Kde som:  Katalóg  >  Knihy a filmy  >  Knihy  >  Beletrie  >  Romány

Romány

Nájdené:    212 produktov

červený dom

Martin je chlapec s neuveriteľnou fantáziou. Nemá rád školu. Písanie sa mu zdá hlúpe, veď je to iba ukladanie čudných znakov na papier. Čítanie ho tiež nebaví. Všetko sa však zmení počas dvoch mesiacov, ktoré strávi vo Švédsku. Starý pastier mu rozpráva príbeh o malom škaredom dievčatku Liv a mnoho ďalších príbehov. Do všetkých Martin vstupuje ako do pestro pruhovanej lode slov. Každý sa v nej môže bezpečne plaviť. Dospelí na to už dávno zabudli. Čo všetko sa ešte stane? Prečo sa chlapec vráti do školy úplne iný a v čítaní nemá medzi spolužiakmi konkurenciu? Niektoré hodiny však ešte stále presníva a len jeho kamarát Nils tuší, že v myšlienkach sa vracia ku škriatkom, k začarovanému domu a príbehom, ktoré sú neuveriteľné, ale stali sa. Čarovné čítanie pre deti, dospelých a celú rodinu.

Viac informácií
od 5,93 €
Kúpiť najlacnejšie

Eve Berlinová: Hrana túžby

Sexuálny dominant Dante de Matteo spoznal Karu Crawfordovú na strednej škole a hneď ho zaujala. Nikdy si však nepredstavoval, že keď sa po dvanástich rokoch stretnú, jej najtemnejšie fantázie sa budú dokonale zhodovať s jeho. Dante prijme miesto v právnickej firme, kde Kara pracuje, a prudká vášeň ich ešte viac zblíži. Kara Crawfordová ako právnička vie zachovať tajomstvo, najmä po tom, ako ju odmietol bývalý milenec, keď mu prezradila svoje sexuálne túžby. Už nečaká, že nájde muža, ktorý by ju dokázal uspokojiť. Lenže potom prežije jednu z najneuveriteľnejších nocí svojho života s mužom, ktorého vždy z diaľky obdivovala. Napriek tomu hrozí, že hlboko zakorenený strach ich od seba oddelí – ak sa im nepodarí prijať bolesť spolu s rozkošou. Z anglického originálu Desire’s Edge (The Berkley Publishing Group, Penguin Group, USA 2010) preložila Jana Seichertová.

Viac informácií
od 3,00 €
Kúpiť najlacnejšie

Helen Fieldingová: Celebrity pre Afriku

Rosie odchádza z londýnského nakladateľstva do Afriky, kde pracuje v utečeneckom tábore. K tomuto rozhodnutiu ju priviedla nespokojnosť s vlastným životom a problematický vzťah s populárnym televíznym komentátorom. Zoči-voči strašnej biede, v ktorej ľudia umierajú hladom, zásadne zmení svoj postoj k životu a rozhodne sa konať – v prvom rade otvoriť oči celebritám, ktoré majú veľké možnosti… Prvá kniha Helen Fieldingovej!

Viac informácií
od 10,31 €
Kúpiť najlacnejšie

Jennifer Probstová: Hľadanie vytúženého dňa

V malebnom mestečku Verily v tesnom susedstve NewYorku sa Kate Seymourovej a jej dvom najlepším priateľkám a spoluzakladateľkám zoznamovacej agentúry Kinnections nesmierne darí. No Kate nie je len úspešnou majiteľkou agentúry. Do vienka dostala neobyčajný dar, dotyk, vďaka ktorému s neochvejnou istotou odhalí, či to, čo vzniká medzi dvomi ľuďmi, je láska. Pocíti ho, keď sa dotkne záhadnej knihy ľúbostných zaklínadiel vo svojom obľúbenom antikvariáte... a s ešte väčšou silou, keď stretne Slada Montgomeryho, takmer vo všetkých smeroch úžasného a sexi rozvodového právnika. Slade jedného dňa vtrhne do Kinnections, pretože sa obáva, že praktiky agentúry sú pochybné a ublížia jeho sestre, Katinej najnovšej klientke. Jediný spôsob, ako presvedčiť tohto zarytého cynika, že agentúra nie je organizovanou bandou sobášnych podvodníčok a že láska nie je prelud, je nájsť mu ženu jeho snov. Podarí sa Kate udržať ich vzájomný vzťah v hraniciach vymedzených zmluvou, keď ju už pri prvom stretnutí...

Viac informácií
od 11,09 €
Kúpiť najlacnejšie

Jerome David Salinger: Kto chytá v žite

Prvotina a najznámejšia próza významného amerického prozaika patrí ku kultovým dielam svetovej literatúry. Hrdina Holden Caulfield, ktorý prechádza životnou krízou, je priťahovaný i odpudzovaný fyzickými aj duševnými stránkami života. Súcit s nedospelými deťmi, ohrozenými pádom do priepasti dospievania, ktoré túži zachrániť, v ňom vyvoláva rozporné pocity, ktoré môžu podliehať rozličným interpretáciám. K tomuto Salingerovmu dielu sa hneď po jeho vydaní prihlásilo množstvo mladých čitateľov, ktorí v ňom videli predovšetkým dokument generačnej kritiky mladých proti starým a jeho stále nové vydania potvrdzujú, že je aktuálny dodnes.Knihu preložila: Viera Marušiaková

Viac informácií
od 8,56 €
Kúpiť najlacnejšie

Lev Nikolajevič Tolstoj: Vojna a mier 1 + 2

L. N. Tolstoj písal Vojnu a mier v r. 1863 – 1869. Kompletné štvorzväzkové vydanie vyšlo v r. 1869. Dobová kritika najprv román odsúdila, ale čitateľský úspech bol obrovský. Dve vydania sa rozpredali veľmi rýchlo, r. 1873 vyšlo tretie, podstatne prepracované vydanie, ktoré sa vydáva a vychádza v prekladoch dodnes. Ide o klasický veľkoromán zo života ruskej spoločnosti v prvých desaťročiach 19. storočia. Popri množstve realisticky zobrazených postáv zasadených do historických udalostí plnokrvne zobrazuje postavy generála Kutuzova a Napoleona. Nájdeme tu opis napoleonských rusko-francúzskych vojen prebiehajúcich v rokoch 1805 – 1812 (detailne je v románe opísaná bitka pri Slavkove 1805, ale aj bitka pri Borodine a obsadenie Moskvy Francúzmi). Hlavnými hrdinami románu sú dvaja šľachtici Andrej Bolkonský a Pierre Bezuchov, ako aj členovia rodiny Rostovovcov. Pierre Bezuchov je nositeľom Tolstého myšlienok, často výstižne hodnotí politicko-spoločenské dianie okolo seba, niekedy aj ...

Viac informácií
od 17,11 €
Kúpiť najlacnejšie

Líšky na vinici

Z předrevoluční Paříže v krátkém období let 1776–1778 autor sleduje boj za nezávislost třinácti amerických států. Revoluční myslitelé ve Francii vidí v americkém boji uskutečnění svých ideálů o lidských právech. Lion Feuchtwanger se neomezuje jen na široké a působivé zobrazení tehdejší francouzské společnosti, v němž čtenáři předkládá řadu událostí a postav – vedle spisovatele Beaumarchaise i umírajícího básníka Voltaira, krále Ludvíka XVI., Franklinovu misi, Marii Antoinettu, císaře Josefa II. –, ale ukazuje i stále platné zákony historického vývoje.

Viac informácií
od 18,55 €
Kúpiť najlacnejšie

Outsider

Všetci robíme chyby, ale rozpútať tretiu svetovú vojnu, to by už bol poriadny prechmat. Do dnešného dňa som presvedčený, že som za to celkom nemohol. To už však trochu predbieham. Stalo sa mi v živote, že som ledva unikol hnevu hamburského obchodníka so zbraňami, v občianskej vojne v Nigérii ma takmer trafil MiG a v Guinei-Bissau som pristál v centre krvavého prevratu. Zatkla ma Stasi, uctili si ma Izraelčania, IRA ma donútila rýchlo sa presťahovať z Írska do Anglicka a istá atraktívna Češka, agentka tajnej služby... no, jej úsilie bolo trošku intímnejšieho rázu. A to je len začiatok. Zakaždým som sa ocitol uprostred diania. A predsa som zostával outsiderom... ... hovorí o svojom románe autor a protagonista v jednej osobe Frederick Forsyth.

Viac informácií
od 8,04 €
Kúpiť najlacnejšie

Paul Glaser: Tanec s nepriateľom

Podmanivý skutočný príbeh silnej, citlivej a odvážnej ženy, ktorá si aj napriek pohnutému osudu zachovala životný optimizmus. Keď Paul Glaser počas návštevy Osvienčimu objaví medzi vystavenými exponátmi kufor z Holandska so svojím menom, jeho život sa prevráti naruby. Po návrate domov sa pokúša vyriešiť túto záhadu a začína pátrať po vojnovej minulosti svojej rodiny. Prostredníctvom denníka, fotografií, listov, ale aj filmov a piesní, odhaľuje neuveriteľný osud otcovej sestry – tety Roosje – a postupne si skladá jej životný príbeh poznačený láskou a zradou. Teta Roosje bola obľúbená učiteľka tanca, ktorá spolu s manželom Leom viedla úspešnú tanečnú školu. Nanešťastie sa Leo po vypuknutí druhej svetovej vojny spojil s nacistami, a keďže mali v manželstve s Roosje problémy, svoju židovskú manželku nemilosrdne udal. Počas vojny Roosje väznili v niekoľkých koncentračných táboroch. V Osvienčime sa podrobila neľudským experimentom obávaného doktora Mengeleho a v Birken...

Viac informácií
od 9,37 €
Kúpiť najlacnejšie

Pomstitelia z Čorštýna

Bohato zaľudnený, príbehovo sýty a historický vierohodný román má dimenzie poľských diel H. Sienkiewicza...“ (z posudku Petra Glocka). Veľkolepou kulisou sú temné, krvavé udalosti z polovice 17. storočia, keď počas povstania B. Chmeľnického Alexander Kostka-Napierski so svojimi druhmi, so spišským zbojníkom Andrejom Savkom, pastierikom Zbyškom, a biedou do krajnosti vybičovanými roľníkmi obsadil Čorštýnsky hrad. Prežijeme krušné časy plné bezprávia, rozhodujúcu bitku o hrad Čorštýn, okamihy jemnej lásky i dramatických zápasov.

Viac informácií
od 6,79 €
Kúpiť najlacnejšie

Rudolf Sloboda: Krv

V románe Krv (1991) autor na pozadí spomienok z predchádzajúcich rokov života zobrazil udalosti, ktoré viedli k spoločenskému zvratu v novembri 1989. Román, tak ako všetky Slobodove diela, je vo svojej podstate postavený na jeho vlastných zážitkoch a životných skúsenostiach. Výraznou črtou jeho prozaickej tvorby je charakteristický rozprávačský štýl. Základné motívy diela sú vystavané na láske, žiarlivosti, erotike, sexuálnych vzťahoch, ale i osamelosti a hľadaní zmyslu života. Edícia kníh Rudolfa Slobodu, ktorej grafickú podobu navrhol Boris Meluš, získala v roku 2016 Národnú cenu za dizajn.

Viac informácií
od 12,86 €
Kúpiť najlacnejšie

William Shakespeare: Búrka

Aj v tomto slávnom Prosperovom výroku sa skrýva metafora začarovaného ostrova. A ostrov, kde milánsky vojvoda a čarodejník Prospero pomocou kníh nadobudne moc nad divochom Calibanom, to nie je len veľká metafora Shakespearovej doby, v ktorej sa rodilo anglické impérium - je to aj ustavične aktuálna metafora súčasného sveta. Je iba krásnym snom dobro kultúry, ak jej pomocou mocné impérium expanduje na územie kohosi slabšieho? A máme iba ako zlý sen odsudzovať impérium, ktoré napokon suverenitu toho slabšieho uznáva a z jeho územia odchádza, ale svoju kultúru mu zanecháva? Aj Shakespearova predposledná samostatná hra bola dielom génia, ktorý si vždy vedel položiť tie najťažšie otázky v tej najbásnickejšej podobe. William Shakespeare (1564 - 1616) nebol len veľký dramatik, o ňom sa vždy bude hovoriť aj ako o najväčšom básnikovi divadla. Aj nový slovenský preklad je dielom básnika - hru preložil Ľubomír Feldek....

Viac informácií
od 5,07 €
Kúpiť najlacnejšie

Tichomoří - Letem světem - Zdeněk Romany

Ing. Zdeněk Romany (1954) a Libor Blažek (1944) jsou dva z nekonečné řady Čechů, kterým učarovalo cestování, poznávání cizích krajin, čím vzdálenějších a exotičtějších, tím přitažlivějších. Každý z nich navštívil přes 60 zemí celého světa, jejich cestovatelský duch poznamenal jejich soukromé i profesní životy, zájem o poznávání cizích zemí se odrazil nejen v jejich ryze turistických aktivitách, ale i při četných služebních cestách, nebo i dlouhodobých pobytech v zahraničí, dohromady strávili mi...

Viac informácií

Prózy II - Romány - Jiří Gruša

Svazek obsahuje novou, kriticky ověřenou edici románů Jiřího Gruši Dotazník aneb Modlitba za jedno město a přítele (1975) a Doktor Kokeš – Mistr Panny (1980). V připojeném komentáři a zčásti dosud netištěných materiálech mimoto dokumentuje genezi těchto děl od šedesátých let a jejich recepci.

Viac informácií

Romány a novely - Jan Balabán

Souborné vydání delších próz jednoho z nejvýznamnějších českých autorů posledního dvacetiletí. Díla Jana Balabána vždy balancovala na hranici mezi povídkou a románem. Postavy v jeho povídkových souborech se vracely a situace, v nichž se ocitaly, tvořily rozsáhlejší a komplikovanější příběhy. A naopak děj románů se rozvolňoval do epizod, z nichž každá jako by mohla žít též vlastním životem. Druhý svazek Balabánova díla jej představuje právě v této „románové“ poloze a zahrnuje knihy Boží lano, Če...

Viac informácií

Romány a novely - Jan Balabán

Souborné vydání delších próz jednoho z nejvýznamnějších českých autorů posledního dvacetiletí. Díla Jana Balabána vždy balancovala na hranici mezi povídkou a románem. Postavy v jeho povídkových souborech se vracely a situace, v nichž se ocitaly, tvořily rozsáhlejší a komplikovanější příběhy. A naopak děj románů se rozvolňoval do epizod, z nichž každá jako by mohla žít též vlastním životem. Druhý svazek Balabánova díla jej představuje právě v této „románové“ poloze a zahrnuje knihy Boží lano, Če...

Viac informácií

Jak číst romány jako profesor - C. Thomas Foster

Román je ze všech literárních žánrů pravděpodobně tím nejdiskutovanějším… a tím, který nám dělá největší vrásky na čele. Román prošel dlouhým vývojem, od Cervantesova Dona Quijota přes díla Jane Austenové, Francise Scotta Fitzgeralda či Ernesta Hemingwaye až k dnešním mistrům, adaptoval se na změny společnosti i technologií a v každém období své existence se vyznačoval mísením tradice a inovativních prvků. Th omas C. Foster — badatel a vědec, který ve své první knize Jak číst literaturu jako p...

Viac informácií

Doktor od Jezera hrochů - KNP-2CD - Miloslav Švandrlík

Doktor od Jezera hrochů Miloslava Švandrlíka patří mezi nejprodávanější humoristické romány. Poslechová verze. Čte: Bohumil Klepl

Viac informácií

V podzemí Čachtického hradu - Andrej Štiavnický

Román, časovo nadväzujúci na romány o Alžbete Báthoryovej, čachtickej panej, ktorá dlhé roky páchala ohavné zločiny...

Viac informácií

Písky času - Barbara Erskinová

Životy lidí jsou jako zrnka v pohyblivých píscích dávného i přítomného času, říká britská spisovatelka, jejíž romány si našly cestu k srdcím čtenářek už i v Čechách.

Viac informácií

Čtenářský klub Jane Austenové - Karen Joy Fowlerová

Jocelyn zbožňuje dohazování, ridgebacky, svou kamarádku Sylvii a romány Jane Austenové. Aby Sylvii, která se právě rozvádí, potěšila, rozhodne se založit čtenářský klub Jane Austenové a pozve do něj ještě Prudie, Bernadette, Allegru a Grigga. Během šesti měsíců se společně scházejí nad šesti romány slavné autorky. Jejich posezení však otvírají nejen literární příběhy, otázky a zápletky.

Viac informácií

Zobrané spisy II - Proroctvo doktora Stankovského, Žltý dom v Klokoči - Jozef Cíger Hronský

Druhý zväzok prináša dva romány z autorovej ranej tvorby. Proroctvo doktora Stankovského nás zavedie do prostredia bratislavských umeleckých kruhov. román Žltý dom v Klokoči sprostredkúva zložitú situáciu vidieckej inteligencie v autorovom rodnom kraji.

Viac informácií

S flétničkou za písničkou + CD - 2. vydání - Romana Hodinová

Sešit obsahuje lidové písně vhodné k rozšíření výuky pro nejnadšenější muzikanty, kterým nestačí zásoba písní z předchozích sešitů. Procvičení zběhlosti čtení not zajišťuje výběr méně běžných písní. Všechny melodie jsou přehledně opatřeny jednoduchými akordickými značkami. Podle nich může snadno žáka doprovodit učitel nebo jiný malý muzikant na libovolný akordický nástroj. Ve druhé části sešitu nalezneme klavírní doprovody vybraných písní sešitu "S flétničkou do školy". Autorem doprovodů je Rad...

Viac informácií

S flétničkou za písničkou + CD - 2. vydání - Romana Hodinová

Sešit obsahuje lidové písně vhodné k rozšíření výuky pro nejnadšenější muzikanty, kterým nestačí zásoba písní z předchozích sešitů. Procvičení zběhlosti čtení not zajišťuje výběr méně běžných písní. Všechny melodie jsou přehledně opatřeny jednoduchými akordickými značkami. Podle nich může snadno žáka doprovodit učitel nebo jiný malý muzikant na libovolný akordický nástroj. Ve druhé části sešitu nalezneme klavírní doprovody vybraných písní sešitu "S flétničkou do školy". Autorem doprovodů je Rad...

Viac informácií

Rande so životom - Andrea Fabrici

Ťažký príbeh, napísaný ľahkým perom! Skutočný príbeh atraktívnej lekárky, ktorú si po jej osobnom zlyhaní, podal sám život. Za čo si v živote môžeme sami a čo jednoducho zvalíme na osud? Pútavý román o tom, že život nie je chlap a šanca na druhé rande už nemusí prísť. NIKDY! Edícia MODERNÉ ROMÁNY prichádza na knižný trh s príbehmi, písanými súčasným jazykom. Je určená slečnám a ženám, ktoré rady čítajú svieže texty. Silné príbehy sprostredkované ľahko čitateľným, ale hlavne reálnym jazykom. P...

Viac informácií

Muž se psem - 4. vydání - Zdeněk Jirotka

Neprávem opomíjená parodie na detektivní romány z pera českého satirika, autora Saturnina. Amatérský detektiv, civilním povolání strážce majáku, pátrá po finančním podvodníkovi, který uniká policii po celém světě. Děj s neuvěřitelným spádem plný zvratů a situační komiky je aktuální i po letech. Poprvé vychází s ilustracemi Miroslava Bartáka.

Viac informácií

Bílá laň - Vlasta Javořická

Román Bílá laň patří k té části díla Vlasty Javořické, jež bychom mohli označit jako „milostné romány pro ženy“. Příběh z „lepších kruhů“ o slečně a potom paní Marlen jako by se obracel k těm čtenářkám, které si někdy chtějí počíst, aniž by vyprávění braly příliš vážně.

Viac informácií

Růže pro Emilii / Rose for Emily

Růže pro Emilii je nejznámějším příběhem ze stejnojmenné sbírky povídek od amerického spisovatele a držitele Nobelovy ceny Williama Faulknera, který je jinak notoricky známý romány jako Absolone, Absolone! či Když jsem umírala. Ve svých příbězích mistrovsky vystihuje poměry na amerického Jihu a krutou realitu otrokářství i jeho dozvuků. Nyní představujeme výběr jeho povídek v anglicko-českém vydání.

Viac informácií

Kniha o biči

Jeden z nejoblíbenějších českých spisovatelů přichází po dvacetiletém odmlčení se novým skandálním dílem. Kniha o biči je mrazivým příběhem o moci a sexu i moci sexu, vzrušující novelou navazující na znepokojivé romány jako Historie O od Pauline Reage, Venuše v kožiše od Leopold von Sacher-Masoch či Trestanecká kolonie Franze Kafky.

Viac informácií

Volání Cthulhu - Spisy 3/I - Howard Phillips Lovecraft

Třetí svazek souborného beletristického díla H. P. Lovecrafta obsahuje povídky a romány z let 1926-1930, z autorova nejproduktivnějšího období. Příběh Případ Charlese Dextera Warda, je přibližně v polovině přerušen, aby si i dnešní Lovecraftův obdivovatel mohl vychutnat rozpoložení čtenáře magazínu Weird Tales v roce 1941, který tehdy našel román rovněž rozdělený do dvou čísel a musel si celé dva měsíce počkat na pokračování

Viac informácií

Sonáta pre Beethovena, Sťahovavé vtáky - Mariana Komorová

Dva mimoriadne pútavé romány o ženách a ich úžasných príbehoch sú určené najmä im. Prvý sa odohráva v nemocnici, kde sa stretávajú tri pacientky. Každá z nich prežila niečo výnimočné, čo poznačilo ich ďaľší život. Druhý prevedie čitateľky najúžasnejšími zákutiami lásky, ale aj trápenia, ktorý tento bezhraničný ľudský cit prináša.

Viac informácií

Tři mušketýři - Andrea Barickmanová, Anna Černá

Tři mušketýři, Les Trois Mousquetaires patří mezi nejznámější romány francouzského spisovatele Alexandra Dumase staršího! Vybrané příběhy jsme zjednodušili tak, aby byly srozumitelné pro mírně pokročilé studenty. Navíc zrcadlový text ve francouzštině a češtině proti sobě umožňuje kontrolu, zda jste textu správně porozuměli. Doplňují jej komentáře zajímavých jazykových jevů a překlad vybraných slovíček.

Viac informácií

Hello, Ameriko

Román Hello, Ameriko! je napínavým záznamem dobrodružného putování výzkumné evropské výpravy napříč americkým kontinentem po globální klimatické změně, při níž se větší část Spojených států změnila v neobyvatelnou poušť. Přední český filosof a autor doslovu Miroslav Petříček označil všechny Ballardovy romány za sňatek rozumu s noční můrou.

Viac informácií

Šťastný Jim - Kingsley Amis

Prvotina slavného britského prozaika Kingsleyho Amise se okamžitě po svém vydání v roce 1954 zařadila mezi nejoblíbenější a nejčtenější humoristické romány. Neodolatelný vtip a sžíravá ironie, s nimiž Amis zaznamenal, jak mladý profesor historie James Dixon přišel o iluze ve zkostnatělém prostředí malé anglické univerzity, ožívají v novém překladu Kateřiny Hilské.

Viac informácií

Hello, Ameriko

Román Hello, Ameriko! je napínavým záznamem dobrodružného putování výzkumné evropské výpravy napříč americkým kontinentem po globální klimatické změně, při níž se větší část Spojených států změnila v neobyvatelnou poušť. Přední český filosof a autor doslovu Miroslav Petříček označil všechny Ballardovy romány za sňatek rozumu s noční můrou.

Viac informácií

Šťastný Jim - Kingsley Amis

Prvotina slavného britského prozaika Kingsleyho Amise se okamžitě po svém vydání v roce 1954 zařadila mezi nejoblíbenější a nejčtenější humoristické romány. Neodolatelný vtip a sžíravá ironie, s nimiž Amis zaznamenal, jak mladý profesor historie James Dixon přišel o iluze ve zkostnatělém prostředí malé anglické univerzity, ožívají v novém překladu Kateřiny Hilské.

Viac informácií

Biela pani - Roman Kulich

Napínavý príbeh bol napísaný na základe skutočných udalostí. V roku 2012 napadlo na Kysuciach a slovensko-českom pohraničí neuveriteľné množstvo snehu. Mladé dievča sa aj napriek kalamitnej situácii vybralo zo školy v dedine Korňa cez kopce domov. Neskôr už nedokázala pokračovať, no podarilo sa jej zavolať na tiesňovú linku. Dokáže operačná dôstojníčka Hasičského a záchranného zboru v Žiline, Patrícia, zavolať záchranné zložky a pomocou nich nájsť v nehostinnom teréne, v takmer dvojmetrových ...

Viac informácií

Romantické filmy 8 - 2 DVD

Žena na rozcestí ČR, 1937, 95 min., čb Hrají: Zita Kabátová, Eduard Kohout, Zdeněk Štěpánek, Míla Reymonová, Helena Bušová, Bedřich Veverka, Václav Vydra ml. Režie: Oldřich Kmínek Premiéra: 2.7.1937 Zita Kabátová se po úspěšných adaptacích časopiseckých románů stává hlavní hrdinkou jediného titulu, který byl na plátna kin převeden z originální knižní řady Červené knihovny. Zatímco Světlo jeho očí a Manželství na úvěr byly romány z Hvězdy, Žena na rozcestí před svázáním v ikonické červené vazbě ...

Viac informácií

Vteřinu před zblázněním - Pavel Hirax Baričák

Čistá láska s velkými překážkami… Marek - téměř třicetiletý muzikant se zamiluje do čtrnáctileté Natálie. Jeho hluboká láska je opětována, avšak velký věkový rozdíl milenců je trnem v oku okolí a přináší úskalí i jim samým… Jako i předchozí romány Pavla "Hiraxe" Baričáka, je tento o vášnivé lásce. Autor opět otevřeně píše o všem, co nás bezprostředně obklopuje - o drogách, alkoholu, marnosti, nesnášenlivosti i smyslnosti a snaží se jazykem ulice šířit dobro a vést nás nenásilně k odpovědnosti z...

Viac informácií

K majáku - Virginia Woolfová

Román vyšel poprvé r. 1927 a brzy se zařadil se mezi nejlepší anglicky psané romány 20. století. Jedná se o dílo obsahující nejvíc autobiografických prvků, Woolfová se v něm pokusila vyrovnat se vztahem k rodičům a nastínit i jejich vzájemný vztah. Je to také kniha zabývající se různými fázemi dětství a mládí, a hlavně problémy spojenými s tvůrčí prací a možností či nemožností poznání lidí i světa kolem nás.

Viac informácií

Výkvět mužství - David Lodge

Nejnovější a nejšťavnatější román britského humoristy H. G. Wells byl jedním z nejpronikavějších autorů, vizionářů a milovníků 20. století. Proslavil se nejen nejčastěji filmovanými romány z oblasti science fiction (Válka světů, Stroj času, Ostrov dr. Moreaua), ale také revolučními postoji v oblasti sociální politiky nebo třeba volné lásky. K jeho známým patřily nejvýznačnější osobnosti tehdejšího světa. Novelista a humorista David Lodge vypráví pravdivý příběh o lidské vášni a posedlosti, ztrá...

Viac informácií

Kdo zavraždil paní Skrofovou? - 2. vydání - Mika Waltari

Klasik finské literatury Mika Waltari (Egypťan Sinuhet, Tajemný Etrusk, Pád Cařihradu, Cizinec přichází či Dohra) psal i romány s kriminálními zápletkami, jejichž řešením pověřil svého „velkého detektiva“ – dobráckého, naoko přísného komisaře Palmua, milujícího, jako Maigret, dýmkový tabák. Detektivky ve Waltariho podání jsou prosyceny atmosférou severských bílých nocí a slanou vůní přístavu… V helsinském činžáku byla otrávena majitelka domu. Souvisí zločin s její lakotou? Anebo sehrála roli př...

Viac informácií

Pivnica - Thomas Bernhard

Dielo jedného z najvýraznejších autorov rakúskej literárnej scény nie je ani nášmu čitateľovi neznáme. Jeho tvorba je čo do žánrov naozaj pestrá – básnické zbierky, romány, divadelné a rozhlasové hry. Scenéria diela je umiestnená do čias konca 2. svetovej vojny. Prostredníctvom hlavného hrdinu – mladého učňa spoznávame psychológiu Rakúšanov. Pivnica tak predstavuje paralelu nazerania na svet na princípe mikrokozmos – interakcia – makrokozmos. V diele sledujeme pre Bernharda typický štýl, ktorý...

Viac informácií

Stroj času / Ostrov Dr. Moreaua - H. G. Wells

„Stroj času" vypráví o krkolomné pouti časem svérázného vynálezce a klade otázky o mezích vývoje lidské civilizace. „Ostrov Dr. Moreaua" rovněž přesahuje žánr dobrodružného románu. Pojednává o vědeckých experimentech, jež se pokoušejí změnit odvěký řád přírody. Oba tyto romány, které možná až dnes nabývají pravé aktuálnosti, stojí u zrodu žánru vědeckofantastické literatury. Kniha, kterou provázejí ilustrace Mikuláše Rachlíka, vychází k uctění 150. výročí autorova narození a 70. výročí jeho ú...

Viac informácií

Dáma s kaméliemi - Alexander Dumas

Jsme v Paříži devatenáctého století. Krásná a něžná kurtizána Markéta Gautierova se seznámí s Armandem Duvalem, který se do ní beznadějně zamiluje. S postupem času i kněžka lásky otevře své srdce, jenže jejich vztah je pro tehdejší společnost a obzvlášť pro Duvalovu rodinu naprosto nepřijatelný. Dáma s kaméliemi patří mezi nejvýznamnější romantické romány. Příběh nešťastné lásky je částečnou autobiografií Alexandra Dumase mladšího, jenž se s čtenářem podělil o krásu i šílenou bolest, kterou pr...

Viac informácií

Na bukvovom dvore, Šmákova mucha, Na krížnych cestách - Jozef Cíger Hronský

Ďalší, v poradí šiesty zväzok Zobraných spisov J. C. Hronského prináša romány Na Bukvovom dvore, Na krížnych cestách a zbierku novelu Šmákova mucha. V románe Na Bukvovom dvore rezonuje agrárna tematika a vzťahy medzi rôznymi sociálnymi skupinami v dedinskom prostredí. Na krížnych cestách zachytáva intímne ľudské vzťahy a problémy v troch generáciách. Zbierka devätnástich noviel Šmákova mucha predstavuje návrat k spomienkam z mladosti i k dedinskej tematike....

Viac informácií

Vzdálené hlasy - 2. vydání - Barbara Erskinová

Nová knížka britské spisovatelky vznikla spojením vybraných povídek ze dvou publikací (Náhodná setkání, Vzdálené hlasy - Londýn 1990, 1996). Povídkové texty psala Erskinová paralelně se svými úspěšnými romány od začátku 70. let. Příběhy pokrývají celé spektrum různých prostředí, nálad a emocí počínaje láskou a romantikou, přes osamění, smutek, strach, až po zradu, vášeň či touhu po dobrodružství. Nechybí ani napětí a humor. Tímto příjemným čtením ani tentokrát Barbara Erskinová své ctitele nezk...

Viac informácií

Maestro - Geir Tangen

Špatný vtip, nebo skutečná hrozba? Když novinář Viljar R. Gudsmundsson obdrží email od samozvaného soudce, který tvrdí, že vynesl rozsudek smrti nad jistou místní ženou, neví, co si o tom myslet. Zprávu přepošle policii, dál mu však vrtá hlavou. Druhý den je žena nalezena mrtvá. Zatímco je Viljar u výslechu, dostane druhý email – další předzvěst smrti. Vše nabere nový směr, když se ukáže, že vraždy jsou inspirované známými detektivními romány.

Viac informácií

Sekaná s malinama - Jaroslava Černá

Mladá, šťastná a bezstarostná Alice píše erotické romány, zatímco na stárnoucí učitelku češtiny Hedviku dopadají s přibývajícím věkem všechny možné problémy a starosti s manželem, trpícím demencí. Alice se stává známou a uznávanou autorkou, Hedvika, korektorka jejích románů, se pod tlakem okolností propadá do zoufalství a každá chyba v textu spisovatelky zvětšuje její nenávist k celému světu. Jejich následné setkání je pak sice náhodné, ale pro obě dvě osudové....

Viac informácií

Šťastně až navěky - Elizabeth Maxwell

Život šestačtyřicetileté Sadie Fullerové není zrovna romantický. Je rozvedená, sexuálně frustrovaná svobodná matka s nadváhou. Žije v domě na předměstí s dcerou a německou hospodyní, nákupy obstarává v obrovských supermarketech, občas drbe se svými maloměšťáckými sousedy, ale jinak většinu času vede naprosto obyčejný život. Jediným únikem od reality jsou její erotické romány, které po nocích píše pod pseudonymem K. T. Briggsová. Jednoho dne však na nákupech potká hlavního hrdinu svého posledníh...

Viac informácií

Idiot - Fiodor Michajlovič Dostojevskij

Idiot zaujímá zvláštní postavení mezi romány Fjodora Dostojevského. Je to autorův jediný román, ve kterém je hlavním hrdinou člověk kladný, až ideální. Hrdina, který věří, že vnitřní krása, ušlechtilost a láska k bližnímu může zachránit svět. Avšak střet knížete Myškina s realitou vede k tragickému konci… Publikace nabízí zjednodušenou verzi románu, která je určena pro mírně pokročilé studenty ruštiny, zrcadlový český překlad, komentáře gramatických a lexikálních jevů a poznámky k ruským reálií...

Viac informácií

Orlando - Virginia Woolfová

Příběh mladého šlechtice Orlanda, milovaného královnou, zrazeného ruskou princeznou, patří mezí pronikavé romány Virginie Woolfové. Překlenuje více než tři století, avšak Orlandův biologický věk dosáhne jen třiceti let. Kromě toho v průběhu románu hlavní hrdina změní pohlaví a je z něho manželka a matka. Dvojjazyčné zpracování románu pomůže ve zdokonalení jazykových znalostí angličtiny. V knize najdete upravený text v jazyce originálu, zrcadlový český překlad, opakovací bloky a cvičení....

Viac informácií

Podobné frázy: