Kde som:  Katalóg  >  Knihy a filmy  >  Knihy  >  Beletrie  >  Romány

Romány

Nájdené:    220 produktov

Cecelia Ahernová: Sto mien

Kitty Loganová je úspešná novinárka. Jej kariéru poškvrní škandál, keď nepravdivo obviní stredoškolského učiteľa telesnej výchovy zo zneužívania žiačok. Akoby toho nebolo dosť, jej najlepšia priateľka a mentorka Constance umiera na rakovinu. Kitty sa rúca súkromný i profesionálny život, a tak sa pri poslednom rozhovore opýta Constance to, čo trápi každého novinára: Existuje článok, ktorý si chcela napísať, no nepodarilo sa ti to? Odpoveďou je zoznam a na ňom sto mien, ktoré na prvý pohľad nič nespája. Na Kitty čaká článok jej života. Pri jeho tvorbe sa postupne stretáva s príbehmi ľudí, vypočuje si ich osudy, a snaží sa pospájať mozaiku ich príbehov, pričom sa jej postupne odhaľuje nielen tajomstvo Constancinho života, ale i svojho vlastného.

Viac informácií
od 8,56 €
Kúpiť najlacnejšie

červený dom

Martin je chlapec s neuveriteľnou fantáziou. Nemá rád školu. Písanie sa mu zdá hlúpe, veď je to iba ukladanie čudných znakov na papier. Čítanie ho tiež nebaví. Všetko sa však zmení počas dvoch mesiacov, ktoré strávi vo Švédsku. Starý pastier mu rozpráva príbeh o malom škaredom dievčatku Liv a mnoho ďalších príbehov. Do všetkých Martin vstupuje ako do pestro pruhovanej lode slov. Každý sa v nej môže bezpečne plaviť. Dospelí na to už dávno zabudli. Čo všetko sa ešte stane? Prečo sa chlapec vráti do školy úplne iný a v čítaní nemá medzi spolužiakmi konkurenciu? Niektoré hodiny však ešte stále presníva a len jeho kamarát Nils tuší, že v myšlienkach sa vracia ku škriatkom, k začarovanému domu a príbehom, ktoré sú neuveriteľné, ale stali sa. Čarovné čítanie pre deti, dospelých a celú rodinu.

Viac informácií
od 5,93 €
Kúpiť najlacnejšie

Edmond Rostand: Cyrano z Bergeracu

V titulní roli hrdého gaskoňského bouřliváka Jiří Langmajer Osoby a obsazení: Cyrano z Bergeracu Jiří Langmajer Roxana Kateřina Lojdová Kristian de Neuvillette Daniel Bambas Hrabě de Guiche Otakar Brousek ml. Ragueneau Milan Stehlík Le Bret Jaromír Meduna Kapitán Carbon de Castel Jaloux Jan Novotný Ligniere Hanuš Bor De Valvert Martin Písařík Montlfeury Jiří Žák Bellerose Zdeněk Hess Cuigy Martin Zahálka Brissaille Marek Holý Nespokojenec Václav Knop Dlouhoprsťak Filip Kaňkovský mušketýr Vilém Udatný první básník Svatopluk Schuller druhý básník Viktor Dvořák třetí básník Jaroslav Šmíd dueňa Dana Syslová Lisa, žena Ragueneaua Lucie Juřičková a další Režie a úprava textu Tomáš Vondrovic Překlad Jaroslav Vrchlický Hudba Zdeněk Zdeněk V dějinách divadla je datum 28. prosince 1897 bezpochyby jedním z hvězdných okamžiků ...

Viac informácií
od 10,06 €
Kúpiť najlacnejšie

Eve Berlinová: Hrana túžby

Sexuálny dominant Dante de Matteo spoznal Karu Crawfordovú na strednej škole a hneď ho zaujala. Nikdy si však nepredstavoval, že keď sa po dvanástich rokoch stretnú, jej najtemnejšie fantázie sa budú dokonale zhodovať s jeho. Dante prijme miesto v právnickej firme, kde Kara pracuje, a prudká vášeň ich ešte viac zblíži. Kara Crawfordová ako právnička vie zachovať tajomstvo, najmä po tom, ako ju odmietol bývalý milenec, keď mu prezradila svoje sexuálne túžby. Už nečaká, že nájde muža, ktorý by ju dokázal uspokojiť. Lenže potom prežije jednu z najneuveriteľnejších nocí svojho života s mužom, ktorého vždy z diaľky obdivovala. Napriek tomu hrozí, že hlboko zakorenený strach ich od seba oddelí – ak sa im nepodarí prijať bolesť spolu s rozkošou. Z anglického originálu Desire’s Edge (The Berkley Publishing Group, Penguin Group, USA 2010) preložila Jana Seichertová.

Viac informácií
od 3,00 €
Kúpiť najlacnejšie

Helen Fieldingová: Celebrity pre Afriku

Rosie odchádza z londýnského nakladateľstva do Afriky, kde pracuje v utečeneckom tábore. K tomuto rozhodnutiu ju priviedla nespokojnosť s vlastným životom a problematický vzťah s populárnym televíznym komentátorom. Zoči-voči strašnej biede, v ktorej ľudia umierajú hladom, zásadne zmení svoj postoj k životu a rozhodne sa konať – v prvom rade otvoriť oči celebritám, ktoré majú veľké možnosti… Prvá kniha Helen Fieldingovej!

Viac informácií
od 10,31 €
Kúpiť najlacnejšie

Chlapík od vedľajšieho hrobu - Mazetti Katarina

Román Chlapík od vedľajšieho hrobu približuje život v dnešnom Švédsku z netradičného uhla pohľadu a svojím univerzálnym posolstvom je rovnocenným konkurentom súčasnej aj u nás populárnej švédskej kriminálnej prózy.

Viac informácií
od 6,88 €
Kúpiť najlacnejšie

Jennifer Probstová: Hľadanie vytúženého dňa

V malebnom mestečku Verily v tesnom susedstve NewYorku sa Kate Seymourovej a jej dvom najlepším priateľkám a spoluzakladateľkám zoznamovacej agentúry Kinnections nesmierne darí. No Kate nie je len úspešnou majiteľkou agentúry. Do vienka dostala neobyčajný dar, dotyk, vďaka ktorému s neochvejnou istotou odhalí, či to, čo vzniká medzi dvomi ľuďmi, je láska. Pocíti ho, keď sa dotkne záhadnej knihy ľúbostných zaklínadiel vo svojom obľúbenom antikvariáte... a s ešte väčšou silou, keď stretne Slada Montgomeryho, takmer vo všetkých smeroch úžasného a sexi rozvodového právnika. Slade jedného dňa vtrhne do Kinnections, pretože sa obáva, že praktiky agentúry sú pochybné a ublížia jeho sestre, Katinej najnovšej klientke. Jediný spôsob, ako presvedčiť tohto zarytého cynika, že agentúra nie je organizovanou bandou sobášnych podvodníčok a že láska nie je prelud, je nájsť mu ženu jeho snov. Podarí sa Kate udržať ich vzájomný vzťah v hraniciach vymedzených zmluvou, keď ju už pri prvom stretnutí...

Viac informácií
od 11,09 €
Kúpiť najlacnejšie

Jerome David Salinger: Kto chytá v žite

Prvotina a najznámejšia próza významného amerického prozaika patrí ku kultovým dielam svetovej literatúry. Hrdina Holden Caulfield, ktorý prechádza životnou krízou, je priťahovaný i odpudzovaný fyzickými aj duševnými stránkami života. Súcit s nedospelými deťmi, ohrozenými pádom do priepasti dospievania, ktoré túži zachrániť, v ňom vyvoláva rozporné pocity, ktoré môžu podliehať rozličným interpretáciám. K tomuto Salingerovmu dielu sa hneď po jeho vydaní prihlásilo množstvo mladých čitateľov, ktorí v ňom videli predovšetkým dokument generačnej kritiky mladých proti starým a jeho stále nové vydania potvrdzujú, že je aktuálny dodnes.Knihu preložila: Viera Marušiaková

Viac informácií
od 8,56 €
Kúpiť najlacnejšie

Jozef Banáš: Kód 1

Milé čitateľky, milí čitatelia, po úspechu kníh Kód 9, Kód 1 a Kód 7 sa vám do rúk dostáva ich súborné ilustrované vydanie. Vďaka fotografiám, mapám, poznámkam, komentárom a vysvetlivkám sa môžete stať účastníkmi autorovho putovania a nahliadnuť do krajín, kde sa príbehy Kódov zrodili. Navštívite atraktívne prostredie Číny, Tibetu, Nepálu, Indie, Kašmíru, Vatikánu, Bhutánu, Sikkimu, Jeruzalema či Betlehema. Jozef Banáš prináša v Kódoch svoju životnú filozofiu, že všetko sa riadi zákonom rovnováhy. Rovnováhu medzi mužom a ženou hľadá v Kóde 9, medzi duchom a hmotou v Kóde 1 a medzi dobrom a zlom v Kóde 7. Kód 9 je však predovšetkým o tom, ako milovať, Kód 1 o tom, ako byť dobrým človekom, a Kód 7 o tom, ako byť šťastným. Autor verí, že popri dobrodružstve budú jeho texty aj motivačným čítaním, ktoré zmení váš pohľad na život.

Viac informácií
od 89,34 €
Kúpiť najlacnejšie

Lev Nikolajevič Tolstoj: Vojna a mier 1 + 2

L. N. Tolstoj písal Vojnu a mier v r. 1863 – 1869. Kompletné štvorzväzkové vydanie vyšlo v r. 1869. Dobová kritika najprv román odsúdila, ale čitateľský úspech bol obrovský. Dve vydania sa rozpredali veľmi rýchlo, r. 1873 vyšlo tretie, podstatne prepracované vydanie, ktoré sa vydáva a vychádza v prekladoch dodnes. Ide o klasický veľkoromán zo života ruskej spoločnosti v prvých desaťročiach 19. storočia. Popri množstve realisticky zobrazených postáv zasadených do historických udalostí plnokrvne zobrazuje postavy generála Kutuzova a Napoleona. Nájdeme tu opis napoleonských rusko-francúzskych vojen prebiehajúcich v rokoch 1805 – 1812 (detailne je v románe opísaná bitka pri Slavkove 1805, ale aj bitka pri Borodine a obsadenie Moskvy Francúzmi). Hlavnými hrdinami románu sú dvaja šľachtici Andrej Bolkonský a Pierre Bezuchov, ako aj členovia rodiny Rostovovcov. Pierre Bezuchov je nositeľom Tolstého myšlienok, často výstižne hodnotí politicko-spoločenské dianie okolo seba, niekedy aj ...

Viac informácií
od 17,11 €
Kúpiť najlacnejšie

Líšky na vinici

Z předrevoluční Paříže v krátkém období let 1776–1778 autor sleduje boj za nezávislost třinácti amerických států. Revoluční myslitelé ve Francii vidí v americkém boji uskutečnění svých ideálů o lidských právech. Lion Feuchtwanger se neomezuje jen na široké a působivé zobrazení tehdejší francouzské společnosti, v němž čtenáři předkládá řadu událostí a postav – vedle spisovatele Beaumarchaise i umírajícího básníka Voltaira, krále Ludvíka XVI., Franklinovu misi, Marii Antoinettu, císaře Josefa II. –, ale ukazuje i stále platné zákony historického vývoje.

Viac informácií
od 4,65 €
Kúpiť najlacnejšie

Outsider

Dostihový thriller o Jayi Jessopovi. Záhadný mladý irský trenér, finančně podporovaný anonymním zdrojem, se přesunuje do Velké Británie, aby se pokusil soupeřit s úspěšným britským protějškem Jayem Jessopem. V Jayových stájích se ve stejném období spustí řada nepříjemných událostí: Dojde k požáru, pokus o Jayovu diskreditaci ho spojuje s obchodem s drogami, dochází k odchodům koní i stájového žokeje. Nakonec jde o život i Jayovu asistentovi. Násilí se stupňuje a vzniká podezření, že je organizováno z jednoho místa. Konečné odhalení původce všech potíží je však šokem pro policii, bankovní scénu i mezinárodní dostihové autority.

Viac informácií
od 7,00 €
Kúpiť najlacnejšie

Paul Glaser: Tanec s nepriateľom

Podmanivý skutočný príbeh silnej, citlivej a odvážnej ženy, ktorá si aj napriek pohnutému osudu zachovala životný optimizmus. Keď Paul Glaser počas návštevy Osvienčimu objaví medzi vystavenými exponátmi kufor z Holandska so svojím menom, jeho život sa prevráti naruby. Po návrate domov sa pokúša vyriešiť túto záhadu a začína pátrať po vojnovej minulosti svojej rodiny. Prostredníctvom denníka, fotografií, listov, ale aj filmov a piesní, odhaľuje neuveriteľný osud otcovej sestry – tety Roosje – a postupne si skladá jej životný príbeh poznačený láskou a zradou. Teta Roosje bola obľúbená učiteľka tanca, ktorá spolu s manželom Leom viedla úspešnú tanečnú školu. Nanešťastie sa Leo po vypuknutí druhej svetovej vojny spojil s nacistami, a keďže mali v manželstve s Roosje problémy, svoju židovskú manželku nemilosrdne udal. Počas vojny Roosje väznili v niekoľkých koncentračných táboroch. V Osvienčime sa podrobila neľudským experimentom obávaného doktora Mengeleho a v Birken...

Viac informácií
od 9,37 €
Kúpiť najlacnejšie

Pomstitelia z Čorštýna

Bohato zaľudnený, príbehovo sýty a historický vierohodný román má dimenzie poľských diel H. Sienkiewicza...“ (z posudku Petra Glocka). Veľkolepou kulisou sú temné, krvavé udalosti z polovice 17. storočia, keď počas povstania B. Chmeľnického Alexander Kostka-Napierski so svojimi druhmi, so spišským zbojníkom Andrejom Savkom, pastierikom Zbyškom, a biedou do krajnosti vybičovanými roľníkmi obsadil Čorštýnsky hrad. Prežijeme krušné časy plné bezprávia, rozhodujúcu bitku o hrad Čorštýn, okamihy jemnej lásky i dramatických zápasov.

Viac informácií
od 6,79 €
Kúpiť najlacnejšie

Poppet

Zopa Poppet 3v1 urobí radosť deťom už od 12 mesiacov a rodičov poteší svojou chytrou variabilitou. Robustná konštrukcia z hliníka v kombinácii s kvalitnými plastami, zaručí odolnosť, dlhú životnosť a bezpečnosť. Poppet možno použiť ako postrkovadlo, odrážadlo a kolobežku. - Robustná konštrukcia. - Gumové kolieska s guličkovými ložiskami ABEC7. - Mäkčené sedadlo. - Úložný priestor pod sedadlom. - Vhodné pre deti od 12 mesiacov. - Nosnosť do 20 kg. - Jednoduchá údržba. Poppet 3v1 možno od 12 mesiacov dieťaťa použiť ako postrkovadlo: - deťom poskytne oporu pri prvých, ešte neistých krôčikoch - do postrkovadla nie je inštalovaná vodiaca tyč, takže dieťa sa pridržiava madielka na boxe a získava tak potrebnú istotu pre svoju chôdzu Od 18 mesiacov veku môžete Poppet 3v1 využiť pre dieťa ako odrážadlo: - do konštrukcie možno na zadnú stranu pripevniť vodiacu tyč, ktorá vám zaistí kontrolu nad jazdou dieťaťa - mäkčené sedadlo sa dá odklopiť a využi...

Viac informácií
od 48,68 €
Kúpiť najlacnejšie

Robert Edsel: The Monuments Men

Now a major film starring George Cloooney, Matt Damon, Cate Blanchett, Bill Murray, John Goodman, Hugh Bonneville, Bob Balan, Jean Dujardin and Dimitri Leonidas. What if I told you that there was an epic story about World War II that has not been told, involving the most unlikely group of heroes? What if I told you there was a group of men on the front lines who didn't carry machine guns or drive tanks; a new kind of soldier, one charged with saving, not destroying. From caves to castles in a thrilling race against time, these men risked their lives daily to save hundreds of thousands of the world's greatest works of art. They were the Monuments Men, and This is their extraordinary true story. "Remarkable". (Washington Post). "Engaging, inspiring". (Publishers Weekly).Now a major film starring George Cloooney, Matt Damon, Cate Blanchett, Bill Murray, John Goodman, Hugh Bonneville, Bob Balan, Jean Dujardin and Dimitri Leonidas. What if I told you that there was an epic story abo...

Viac informácií
od 2,38 €
Kúpiť najlacnejšie

Rudolf Sloboda: Krv

V románe Krv (1991) autor na pozadí spomienok z predchádzajúcich rokov života zobrazil udalosti, ktoré viedli k spoločenskému zvratu v novembri 1989. Román, tak ako všetky Slobodove diela, je vo svojej podstate postavený na jeho vlastných zážitkoch a životných skúsenostiach. Výraznou črtou jeho prozaickej tvorby je charakteristický rozprávačský štýl. Základné motívy diela sú vystavané na láske, žiarlivosti, erotike, sexuálnych vzťahoch, ale i osamelosti a hľadaní zmyslu života. Edícia kníh Rudolfa Slobodu, ktorej grafickú podobu navrhol Boris Meluš, získala v roku 2016 Národnú cenu za dizajn.

Viac informácií
od 12,86 €
Kúpiť najlacnejšie

Svadobné šaty

Krásne celočipkované svadobné šaty, ktoré sú vyrobené z veľmi jemnej čipky pretkávané zlatou nitkou. Šaty sú prestrihnuté pod prsiami, majú rozšírenú sukňu a sú podšité. Rukávy v 7/8 dĺžke sú iba čipkované. Šálový golier vedený od výstrihu cez ramená decentne upozorní na Vaše prednosti a šatám dodá na jemnosti. Tieto svadobné šaty sú ideálnou voľbou pre všetky nevesty, ktoré hľadajú originalitu, štýl, kvalitné vypracovanie a chcú sa po celý deň cítiť príjemne. Dĺžka rukáva 45cm.

Viac informácií
od 125,70 €
Kúpiť najlacnejšie

Vlasta Pittnerová Pani matka

Kniha Páni od stavu poutavě líčí těžký život soukeníků na Moravě. Vypráví nejen o jejich práci, která jim zajišťuje obživu, ale hlavně o lásce, zradě, zklamání a o úsilí vyrovnávat se s následky, které jejich jednání přináší.

Viac informácií
od 10,06 €
Kúpiť najlacnejšie

William Shakespeare: Búrka

Aj v tomto slávnom Prosperovom výroku sa skrýva metafora začarovaného ostrova. A ostrov, kde milánsky vojvoda a čarodejník Prospero pomocou kníh nadobudne moc nad divochom Calibanom, to nie je len veľká metafora Shakespearovej doby, v ktorej sa rodilo anglické impérium - je to aj ustavične aktuálna metafora súčasného sveta. Je iba krásnym snom dobro kultúry, ak jej pomocou mocné impérium expanduje na územie kohosi slabšieho? A máme iba ako zlý sen odsudzovať impérium, ktoré napokon suverenitu toho slabšieho uznáva a z jeho územia odchádza, ale svoju kultúru mu zanecháva? Aj Shakespearova predposledná samostatná hra bola dielom génia, ktorý si vždy vedel položiť tie najťažšie otázky v tej najbásnickejšej podobe. William Shakespeare (1564 - 1616) nebol len veľký dramatik, o ňom sa vždy bude hovoriť aj ako o najväčšom básnikovi divadla. Aj nový slovenský preklad je dielom básnika - hru preložil Ľubomír Feldek....

Viac informácií
od 5,07 €
Kúpiť najlacnejšie

Tichomoří - Letem světem - Zdeněk Romany

Ing. Zdeněk Romany (1954) a Libor Blažek (1944) jsou dva z nekonečné řady Čechů, kterým učarovalo cestování, poznávání cizích krajin, čím vzdálenějších a exotičtějších, tím přitažlivějších. Každý z nich navštívil přes 60 zemí celého světa, jejich cestovatelský duch poznamenal jejich soukromé i profesní životy, zájem o poznávání cizích zemí se odrazil nejen v jejich ryze turistických aktivitách, ale i při četných služebních cestách, nebo i dlouhodobých pobytech v zahraničí, dohromady strávili mi...

Viac informácií

Minútové romány - Oľga Feldeková

Známa prozaička Oľga Feldeková vie vyčariť príbeh zo zážitkov a slov. Najkrajšie sú jej historky s oravskými motívmi, ale aj ako Bratislavčanka vie rozosmiať i rozosmútiť pekným rozprávaním. V 89 minirománoch sa predstaví brilantná štylistka s vycibreným citom pre prozaický i poetický detail. Naozaj, keby chcela, vedela by svoje miniatúrne príbehy rozšíriť na hrubú knihu, ale stačí takto. Človek má pri jej krátkom útvare pocit, že prečítal obsažný román....

Viac informácií

Prózy II - Romány - Jiří Gruša

Svazek obsahuje novou, kriticky ověřenou edici románů Jiřího Gruši Dotazník aneb Modlitba za jedno město a přítele (1975) a Doktor Kokeš – Mistr Panny (1980). V připojeném komentáři a zčásti dosud netištěných materiálech mimoto dokumentuje genezi těchto děl od šedesátých let a jejich recepci.

Viac informácií

Romány a novely - Jan Balabán

Souborné vydání delších próz jednoho z nejvýznamnějších českých autorů posledního dvacetiletí. Díla Jana Balabána vždy balancovala na hranici mezi povídkou a románem. Postavy v jeho povídkových souborech se vracely a situace, v nichž se ocitaly, tvořily rozsáhlejší a komplikovanější příběhy. A naopak děj románů se rozvolňoval do epizod, z nichž každá jako by mohla žít též vlastním životem. Druhý svazek Balabánova díla jej představuje právě v této „románové“ poloze a zahrnuje knihy Boží lano, Če...

Viac informácií

Romány a novely - Jan Balabán

Souborné vydání delších próz jednoho z nejvýznamnějších českých autorů posledního dvacetiletí. Díla Jana Balabána vždy balancovala na hranici mezi povídkou a románem. Postavy v jeho povídkových souborech se vracely a situace, v nichž se ocitaly, tvořily rozsáhlejší a komplikovanější příběhy. A naopak děj románů se rozvolňoval do epizod, z nichž každá jako by mohla žít též vlastním životem. Druhý svazek Balabánova díla jej představuje právě v této „románové“ poloze a zahrnuje knihy Boží lano, Če...

Viac informácií

Jak číst romány jako profesor - C. Thomas Foster

Román je ze všech literárních žánrů pravděpodobně tím nejdiskutovanějším… a tím, který nám dělá největší vrásky na čele. Román prošel dlouhým vývojem, od Cervantesova Dona Quijota přes díla Jane Austenové, Francise Scotta Fitzgeralda či Ernesta Hemingwaye až k dnešním mistrům, adaptoval se na změny společnosti i technologií a v každém období své existence se vyznačoval mísením tradice a inovativních prvků. Th omas C. Foster — badatel a vědec, který ve své první knize Jak číst literaturu jako p...

Viac informácií

Jak číst romány jako profesor - C. Thomas Foster

Román je ze všech literárních žánrů pravděpodobně tím nejdiskutovanějším… a tím, který nám dělá největší vrásky na čele. Román prošel dlouhým vývojem, od Cervantesova Dona Quijota přes díla Jane Austenové, Francise Scotta Fitzgeralda či Ernesta Hemingwaye až k dnešním mistrům, adaptoval se na změny společnosti i technologií a v každém období své existence se vyznačoval mísením tradice a inovativních prvků. Th omas C. Foster — badatel a vědec, který ve své první knize Jak číst literaturu jako p...

Viac informácií

Jak číst romány jako profesor - C. Thomas Foster

Román je ze všech literárních žánrů pravděpodobně tím nejdiskutovanějším… a tím, který nám dělá největší vrásky na čele. Román prošel dlouhým vývojem, od Cervantesova Dona Quijota přes díla Jane Austenové, Francise Scotta Fitzgeralda či Ernesta Hemingwaye až k dnešním mistrům, adaptoval se na změny společnosti i technologií a v každém období své existence se vyznačoval mísením tradice a inovativních prvků. Th omas C. Foster — badatel a vědec, který ve své první knize Jak číst literaturu jako p...

Viac informácií

Tři romány - Wolfgang Koeppen

Tři novely (Holubi v trávě, Skleník, Smrt v Římě) napsané již v první polovině padesátých let na osudech jednotlivců reflektují nedávnou německou nacistickou minulost a sledují i její rezidua v přítomnosti a prorůstání do budoucnosti. Závažné, čtenářsky náročné, ale poutavé dílo vyznačující se velkou obrazivostí a filosofickým přesahem a dosahem. Jedna z těchto novel - Smrt v Římě - vyšla v českém překladu poprvé již v roce 1957, celek čekal na české vydání díla tohoto významného německého auto...

Viac informácií

Doktor od Jezera hrochů - KNP-2CD - Miloslav Švandrlík

Doktor od Jezera hrochů Miloslava Švandrlíka patří mezi nejprodávanější humoristické romány. Poslechová verze. Čte: Bohumil Klepl

Viac informácií

V podzemí Čachtického hradu - Andrej Štiavnický

Román, časovo nadväzujúci na romány o Alžbete Báthoryovej, čachtickej panej, ktorá dlhé roky páchala ohavné zločiny...

Viac informácií

V podzemí Čachtického hradu - Andrej Štiavnický

Román, časovo nadväzujúci na romány o Alžbete Báthoryovej, čachtickej panej, ktorá dlhé roky páchala ohavné zločiny...

Viac informácií

V podzemí Čachtického hradu - Andrej Štiavnický

Román, časovo nadväzujúci na romány o Alžbete Báthoryovej, čachtickej panej, ktorá dlhé roky páchala ohavné zločiny...

Viac informácií

V podzemí Čachtického hradu - Andrej Štiavnický

Román, časovo nadväzujúci na romány o Alžbete Báthoryovej, čachtickej panej, ktorá dlhé roky páchala ohavné zločiny...

Viac informácií

Písky času - Barbara Erskinová

Životy lidí jsou jako zrnka v pohyblivých píscích dávného i přítomného času, říká britská spisovatelka, jejíž romány si našly cestu k srdcím čtenářek už i v Čechách.

Viac informácií

Čtenářský klub Jane Austenové - Karen Joy Fowlerová

Jocelyn zbožňuje dohazování, ridgebacky, svou kamarádku Sylvii a romány Jane Austenové. Aby Sylvii, která se právě rozvádí, potěšila, rozhodne se založit čtenářský klub Jane Austenové a pozve do něj ještě Prudie, Bernadette, Allegru a Grigga. Během šesti měsíců se společně scházejí nad šesti romány slavné autorky. Jejich posezení však otvírají nejen literární příběhy, otázky a zápletky.

Viac informácií

Zobrané spisy II - Proroctvo doktora Stankovského, Žltý dom v Klokoči - Jozef Cíger Hronský

Druhý zväzok prináša dva romány z autorovej ranej tvorby. Proroctvo doktora Stankovského nás zavedie do prostredia bratislavských umeleckých kruhov. román Žltý dom v Klokoči sprostredkúva zložitú situáciu vidieckej inteligencie v autorovom rodnom kraji.

Viac informácií

S flétničkou za písničkou + CD - 2. vydání - Romana Hodinová

Sešit obsahuje lidové písně vhodné k rozšíření výuky pro nejnadšenější muzikanty, kterým nestačí zásoba písní z předchozích sešitů. Procvičení zběhlosti čtení not zajišťuje výběr méně běžných písní. Všechny melodie jsou přehledně opatřeny jednoduchými akordickými značkami. Podle nich může snadno žáka doprovodit učitel nebo jiný malý muzikant na libovolný akordický nástroj. Ve druhé části sešitu nalezneme klavírní doprovody vybraných písní sešitu "S flétničkou do školy". Autorem doprovodů je Rad...

Viac informácií

S flétničkou za písničkou + CD - 2. vydání - Romana Hodinová

Sešit obsahuje lidové písně vhodné k rozšíření výuky pro nejnadšenější muzikanty, kterým nestačí zásoba písní z předchozích sešitů. Procvičení zběhlosti čtení not zajišťuje výběr méně běžných písní. Všechny melodie jsou přehledně opatřeny jednoduchými akordickými značkami. Podle nich může snadno žáka doprovodit učitel nebo jiný malý muzikant na libovolný akordický nástroj. Ve druhé části sešitu nalezneme klavírní doprovody vybraných písní sešitu "S flétničkou do školy". Autorem doprovodů je Rad...

Viac informácií

S flétničkou za písničkou + CD - 2. vydání - Romana Hodinová

Sešit obsahuje lidové písně vhodné k rozšíření výuky pro nejnadšenější muzikanty, kterým nestačí zásoba písní z předchozích sešitů. Procvičení zběhlosti čtení not zajišťuje výběr méně běžných písní. Všechny melodie jsou přehledně opatřeny jednoduchými akordickými značkami. Podle nich může snadno žáka doprovodit učitel nebo jiný malý muzikant na libovolný akordický nástroj. Ve druhé části sešitu nalezneme klavírní doprovody vybraných písní sešitu "S flétničkou do školy". Autorem doprovodů je Rad...

Viac informácií

Rande so životom - Andrea Fabrici

Ťažký príbeh, napísaný ľahkým perom! Skutočný príbeh atraktívnej lekárky, ktorú si po jej osobnom zlyhaní, podal sám život. Za čo si v živote môžeme sami a čo jednoducho zvalíme na osud? Pútavý román o tom, že život nie je chlap a šanca na druhé rande už nemusí prísť. NIKDY! Edícia MODERNÉ ROMÁNY prichádza na knižný trh s príbehmi, písanými súčasným jazykom. Je určená slečnám a ženám, ktoré rady čítajú svieže texty. Silné príbehy sprostredkované ľahko čitateľným, ale hlavne reálnym jazykom. P...

Viac informácií

Muž se psem - 4. vydání - Zdeněk Jirotka

Neprávem opomíjená parodie na detektivní romány z pera českého satirika, autora Saturnina. Amatérský detektiv, civilním povolání strážce majáku, pátrá po finančním podvodníkovi, který uniká policii po celém světě. Děj s neuvěřitelným spádem plný zvratů a situační komiky je aktuální i po letech. Poprvé vychází s ilustracemi Miroslava Bartáka.

Viac informácií

Bílá laň - Vlasta Javořická

Román Bílá laň patří k té části díla Vlasty Javořické, jež bychom mohli označit jako „milostné romány pro ženy“. Příběh z „lepších kruhů“ o slečně a potom paní Marlen jako by se obracel k těm čtenářkám, které si někdy chtějí počíst, aniž by vyprávění braly příliš vážně.

Viac informácií

Růže pro Emilii / Rose for Emily

Růže pro Emilii je nejznámějším příběhem ze stejnojmenné sbírky povídek od amerického spisovatele a držitele Nobelovy ceny Williama Faulknera, který je jinak notoricky známý romány jako Absolone, Absolone! či Když jsem umírala. Ve svých příbězích mistrovsky vystihuje poměry na amerického Jihu a krutou realitu otrokářství i jeho dozvuků. Nyní představujeme výběr jeho povídek v anglicko-českém vydání.

Viac informácií

Kniha o biči

Jeden z nejoblíbenějších českých spisovatelů přichází po dvacetiletém odmlčení se novým skandálním dílem. Kniha o biči je mrazivým příběhem o moci a sexu i moci sexu, vzrušující novelou navazující na znepokojivé romány jako Historie O od Pauline Reage, Venuše v kožiše od Leopold von Sacher-Masoch či Trestanecká kolonie Franze Kafky.

Viac informácií

Volání Cthulhu - Spisy 3/I - Howard Phillips Lovecraft

Třetí svazek souborného beletristického díla H. P. Lovecrafta obsahuje povídky a romány z let 1926-1930, z autorova nejproduktivnějšího období. Příběh Případ Charlese Dextera Warda, je přibližně v polovině přerušen, aby si i dnešní Lovecraftův obdivovatel mohl vychutnat rozpoložení čtenáře magazínu Weird Tales v roce 1941, který tehdy našel román rovněž rozdělený do dvou čísel a musel si celé dva měsíce počkat na pokračování

Viac informácií

Sonáta pre Beethovena, Sťahovavé vtáky - Mariana Komorová

Dva mimoriadne pútavé romány o ženách a ich úžasných príbehoch sú určené najmä im. Prvý sa odohráva v nemocnici, kde sa stretávajú tri pacientky. Každá z nich prežila niečo výnimočné, čo poznačilo ich ďaľší život. Druhý prevedie čitateľky najúžasnejšími zákutiami lásky, ale aj trápenia, ktorý tento bezhraničný ľudský cit prináša.

Viac informácií

Hello, Ameriko

Román Hello, Ameriko! je napínavým záznamem dobrodružného putování výzkumné evropské výpravy napříč americkým kontinentem po globální klimatické změně, při níž se větší část Spojených států změnila v neobyvatelnou poušť. Přední český filosof a autor doslovu Miroslav Petříček označil všechny Ballardovy romány za sňatek rozumu s noční můrou.

Viac informácií

Šťastný Jim - Kingsley Amis

Prvotina slavného britského prozaika Kingsleyho Amise se okamžitě po svém vydání v roce 1954 zařadila mezi nejoblíbenější a nejčtenější humoristické romány. Neodolatelný vtip a sžíravá ironie, s nimiž Amis zaznamenal, jak mladý profesor historie James Dixon přišel o iluze ve zkostnatělém prostředí malé anglické univerzity, ožívají v novém překladu Kateřiny Hilské.

Viac informácií

Tři mušketýři - Andrea Barickmanová, Anna Černá

Tři mušketýři, Les Trois Mousquetaires patří mezi nejznámější romány francouzského spisovatele Alexandra Dumase staršího! Vybrané příběhy jsme zjednodušili tak, aby byly srozumitelné pro mírně pokročilé studenty. Navíc zrcadlový text ve francouzštině a češtině proti sobě umožňuje kontrolu, zda jste textu správně porozuměli. Doplňují jej komentáře zajímavých jazykových jevů a překlad vybraných slovíček.

Viac informácií

Hello, Ameriko

Román Hello, Ameriko! je napínavým záznamem dobrodružného putování výzkumné evropské výpravy napříč americkým kontinentem po globální klimatické změně, při níž se větší část Spojených států změnila v neobyvatelnou poušť. Přední český filosof a autor doslovu Miroslav Petříček označil všechny Ballardovy romány za sňatek rozumu s noční můrou.

Viac informácií

Šťastný Jim - Kingsley Amis

Prvotina slavného britského prozaika Kingsleyho Amise se okamžitě po svém vydání v roce 1954 zařadila mezi nejoblíbenější a nejčtenější humoristické romány. Neodolatelný vtip a sžíravá ironie, s nimiž Amis zaznamenal, jak mladý profesor historie James Dixon přišel o iluze ve zkostnatělém prostředí malé anglické univerzity, ožívají v novém překladu Kateřiny Hilské.

Viac informácií

Šťastný Jim - Kingsley Amis

Prvotina slavného britského prozaika Kingsleyho Amise se okamžitě po svém vydání v roce 1954 zařadila mezi nejoblíbenější a nejčtenější humoristické romány. Neodolatelný vtip a sžíravá ironie, s nimiž Amis zaznamenal, jak mladý profesor historie James Dixon přišel o iluze ve zkostnatělém prostředí malé anglické univerzity, ožívají v novém překladu Kateřiny Hilské.

Viac informácií

Tři muži ve člunu a Tři muži na toulkách - CDmp3

Dva nejslavnější romány proslulého anglického spisovatele a humoristy v jednom balení Barvité příběhy tří londýnských gentlemanů, kteří hledají odpočinutí těla i ducha na vlnách řeky Temže, si můžete poslechnout v podání Oldřicha Víznera, na toulkách je svým nezaměnitelným hlasem bude provázet Oldřich Kaiser.

Viac informácií

Šťastný Jim - Kingsley Amis

Prvotina slavného britského prozaika Kingsleyho Amise se okamžitě po svém vydání v roce 1954 zařadila mezi nejoblíbenější a nejčtenější humoristické romány. Neodolatelný vtip a sžíravá ironie, s nimiž Amis zaznamenal, jak mladý profesor historie James Dixon přišel o iluze ve zkostnatělém prostředí malé anglické univerzity, ožívají v novém překladu Kateřiny Hilské.

Viac informácií

Kniha o biči

Jeden z nejoblíbenějších českých spisovatelů přichází po dvacetiletém odmlčení se novým skandálním dílem. Kniha o biči je mrazivým příběhem o moci a sexu i moci sexu, vzrušující novelou navazující na znepokojivé romány jako Historie O od Pauline Reage, Venuše v kožiše od Leopold von Sacher-Masoch či Trestanecká kolonie Franze Kafky.

Viac informácií

Šťastný Jim - Kingsley Amis

Prvotina slavného britského prozaika Kingsleyho Amise se okamžitě po svém vydání v roce 1954 zařadila mezi nejoblíbenější a nejčtenější humoristické romány. Neodolatelný vtip a sžíravá ironie, s nimiž Amis zaznamenal, jak mladý profesor historie James Dixon přišel o iluze ve zkostnatělém prostředí malé anglické univerzity, ožívají v novém překladu Kateřiny Hilské.

Viac informácií

Šťastný Jim - Kingsley Amis

Prvotina slavného britského prozaika Kingsleyho Amise se okamžitě po svém vydání v roce 1954 zařadila mezi nejoblíbenější a nejčtenější humoristické romány. Neodolatelný vtip a sžíravá ironie, s nimiž Amis zaznamenal, jak mladý profesor historie James Dixon přišel o iluze ve zkostnatělém prostředí malé anglické univerzity, ožívají v novém překladu Kateřiny Hilské.

Viac informácií

Šťastný Jim - Kingsley Amis

Prvotina slavného britského prozaika Kingsleyho Amise se okamžitě po svém vydání v roce 1954 zařadila mezi nejoblíbenější a nejčtenější humoristické romány. Neodolatelný vtip a sžíravá ironie, s nimiž Amis zaznamenal, jak mladý profesor historie James Dixon přišel o iluze ve zkostnatělém prostředí malé anglické univerzity, ožívají v novém překladu Kateřiny Hilské.

Viac informácií

Volání Cthulhu - Spisy 3/I - Howard Phillips Lovecraft

Třetí svazek souborného beletristického díla H. P. Lovecrafta obsahuje povídky a romány z let 1926-1930, z autorova nejproduktivnějšího období. Příběh Případ Charlese Dextera Warda, je přibližně v polovině přerušen, aby si i dnešní Lovecraftův obdivovatel mohl vychutnat rozpoložení čtenáře magazínu Weird Tales v roce 1941, který tehdy našel román rovněž rozdělený do dvou čísel a musel si celé dva měsíce počkat na pokračování

Viac informácií

Podobné frázy: