romance, 230ml. Vonný difuzér s prekrásnou kvetinovou vôňou. Tento difuzér funguje na princípe vzlínaniu, stačí len ratanové tyčinky vložiť do vonné esencie, intenzitu si potom upravíte podľa množstva tyčiniek v esenciu. Súčasťou balenia je 8 ratanových tyčiniek., Jemná vôňa tohto difuzéra víta hostí a zlepšuje náladu. Balené v krásne maľované krabičke.

Viac informácií

Michel Design Works Sada starostlivosti o ruky - Romance CAD266

Sada starostlivosti o ruky - Romance (Tekuté mydlo 530ml, mlieko na ruky 236ml), sada starostlivosť u ruky, s prekrásnou kvetinovou vôňou. Balené v praktickej fľaši s pumpičkou, dodaný v nádhernom striebornom stojane. Krásny doplnok každej kúpeľne alebo kuchyne. Peniace tekuté mydlo na ruky obsahuje bambucké maslo, aloe vera. Jemne čistí, hydratuje a zanecháva pokožku hodvábne hladkú. Mlieko na ruky a telo obsahuje bambucké maslo, aloe vera. Hydratuje, zanecháva pokožku hodvábne hladkú a príjem...

Viac informácií

Michel Design Works Vonná sviečka v skle - Romance, 397 g, CANL266

Ručne vyrobená, 100% prírodný vonná sviečka zo sójového vosku s prekrásnou kvetinovou vôňou. Balená v nádhernej krabičke s romantickým motívom .. Nádherný design krabičky je doplnený elegantným dreveným držadlom v zlatej farbe. Sviečka je dodaná v skle. Doba horenia 65 - 80 hodín. Hmotnosť 397 g. Sviečky vyrobené zo sójového vosku sú 100% prírodné, netoxické a čisto horí.

Viac informácií

Pražská Snadno & rychle Roman Vaněk

POPIS Snadno & rychle je veľká kuchárska kniha od autora gastronomických bestsellerov Romana Vaňka. Obsahuje jednoduché a výborne spracované recepty, ktoré sú písané krok za krokom. Nájdete tu 111 rýchlych rodinných jedál, ktoré sú vhodné pre každý všedný deň a pripravíte ich z bežne dostupných surovín. Recepty sú rozdelené do 9 kapitol sú doplnené viac ako 200 farebných fotografií.

Viac informácií

Filling Pieces Low Top Roots Roman White EUR 41

Filling Pieces Low Top Roots Roman White EUR 41 si môžete vybrať vo Footshope len za 113 €. Značka: Filling Pieces, Farba: Červená, Dostupné veľkosti: 41

Viac informácií

Filling Pieces Low Top Roots Roman White EUR 43

Filling Pieces Low Top Roots Roman White EUR 43 si môžete vybrať vo Footshope len za 113 €. Značka: Filling Pieces, Farba: Červená, Dostupné veľkosti: 43

Viac informácií

Filling Pieces Low Top Roots Roman White EUR 45

Filling Pieces Low Top Roots Roman White EUR 45 si môžete vybrať vo Footshope len za 113 €. Značka: Filling Pieces, Farba: Červená, Dostupné veľkosti: 45

Viac informácií

Romance - Ed McBain

Nenechte se mýlit, další z řady příběhů o mládencích z 87. revíru rozhodně není jen sladkobolným vyprávěním o něžných citech. Romance je název divadelní hry, jejíž hlavní představitelka se stala terčem útoku a utrpěla poranění nožem. Později je jeden člen souboru zavražděn, následuje další podezřelé úmrtí a detektivové Kling a Carella mají plné ruce práce. A také mají příležitost vychutnat si z první ruky nejrůznější jedovatosti, závist, pomluvy, namyšlenost, řevnivost a zlomyslnost, ovládající...

Viac informácií

Románske kostoly - Kultúrne krásy Slovenska - Štefan Podolinský

Románskym kostolom patrí právom dôležité miesto v kultúrnom dedičstve našej krajiny, a aj preto je potrebné tieto architektonické výtvory chrániť, kultivovať a v súčasnosti najmä rekonštruovať a udržiavať. Napriek tomu, že budovanie kostolov ako kresťanských kultových stavieb slúžiacich na verejné bohoslužby na Slovensku sa v porovnaní s južnou Európou oneskorilo, zachovalo sa u nás množstvo sakrálnych pamiatok predrománskeho a románskeho obdobia. Hoci niektoré archeologické výskumy naznačujú, ...

Viac informácií

Podobné frázy: