• Politika
 • Biznis
 • Auto-Moto
 • Cestovanie
 • Šport
 • Lifestyle
 • Veda a technika
 • Viera

 • Načítavam, moment...
  Momentálne nie ste prihlásený

  Je turínske plátno pravé alebo stredoveký podvod? Opatrný je aj František (Späť na článok)

  Pridajte priamu reakciu k článku

  1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  mne to plátno skor pripomína kresbu ako odtlačok. hlavne zobrazenie vlasov a samotnej mi tam nesedí. čiže tiež si myslím že v stredoveku sa s tým niekto "pohral" kedže ludia potrebujú ikony a ťažko by sa im vysvetlovalo že prečo to plátno zhorelo alebo sa rozpadlo kedže má božský povod
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  Photoshop a Fake..
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

  end gej

  a tiez dupla
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  omg cobolz plz :D
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

  1/3

  Pozeral som o plátne niekoľko dokumentov a argumenty oboch strán sú dosť silné, ťažko povedať kde je pravda. Čo sa týka tej skúmanej vzorky, bola odobratá samozrejme z okraju plátna a existuje niekoľko indícií, že plátno bolo časom "zničené" a hlavne kraje boli už opotrebované a opravili ich vtkaním nových vlákien po okrajoch niekedy v období stredoveku.

  A čo sa týka samotného zobrazenia osoby na plátne, namaľované to s najväčšou pravdepodobnosťou nebolo, cirkev vychádza z predpokladu, že Kristus sa premenil na svetlo a samotné svetlo zachytilo jeho podobu - lenže druhy svetla ktoré poznáme v súčasnosti nie sú schopné zachytiť taký obraz (takže fakt zasiahla nejaká nami nepoznaná božia sila?).

  Každopádne vieru väčšiny kresťanov neovplyvní žiadne plátno, resp. iné objekty - mali síce moc v stredoveku, ale dnes ich už takmer nik nepotrebuje.
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

  Nejde o dokumenty v TV

  Na plátne je PROJEKCIA, nie ODTLAČOK muža.
  Sprav si jednoduchý pokus a presvedčíš sa sám - natri si tvár napríklad riedkym make-upom a prilož si na ňu biele plátno - ale i po bokoch - odtlačok tváre potom bude široký, budú na ňom aj boky líc a možno aj uši.
  Niekto mohol na tento podvod použiť naozaj staré plátno, ale podvodom to zostane i tak. A to nehovorím o "odtlačku" prekrížených rúk na plátne ... plus rana na zrkadlovom ľavom - teda v skutočnosti pravom boku .... atď atď...
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  *** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

  revik

  Podobných dokumentov kolovaly desiatky.
  Tak ako medzi duchom chudobným ľudom kolovaly desiatky plátien v ktorých mal byť zabalený Ježiš.
  Apropo ... v ulici vedľa býva chlapík ktorý sa zobudil v truhle tri dni po smrti v mrazáku ... už roky matke vravím nech sa modlí k nemu - bude to najskôr nový mesiáš, pretože DOKÁZATELNE vstal z mŕtvych.
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  tu je o tm velmi pekny objektivny dokument http://www.youtube.com/watch?v...
  a je na nom jasne dokazane ze vzorku ktoru odobrali aby dokazali vek platna sa brala zo zaplaty
  a ze nemohlo byt namalovane
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  Skutočne nejde o vlákna ale o zobrazenie ako také.
  Aj keby išlo o svetelnú projekciu na na plátno, svetlo sa šíri všetkými smermi a po zabalení tela do plátna nedokáže vytvoriť taký obraz ako je na plátne. Myslím tým dokonalú simetriu geometrických tvarov. Pri zabalení tela dôjde k záhybom na plátne, a pod. Rovnako premietnutie trojrozmerného útvaru (tela) na dvojrozmerné plátno je nerealistické.
  Skutočný kresťan nepotrebuje predmety (sochy, obrazy, relikvie) na to aby dokázal veriť. Jn20,29: Blahoslavení sú, ktorí nevideli a uverili. Naopak, používanie predmetov sú techniky používané v okultných praktikách (woodoo, očarovávanie, a pod.)
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

  . .ako sa odlisuje

  .. "uverenie" alebo "verenie" skutoceho krestana od verenia na zaklade predmetov a okultnych praktik? ... kazde "uverenie" musi byt na zaklade "niecoho", je jedno o ake mambo-džambo pri tom ide ....
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  Malý príklad. Ak ti poviem, že mám vo vačku 100 Eur, buď mi uveríš, alebo nie. Je to na tvojom postoji ku mne, ako mi vedíš (dôveruješ). AK ti tých 100 Eur ukážem, už nemôžeme hovoriť o viere (dôvere) ale o dôkaze existencie tých 100 Eur.
  Vo vzťahu k Bohu sa v biblii píše, že Boha žiaden človek nikdy nevidel. Teda žiadny materiálny dôkaz neexistuje a ostáva nič iné len veriť.
  Kresťan je človek, ktorý Bohu uveril a dôverujemu. Uveril to, že je pravdou to čo je napísané v biblii, a že to čo tam Boh zasľúbil aj splní. Všetko ostatné sú len ľudské výmysly.
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

  Polívka to Chytilovej vysvetlil na 2'

  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  áno, je to ten najdebilnejší argument aký poznám. môžem povedať to isté a za slovo Boh dosadiť ľubovoľný reťazec slov napríklad lietajúci čajník alebo mikroskopický ružový slon.

  ale niektorí ľudia to bez premýšľania opakujú, lebo to počuli vo filme a zdalo sa im to tak strašne chytrácke. používať vlastný rozum samozrejme nevedia.
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

  Stefan

  Vychádzaš ale z mylného predpokladu že samotné kresťanstvo nie je okultná praktika (používanie kríža, upaľovanie čarodejníc atď.)
  :-D
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  To predsa nie je kresťanstvo ale okultizmus, často sa jedná o mágiu. V prípade čarodejníc sa neulatňovali základné princípy kresťanstva nezabiješ a odpúšťanie.
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  Radsej tu magiu prilis nevytahuj - tam, kde je hlavnou postavou kultu zombie a vodochodec, tam je to dost podozrive :-)
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  V tomto prípade je to iba otázka zadefinovania pojmov. U mňa to rezonuje s pojmom Spasiteľ alebo Boží syn. U teba to čo si napísal. Podobne je to aj z mágiou. Niekoho priťahuje, mňa odpudzuje. Každý z nás má možnosť výberu. Okultizmus podľa definície ako ju poznám ja je snaha o získanie informácií o duchovnom svete a duchovných zákonoch (a aj ich využívanie) z iného zdroja ako od Boha.
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  POzeral som ten dokument. Napokon vedec co to skumal v 80 tych rokov, povedal, ze si stoji za vysledkami...tej casti, ktoru dostal na skumanie a tam boli pochybnosti. Teraz sa natiska otazka kto mu ten kusok dal na skumanie a za akym ucelom. Ci uz dopredu nevedel napriklad o tom vtkani novych vlakien:)
   
  Hodnoť:   mínus indicator plus

   

  na Discovery k tomu dávali velmi obsiahli dokument, čiastočne sa odvolávajuci na výskum robený tymi 4mi univerzitami. A výsledkom bolo, že na 98% na turinskom plátne je Da Vinci, ktorý to dostal ako zákazku, kedže v tých časoch tužba po relikviach bola zlatá bana pre všetkych podkavých tak vlastniť niečo s ježišovou podobou bolo na nezaplatenie.

  Turínske plátno nieje prvé plátno v ktormo bol zabalený ježiš, bolo ich viac len tie odsudiliako podvod už len pár rokov po ich vzniku, Ale maestro sa vyhral a ako jediný v tych časoch mal asi dostatok umu aby to skonštruoval ako ako (homosexual) a neveriaci i dostatok cynizmu aby na platno preniesol kontúry svojej tváre a stal sa tak pre zvyšok sveta ježišom - spasitelom.

  čo je to najkrajšie a najvtipnejšie na tom celkom, ak bola táto analýza pravdivá a ja verím tomu, že bola (už len logicky ak prenesiel otlacok na platno tak bude rozmazany a roztiahnuty, nebude vypadat ako malba) Tak potom celý svet má za ježiša homosexuálneho genia, ktorý opovrhoval vierou. :D Ahh to je tak krásne :)

  (podoba ježiša sa preberá práve z turínskeho plátna, dovtedy boli jeho vyobrazenia uplne rozličné a líšili sa od umelca k umelcovi)
   

  1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

  Prihláste sa

  (?)
   


  Ďalšie možnosti
  Zoznam diskusií

  Registrácia
  Zabudnuté heslo
  Kódex diskutujúceho